Kerbrova životní trefa

Kerbrova životní trefa
Foto: sal
Uherské Hradiště Sport 16 / 04 / 2014

Čas v klíčovém utkání pro domácí Baník utíkal neskutečně rychle a svěřenci trenéra Komňackého se snažili strhnout vítězství na svoji stranu do posledních chvil. Já jsem ale celý zápas věřil, že na Bazalech nějakou branku dát můžeme. V průběhu utkání se to ale nedařilo, protože jsme strašlivě kazili. Vycházela z toho hra nahoru-dolů, která je pro oba trenéry strašidelná, popisoval poslední fáze zápasu kouč Slovácka Svatopluk Habanec. Slovácko v těchto chvílích nebylo ustrašeně zalezlé před svojí brankou a navíc jeho trenérovi vyšlo střídání Valenta - Trávník.
Šel jsem na hřiště na poslední dvě minuty, takže jsem měl dost sil a když jsme se  dostali k míči, tak jsem si nasprintoval za obranu. Kuba Petr mi tam poslal skvělý míč, já jsem si dal před obránce tělo, abych si pokryl míč, a šel jsem sám na brankáře. Po pravdě řečeno, v tu chvíli jsem nevěděl, jak akci zakončím, ale než jsem si to stačil rozmyslet, tak mě Frydrych zezadu poslal k zemi. Nevšiml jsem si, jestli byl na mojí úrovni ještě nějaký bránící hráč, ale faul to byl jasný, popisoval moment v nastaveném čase Michal Trávník, který by šel skutečně sám na brankáře, a tak rozhodčí Franěk červenou kartu vytasit musel.
Jenže to ještě nebyl ostravský kalich hořkosti naplněn až po okraj. K míči na hranici šestnáctky se postavili Jakub Petr a Milan Kerbr a Habanec přes celé hřiště posílal pokyny. Vysocí hráči, kteří měli hlídat Libora Doška, stáli ve zdi, tak jsem Milanovi říkal, že měl nechat nacentrovat Kubu Petra. Z lavičky jsem neviděl, že to bylo asi hodně blízko šestnáctky, vysvětloval svůj pokyn trenér Slovácka.
Jenže nejlepší střelec týmu měl svoji hlavu a také vysvětlení. Ptal jsem se sudího, kolik času zbývá, a ten mi řekl, že hned po rozehrání zápas ukončí. Raději jsem proto zvolil přímou střelu, přestože na mě všichni řvali, ať to necentruju. Prostě jsem to zkusit musel. Věřil jsem si a přesně do toho rohu jsem to chtěl poslat. Možná to šlo ještě vyšperkovat spojnicí břevna a tyče (smích). Krásnější gól jsem v lize nedal. Byl to můj životní gól, protože byl tříbodový. I když podobně jsem se trefil i v zimní přípravě, tuším se Slovanem, vzpomněl si autor deváté letošní branky Milan Kebr.  

Tagy článku

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace