Kila se na mě nelepí, nejsem Švancara

Kila se na mě nelepí, nejsem Švancara
Uherské Hradiště Sport 06 / 01 / 2016

Přát Luboši Kaloudovi do nového roku hodně zdraví by bylo asi nošením dříví do lesa. Právě se zdravím si totiž letos devětadvacetiletý záložník Slovácka užil své. Operace křížových vazů v koleně, to je pro fotbalisty „morová rána“, která znamená vždy stop téměř na celou sezónu.
Luboši, když jsme spolu mluvili naposled, měl jste v rukou ještě berle. Pod stromeček jste je už odhodil?
(smích) Ty jsem odhodil už mnohem dřív. Zhruba před dvěma měsíci.
Takže jste pod stromečkem našel lékařské potvrzení od lékařů, že můžete trénovat naplno?
No, v nadsázce se to tak dá říci. I když lékaři vám u tohoto zranění jistotu dát nemohou nikdy. Všechna vyšetření dopadla dobře. Mohl bych jít ještě znovu na magnetickou rezonanci, ale tu jistotu vám stejně žádné vyšetření nedá. To vám dá až samotná zátěž a chování kolene při ní. Se zátěží se ale nesmí pospíchat.
Kolik zátěže s sebou budete po Vánocích „tahat“ na těle? Nejste „švancarovský“ typ, který se podívá na jídlo a už přibere?
To naštěstí nejsem. Nemám na to ještě jeho roky… (smích) Vánoce si s rodinou moc užíváme vždycky a hrozně se na to těším. Proto v nich nesmí chybět nic. Včetně kapra, kterého jím skutečně jen o Vánocích. Kila se na mě zatím opravdu nelepí. Zrovna dnes jsem si stoupl na váhu a měl nahoru jedno kilo, což není žádný problém. To dám dolů velmi rychle.
Co vás vůbec čeká od pondělí? Zapojíte se do přípravy už naplno?
Naplno to ještě nepůjde. Noha by nemusela plnou zátěž unést. Přestože jsem už dva měsíce jezdil na kole a vhodným způsobem posiloval, tak mi stále chybí dva centimetry na objemu svalové hmoty a ty musím nejprve dohnat posilováním. Domluvil jsem se tedy s trenérem, že budu trénovat v kolektivu, ale individuální cviky. Za měsíc bych mohl ten svalový objem dohnat tak, aby při náročnějších cvicích koleno držely i svaly a nebylo odkázané jen na vazy či nějakou ortézu. Na podzim jsem si předsevzal, že s míčem bych chtěl začít na přírodní trávě, což by mohlo být začátkem února na soustředění v Turecku. Riskovat na zimních plochách u nás by nebylo ani rozumné. I umělé povrchy nejsou pro klouby a vazy optimální, zvláště v mém věku a s ohledem na to, že mám s koleny problémy už z dřívějška.
Takže návrat na ligový trávník je zatím v nedohlednu?
Říkat teď termín by byla hloupost. Už mám dost zkušeností i s podobným zraněním, takže dobře vím, že v tomto případě se nedá nic plánovat. Bude záležet na tom, jak bude koleno snášet postupně se zvyšující zátěž. Vím jen jedno: nesmím nic uspěchat. Proto žádný termín raději říkat nebudu.

Tagy článku

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace