Kinderiáda pro Brod, získal 150 tisíc

Uherský Brod Sport 24 / 06 / 2011

Žáci ZŠ Pod Vinohrady zvítězili v konkurenci 43 týmů

V Uherském Brodě žijí nejlepší žákovští atleti v republice! Výběr ZŠ Pod Vinohrady opanoval finále třináctého ročníku Kinderiády, atletické soutěže družstev žáků 1. stupně, když se nezalekl konkurence 43 nejlepších týmů a získal pro školu vítězný šek na 150 tisíc korun od společnosti Ferrero.
Dějištěm finále se stal stadion pražské Slavie a týmy tvořili vždy čtyři dívky a čtyři chlapci z 2. - 5. ročníku plus dva žolíci. „Každý běží šedesátku a absolvuje individuální disciplínu - druháci skok z místa, třeťáci hod kilovým míčem, čtvrťáci hod kriketovým míčkem a páťáci skok daleký. Umístění v jednotlivých disciplínách se sčítá a vítězí družstvo s nejmenším součtem bodů,“ prozradil jednoduchá pravidla Zdeněk Moštěk, ředitel školy, která vystoupila až na samý vrchol. „Je to fantastický úspěch, vždyť do Kinderiády se zapojilo na pět set základních škol v republice,“ říká Moštěk.
Brodský výběr pod vedením Šárky Meindlschmidové získal v individuálních závodech pět cenných kovů. Z vítězství se radoval Ondřej Buráň (2. třída, skok z místa - 185 cm) a Julie Popelková (2. třída, skok z místa - 184 cm), která ještě doběhla třetí na šedesátce (10,23 s.). Druhé místo obsadili Radim Horák (4. třída, 60 m - 9,16 s.) a Martin Zetík (4. třída, hod míčkem - 45,97 m).
UH. BROD: Ondřej Buráň, Julie Popelková, Filip Mléčka, Zuzana Kolouchová, Radim Horák, Julie Svitáková, Martin Zetík, Helena Brnulová, Filip Krajča, Eva Gaj­došová.