Klíčem je výhra z Hané

Uherský Brod Sport 04 / 03 / 2016

Basketbalisté Spartaku Uherský Brod jdou nekompromisně za návratem do druhé ligy. Ve druhém vystoupení ve skupině o postup z oblastního přeboru střední Morava se nepárali se zálohou Olomouce, kterou dostali na lopatu už v první čtvrtině.
UH. BROD - Olomouc B 90:66
V duchu hesla „Vítězná sestava se nemění“ poslal zastupující brodský kouč Tomáš Krejčiřík na palubovku stejnou sestavu jako před týdnem proti Lipníku. Kapitánskou pásku si navlékl Miroslav Mrlík, který se chopil dirigentské taktovky. Chytrými a rychlými přihrávkami dostával spoluhráče do dobrých pozic a skóre pozvolna narůstalo.  Střeleckou káru táhl opět Jiří Krejčiřík, který se rozstřílel už v první čtvrtině, kdy soupeřovo konto zatížil 14 body a přispěl k vedení 27:18. „Kluci hráli s obrovským nasazením i dozadu, zdvojovali obranu a soupeř často jen bezmocně krčil rameny po ztrátách v útoku. Soupeřovy akce jsme perfektně narušovali a eliminovali tak vysokého olomouckého pivota Langsteina (215 cm - pozn. autora),“ pochvaloval si Ivo Mikulec, vedoucí brodského týmu, který si do přestávky vypracoval čtrnáctibodový náskok.
Třetí desetiminutovka však Spartaku nevyšla a hosté stáhli na rozdíl 6 bodů. „Ale drobnou krizi jsme zvládli, hráči nezpanikařili a v závěrečné čtvrtce přidali 29 bodů, zatímco soupeř pouze jedenáct. Hanákům v závěru došly síly, nestíhali reagovat na rychlé rozehrávky a náš pohyb,“ všiml si Mikulec. Broďané těžili i ze střelby z dálky, když proměnili hned 10 trojkových pokusů.
Klíčový duel, který zřejmě rozdá postupové karty, čeká Spartak v pátek, kdy se představí na palubovce Prostějova, jediného konkurenta v boji o postup. Body: J. Krejčiřík 25, Mrlík 19, Dorazil 17, Rožek 10, Zálešák 8, L. Kratěna 4, R. Krejčiřík 4, Povolný 3. Poločas 52:38.