Klub zachránil, ale končí. Pazdera míří o patro níž

Klub zachránil, ale končí. Pazdera míří o patro níž
Foto: František Blaha  /  Trenér Lukáš Pazdera po roce odchází, kdo jej nahradí?
Uherský Brod Sport 21 / 06 / 2023

Třetiligoví fotbalisté ČSK Uherský Brod jsou bez trenéra! Lukáš Pazdera po derniéře v Rosicích angažmá u Olšavy ukončil, jeho služeb v nové sezoně využije divizní Vsetín. „Uherský Brod mi přirostl k srdci, nebylo to jednoduché rozhodování, ale postupem času ve mně uzrálo. Spousta lidí nechápe, že jdu z třetí ligy do divize, ale nejde o krok zpět. Dělám naopak dva kroky dopředu,“ tvrdí rodák ze Zlína.

Jeho konec nepřišel jako blesk z čistého nebe. Už několik týdnů si o jeho úmyslech šuškali i vrabci na střeše. „Když mě oslovil vsetínský manažer Tomáš Juřica, sedl jsem si s šéfem klubu Josefem Hamšíkem a vyložil mu karty na stůl. Už od začátku jsme všechno řešili na férovku, takže jsem nechtěl nic domlouvat za jeho zády. Co dělá pro brodský fotbal, je obdivuhodné. I jeho názor mi pomohl při rozhodování,“ prohlásil Pazdera, který na Uherský Brod bude vzpomínat jen v dobrém. „Spolupráce byla na úrovni, každému trenérovi bych to přál. Neodcházím ve zlém, s šéfem klubu, realizačním týmem i hráči mám dobré vztahy, klidně s nimi zajdu na pivo. A třeba se jednou ještě vrátím,“ uvedl šestatřicetiletý kouč.

Uherský Brod si pod jeho vedením za pět minut dvanáct zachránil kůži. Ještě před měsícem přitom balancoval nad propastí. Závěr ale zvládl. Klub tak i v roce, kdy slaví 130. výročí založení, zůstává třetiligový. „Záchrana je asi jediným pozitivem, jinak by to bylo smutné výročí,“ uvědomuje si Pazdera. „Když jsme po podzimu byli osmí, sotva se můžeme plácat po ramenou, že jsme zakotvili čtrnáctí. Achillovou patou týmu byla koncovka, v zimě totiž odešel kapitán a nejlepší střelec týmu Josefík. Kdyby zůstal, hrajeme v polovině tabulky bez záchranářských starostí,“ je přesvědčený.

Trénování v Uherském Brodě považuje za obrovskou zkušenost. „Vážím si šance, kterou mi dal šéf klubu. Jen mě mrzí, že je na všechno sám. Takových nadšenců si město a místní fotbal zaslouží víc,“ zdůraznil Pazdera.

Tagy článku

TOPlist