Kluci jezdí na Moravu rádi

Kluci jezdí na Moravu rádi
Foto: sal  /  Rachůnek s Čajánkem.
Uherské Hradiště Sport 08 / 06 / 2010

Hlavním hostitelem hokejistů na Slovácku, kteří přijeli sehrát tenisový benefiční turnaj, byl spolu s Kubou Kovářem čerstvý hokejový mistr světa Karel Rachůnek, který absolvoval bohatý víkend, jehož vyvrcholením byla dražba, která vynesla na 219 000 korun.
Karle, jak vás napadlo pozvat své hokejové kamarády na Slovácko?
Ta myšlenka se zrodila v hlavě Kuby Kováře, se kterým jsme o tom hovořili už minulý rok. Tehdy by to bylo moc narychlo, tak jsme se rozhodli, že to uděláme až letos. Podařilo se, že se k té myšlence povedlo vyhrát i mistrovství světa, a tak to bylo celé lepší. Atmosféra tak byla veselejší.
Bylo těžké dostat své spoluhráče na Moravu?
Nebylo to těžké. Z podobných akcí mám zkušenosti z dřívějška. Když se kluci sjížděli z Ameriky, tak to bylo většinou tady na Moravě ve vinných sklípcích nebo na luhačovické přehradě. S klukama z Ameriky jsme byli domluveni už dopředu, Martin Havlát, Kuba Voráček, Ondřej Pavelec, přijel i Petr Průcha, takže to bylo super. Přijeli i kluci, kteří měli po mistrovství světa volno, přesto, že měli nabitý program. Především mistři světa měli nabitý program, a tak bylo těžké dostat jich sem větší počet. Jsem samozřejmě rád za kluky, kteří přijeli.
Mluvili jste o této akci i těsně po mistrovství světa, nebo ta domluva byla už z dřívějška?
S klukama z Ameriky jsme o ní mluvili dlouho dopředu, v průběhu mistrovství jsem se jich jen ptal, jestli by nechtěli přijet do Hradiště. Na mistrovství bylo zájemců strašně moc, ale po mistrovství měl naráz každý svůj program oslav ve svých městech. Nakonec to byl optimální počet, protože se jednalo o první ročník a nechtěli jsme nijak přepálit začátek. Další ročník bychom posunuli rádi dál.
V Hradišti jste měli na programu i setkání s fanoušky na náměstí. Jak se vám líbilo to přijetí?
Bylo to fantastické a byli jsme překvapeni. Dopředu jsme to nevěděli, protože jsme se sešli v pátek večer, poseděli s klukama, pokecali a zavzpomínali. Kuba Kovář, který víkend organizoval, nám o tom setkání neřekl, jenom nám řekl, že se stavíme na náměstí, že tam je nějaká akce. Nakonec jsme byli v šoku, protože tam bylo plné náměstí a fantastická atmosféra. Trochu nás jen mrzelo, že jsme tam nemohli vydržet déle a podepsat se všem. Bylo to však časově náročné, protože nás hned čekal tenisový turnaj. Je to první ročník, tak ten příští bude určitě ještě lepší.
Znamená to, že příští  rok přivezete opět zlaté medaile?
(Smích) Bylo by to krásné. Za každou medaili může být český národ rád. My se budeme za medaile zase prát.
Když se hráči setkávají, tak vždy myslí na charitu. Vy jste letos vybrali Parkinsonovu chorobu. Proč padla volba právě na ni?
Tato konkrétní myšlenka přišla z Kubovy strany. Já jsme mu jen řekl, ať vybere něco, co bude na dobré účely. Příští rok to může být zase něco jiného. Ale Parkinsonovu nemoc znám, protože jsem se s ní v naší rodině setkal, takže vím, že je to nepříjemné.
Tradice setkání hráčů byla v posledních letech přerušena.
To je pravda. Pokud si vzpomínám, tak asi před čtyřmi lety se naposledy hrálo fotbalové utkání českých a slovenských hráčů NHL. Postupně to ale upadalo, už to nemělo takový náboj. Těžko se sháněly peníze i lidi.     
Chcete tuto tradici obnovit?
Rádi bychom. Je to výborná příležitost potkat se s klukama, protože přes rok na to není ani čas. Teď když kluci přijedou, tak si sedneme a bavíme se nejenom o hokeji. Můžu vám říci, že když se jedná o Moravu, kde jsou vinné sklepy a přátelská atmosféra, tak nejsou problémy, že by se omlouvali. Když jim zavolám, tak  se nestane, že by řekli, že se jim nechce.
Hodně hráčů včetně vás teď zamířilo z Ameriky do Ruska, kde se zvyšuje prestiž KHL. Neuvažujete například o fotbalovém klání hráčů NHL proti KHL?
Nelze to vyloučit. Možná to příští rok tak dopadne. Teď tomu pomohl ohromně výsledek našeho hokeje na šampionátu, takže tam odejde zase řada kluků. Prestiž této soutěže se skutečně zvyšuje. Chodí tam hodně Švédů, Finů i Kanaďanů. Zatím jsem o tom nepřemýšlel, ale myšlenka to není špatná.

autor: ALEŠ MAZÚREK

Tagy článku

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace