Kment přivál rodné vísce druhou ligu!

Kment přivál rodné vísce druhou ligu!
Foto: sal
Nivnice Sport 26 / 04 / 2010

Opora prvoligových volejbalistů VSK Staré Město pomohla mateřskému klubu z Nivnice k postupovým oslavám

Loni se marně pokoušeli o druhou ligu, nyní na výbornou složili reparát. Volejbalisté Nivnice vytasili eso z rukávu v podobě Jiřího Kmenta a soupeři se nestačili divit. Posila z prvoligového VSK Staré Město totiž nejenže předváděla nepropustné bloky a nechytatelné smeče, ale zároveň dirigovala tým v úspěšné cestě za postupem.
Jak velkou zásluhu měl Jiří Kment na triumfu Nivnice? „Určitě velkou,“ má jasno kapitán Ladislav Bradáč, který s výpomocí tahouna volejbalistů VSK Staré Město doufal v úspěch. „S Jirkou Kmentem v týmu jsem viděl naše šance velmi slibně. Nejenže je opora na hřišti, ale byl znát také jeho přístup a podpora. A nakonec to dopadlo, jak to dopadlo. Je to fantastické,“ usmíval se po závěrečném duelu za skandování diváků Bradáč.
Jiří Kment, který působí v prvoligovém VSK Staré Město, podal mateřskému oddílu z Nivnice pomocnou ruku a po dlouhé době se objevil na palubovce, kde vyrůstal. „Po čtrnácti letech se mi hrálo doma opravdu skvěle. Moc jsem se na to těšil a po psychickém opotřebení ve Starém Městě to pro mě bylo dobré. S klukama jsme si to skvěle užili,“ netajil se Kment, jenž věřil ve šťastný konec. „Sice jsem čekal, že nás potrápí Znojmo, ale v sobotu jsme odvedli fantastické výkony,“ pochvaluje si.
Dvěma výhrami nad Litovlí a právě Znojmem měli Nivničané zdárně nakročeno k druholigovým branám, což jim v neděli proti Pacovu trošku svazovalo nohy. „Byl to nejtěžší zápas. Věděli jsme, že případná výhra nám zaručí postup, a proto jsme na tom nebyli psychicky dvakrát nejlíp. Nechtěli jsme rozhodnutí nechávat až na poslední zápas s Jičínem, kde hrají výborní mladí kluci,“ potvrdil Kment.
Domácí tým si nakonec s Pacovem poradil, čímž si podtrhl a sečetl postup jako vyšitý. V posledním duelu na sebe narazily dva neporažené týmy, které už měly na obzoru druhou ligu. „S Novým Jičínem už jsme hráli trochu na krev, ale dotáhli jsme to do vítězného konce,“ liboval si Kment, který ničil soupeře perfektním blokem a tvrdou smečí.
A jak vidí prvoligový účastník naděje Nivnických ve vyšší soutěži? „Všichni kluci předvedli vysoký standard. S takovým výkonem se nemusí bát jít do druhé ligy,“ smekl Kment. Zda však on sám na startu nebude chybět, to je zatím ve hvězdách. „Ze Starého Města mě pravděpodobně ještě nepustí. Na druhou stranu jsem tam jedenáct sezon a už jsem si vytvořil nějaký vztah k družstvu. Ale pomalu to tam spěje ke generační obměně. My starší to táhneme dokola a to je psychicky únavné,“ říká.

autor: LENKA HORÁKOVÁ

Tagy článku

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace