Okresní soutěž 16. kolo

Babice - Hradčovice 1:3 (0:2)
Branky: 25. vlastní, 80. Fusek I. - 30. Pochylý P., 85. Pavlík J.
ŽK: 55. Fusek I. - 39. Kulhavý D., 50. Mitáček L.
Rozhodčí: Volodymyr Korolovych - Stanislav Korbel (laik), František Macek (laik).
Babice: Hájek M. - Soldán L., Poiselt A., Ondriáš Z. (65. Lahola T.), Litoš F., Liška J., Körber S., Chmel R., Fusek I., Buksa R., Chmelík M.. Trenér: Slavoj Štěrba.
Hradčovice: Kulhavý D. - Urubčík Z., Pochylý P., Pavlík J., Mitáček L., Mikulec J., Máčala R., Jurčík D., Hostýnek P., Hlaváč V., Blaha P. Trenér: Radim Mikulec.
Do utkání, ve kterém již o nic nešlo, vstoupili lépe domácí, když se v 10. minutě Soldán snažil prostřelit brankáře, ale ten vyboxoval míč před sebe. Hosté se do první svojí šance dostali až ve 25 minutě, kdy za domácí obranu utekl Máčala a přihrával po zemi pod sebe, kde si domácí Chmel neštastně tečoval míč do vlastní branky. O pět minut později Máčala znovu utekl domácí obraně a přihrávku přihrál Pochylému, který přízemní střelou k tyči zvýšil na 0:2. Do konce poločasu se již nic zajímavého nestalo a do kabin se šlo za stavu 0:2. Na začátku 2. poločasu se domácí snažili o zkorigování výsledku, když Soldán střelou z 20 m orazítkoval pouze tyč. Hosté se snažili udržet výsledek a netlačili se zbytečně dopředu. V 80. minutě po rohu Litoše si na hlavičku přesně naběhl Fusek a snížil na 1:2. V 85. minutě si na centr Hostýnka naběhl Pavlík a dal výsledku konečnou podobu 1:3.
Nejlepší hráči: Libor Soldán - Pavel Hostýnek

Kněžpole B - Buchlovice 3:2 (2:1)
Branky: 42. (p) Palčík R., 45. Doseděl K., 47. Kašný R. - 25. (p), 75. (p) Mikula J.
ŽK: 43. Varga R. - 20. Šarata R., 26. Křiva D.
Rozhodčí: Bohumil Čikl - Václav Lapčík (laik), Zdeněk Bílka (laik).
Kněžpole B: Brázdil O. - Večeřa M. (53. Mazůrek A.), Varga R., Sedlák M. (26. Kamočai L.), Palčík R., Kozelek M. (13. Kašný T.), Kašný R., Hruboš P., Hruboš L., Flíbor T., Doseděl K. Trenér: Zbyněk Grubl.
Buchlovice: Valeš P. - Tomešek Z. (46. Kořínek M.), Šarata R., Mikula J., Marek B., Křiva D., Kovařík P., Kotek J., Jurča A., Hlůšek R., Belant L. Trenér: Petr Sonntag.
V Kněžpoli se hrál oboustranně dobrý zápas před pěknou diváckou návštěvou. Skóre otevřeli hosté ve 25. minutě z pokutového kopu za podražení, úspěšným exekutorem byl Mikula. Závěr poločasu patřil domácím. Nejprve ve 42. minutě také z pokutového kopu vyrovnal Palčík. Ve 45. minutě už domácí vedli, když nejdříve nastřelili břevno a míč do brány dorazil Doseděl. Také úvod druhé půle patřil domácím, ve 47. minutě na 3:1 zvyšoval Radek Kašný. Hosté se nevzdali, bojovali, ale branka ze hry jim nebyla souzena. V 75. minutě snižoval opět z pokutového kopu Mikula 3:2.
Nejlepší hráči: Radim Palčík - Bedřich Marek

Korytná - Tupesy 3:2 (2:1)
Branky: 4. (p) Navláčil O., 10. Janovský Luk., 76. Janík D. - 31. (p) Gejdoš J., 57. Vávra Jar.
ŽK: 17. Bublík I., 62. Máčalík Jan, 85. Flasar Vl. - 18. Bergauer M.
Diváci: 110.
Rozhodčí: Bohumil Čikl - Josef Flasar (laik), Michal Kostílek (laik).
Korytná: Málek Mi. - Žajgla T., Vacula J. (79. Flasar V.), Navláčil O., Mikláš J., Medůsek M. (51. Málek Ma.), Machala J., Máčalík J., Janovský L. (80. Zámečník M.), Janík D., Bublík I. Trenér: Pavel Tinka.
Tupesy: Vávra J. - Vávra P. (63. Madzia D.), Tříska M., Mikula F., Maňásek M., Kubíček T., Gejdoš J., Bureš R. (82. Gejdoš M.), Bergauer M., Vávra Ja. (77. Šimek O.). Trenér: Antonín Šimon.
Domácí začali s náporem a hned ve 4. minutě otevřeli skore Navláčilem z pokutového kopu, kdy hostující obránce v rohu pokutového území zbytečně fauloval. Když o chvíli nato přidali Janovským na 2:0, zdálo se že je rozhodnuto, ale hosté nesložili zbraně a ve 31. minutě snížili Gejdošem z pokutového kopu za ruku domácího obránce, a za tohoto stavu se šlo do kabin. Do druhého poločasu nastoupili hosté s větším odhodláním, měli více šancí a odměnou jim byl v 57. minutě vyrovnávací gol Vávry. Poté mohli hosté strhnout vedení na svoji stranu, ale štěstí jim nepřálo. A tak rozhodnutí přinesla 76. minuta, kdy domácí Janík štastně zvýšil na 3:2 z volného kopu, kdy si jeho střelu srazil některý z obránců do vlastní branky. Hosté se nevzdávali, ale nepomohlo jim ani tříminutové nastavení, a tak body zůstaly v Korytné.
Nejlepší hráči: David Janík - Miroslav Tříska

Košíky - Huštěnovice 5:2 (2:2)
Branky: 24., 55. (p), 71. Přílučík M., 11. Fedor J., 57. Uherka Z. - 29., 33. Silný J.
ŽK: 4. Vaverka A., 82. Silný J. (Huštěnovice).
Diváci: 250.
Rozhodčí: Milan Katrňák - Antonín Mikulec (laik), Pavel Čechmánek (laik).
Košíky: Ondruch A. - Večeřa T., Uherka Z., Šlechta Z., Přílučík M., Poháněl K., Ovsík J. (82. Vojtek P.), Mihal A. (80. Přílučík L.), Hastík P. (56. Ovsík M.), Fedor J., Bémer Z. Trenér: Vlastimil Kučera.
Huštěnovice: Střítecký O. - Zlámalík R., Vaverka T. (61. Kryška M.), Vaverka A., Umlauf M., Střítecký M., Silný J., Petrželka J., Malenovský P., Černý P., Adamík O. Trenér: Pavel Černý.
V 9. minutě se osmělil Šlechta, ale jeho střelu zastavilo břevno Stříteckého branky. O 2 minuty později poslal ideální přihrávku Hastík Fedorovi a ten špičkou kopačky otevřel skóre. Ve 24. minutě se měnilo skóre ve prospěch domácích, a to z kopačky Přílučíka, který v pádu zvýšil na 2:0. Ve 29. minutě si postavil míč k přímému kopu Silný a střelou k tyči snížil. O 4 minuty později opět Silný levačkou vyrovnal a stanovil výsledek poločasu. V 52. minutě se opřel Ovsík do střely, ale z malého vápna překopl branku. V 55. minutě Přílučík zvýšil z pokutového kopu, za stažení Hastíka gólmanem. O dvě minuty později přihrál Šlechta volnému Uherkovi a ten střelou k tyči překonal Stříteckého. V 85. minutě se ke střele ze 30 metrů odhodlal Šlechta, ale jeho dělovka šla těsně nad brankou. Kladem utkání byla slušná hra obou mužstev a příkladná podpora domácích diváků.
Nejlepší hráči: Marek Přílučík - Pavel Černý

Mařatice - St. Město 3:2 (1:2)
Branky: 83., 85. Šenk P., 26. (p) Kroča M. - 6. Hastík O., 21. Botek J.
ŽK: 22. Šenk P. - 38. Svoboda O.
Diváci: 200.
Rozhodčí: Václav Mahdal - Milan Čeněk (laik), Jiří Stuchlík (laik).
Mařatice: Matoušek O. - Zedek J., Zbořil S., Vyorálek D., Tyl V., Šenk P., Prekop D., Kroča M. (90. Knapčík M.), Kovács L. (46. Piecha E.), Janků A., Bída L. (18. Lžičář M.). Trenér: Václav Chvojka.
St. Město: Hodulík J. - Žajdlík J., Trávník R., Šobáň P. (57. Hastík R.), Svoboda O., Horák M., Hastík O. (65. Šatava D.), Grebeň M., Botek J., Abrahám R. (54. Daťko J.). Trenér: Milan Višenka.
Domácím začátek utkání nevyšel, už v 6. minutě Zbořil chyboval před šestnáctkou, toho využil Hastík a přízemní střelou otevřel skóre - 0:1. Hosty branka povzbudila a dočkali se i navýšení. Zedek neodkopl včas míč, toho využil Botek a zvýšil na 0:2. Domácí probrala až chyba hostující obrany, kdy za ruku v šestnáctce snížil na 1:2 Kroča, který s přehledem proměnil pokutový kop. Od té chvíle se hra vyrovnala. Domácí ve 2. poločase nastoupili jako vyměnění, zatlačili hosty a dostali se i do šancí, vyrovnání se ovšem dočkali až v závěru.   Šenk z přímého kopu střelou přes zeď trefil Angličana a vyrovnal na 2:2. Domácí se dočkali i vítězné branky, v 85. minutě obrana hostí chybovala, mysleli si že byl ofsajd, ale chytrý Šenk zpoza obrany vypichl míč a přízemní střelourozhodl. Domácí od té chvíle začali oslavovat postup do okresního přeboru.
Nejlepší hráči: Petr Šenk - Oldřich Svoboda

Pitín - O. N. Ves B 1:3 (0:2)
Branky: 90. (p) Kavka P. - 13. Hábl O., 40. Slezák V., 56. Němec M.
ŽK: 54. Voda M. - 10. Hábl O., 42. Kusák M., 54. Štěrba J., 61. Zálešák R.
Diváci: 60.
Rozhodčí: Zbyněk Vlčnovský - Pavel Berčík (laik), Tomáš Nosek (laik).
Pitín: Berčík P. - Zýka J., Voda M., Trllo Z., Švehlík F., Struhař P., Maňas M. (23. Kozubík J.), Kozubík A., Kavka P., Janota R., Bureš M. Trenér: Lukáš David.
O. N. Ves B: Kadaš T. - Zálešák R. (62. Petratur D.), Štěrba J., Slezák V., Němec M. (82. Kvapil R.), Kusák M., Kosík A., Jurásek D., Hábl O., Franěk P., Drechsel M.  Trenér: Michal Kusák.
Jako první zahrozili v úvodu domácí, kteří nastřelili tyč hostující svatyně. Ve 13. minutě vypálil ze střední vzdálenosti novoveský Hábl a otevřel skóre utkání - 0:1. Hosté byli fotbalovější, měli míč více na svých kopačkách a neustále hrozili před domácí brankou. Ve 41. minutě mohli srovnat domácí Kozubíkem, který postupoval sám na brankaře, ale svoji šanci nevyužil. Vzápětí po pěkné kombinační akci zvýšili hosté Slezákem na poločasový výsledek 0:2. I druhá půle nabídla novoveským několik dobrých příležitostí, v 56. minutě se gólově prosadili Němcem. Pak se už předháněli v zahazování střeleckých příležitostí. A tak domácí upravili konečný výsledek na 1:3, když byl v pokutovém území faulován Kavka, který se z pokutového kopu nemýlil.
Nejlepší hráči: Jan Zýka - Ondřej Hábl

Popovice - Bánov 2:4 (2:2)
Branky: 28. Mimránek L., 45. (p) Tureček P. - 27., 47. Horňák L., 7. Velecký J., 80. Durďák V.
ŽK: 28. Prajza M. - 72. Vrága A.
Diváci: 130.
Rozhodčí: Michal Kubíček (7,8) - Ivan Junaštík (laik), Vlastimil Švehlík (Dušan Vlčnovský) (laik). Delegát utkání: Jiří Němec.
Popovice: Šesták V. - Tureček P. (70. Hladný T.), Šácha P., Slavík Z. (48. Hutyra R.), Prajza M., Musil O., Mimránek L., Křapa P., Hanáček J., Haluza L., Halouzska J. Trenér: Roman Bureš.
Bánov: Vrábel R. - Velecký J., Polanský L., Machalík V. (68. Vrága A.), Mahdalíček P., Mahdal L., Horňák L., Gorčík L., Gajdůšek M., Durďák V., Kročil A. Trenér: Břetislav Polanský.
Domácím v 7. minutě nevyšel ofsajd systém, čehož využil bánovský Velecký, který tak otevřel účet zápasu. Podobná situace nastala i ve 27. minutě, kdy Horňák využil dalšího zaváhání domácích a střelou k tyči zvýšil na 0:2. O minutu později se dorážkou z malého vápna nemýlil domácí Mimránek, který snížil na 1:2. V samotném závěru první půle byl domácí Tureček sražen ve velkém vápně a tentýž hráč následnou penaltu proměnil 2:2. Ve 48. minutě hosté zahrávali roh, domácí gólman míč vyrazil pouze před sebe a Horňák hlavičkou pod břevno opět poslal Bánov do vedení. Po samostatném průniku v 80. minutě Horňák křižnou střelou vstřelil čtvrtou branku Bánova a pečetil vítězství.
Nejlepší hráči: Lukáš Mimránek - René Vrábel