K.O. soupeři zasadili za 7 sekund

Hluk Sport 03 / 10 / 2021

Florbalisté Spartaku Hluk se dočkali, na čtvrtý pokus si v Národní lize připsali všechny tři body, když dobyli Svitavy. Soupeři zasadili K.O. na konci 53. minuty, kdy během sedmi sekund dvakrát skórovali a odčinili tak zbytečnou porážku v Ostravě.

Ostrava - HLUK 8:7

Hlučané se deset minut zahřívali na provozní teplotu a potom převzali otěže zápasu, do konce úvodní třetiny srovnali krok a ve druhé už jasně kralovali. I tak ale po zbytečných chybách a vyloučeních měli před poslední dvacetiminutovkou jen dvoubrankový náskok (3:5). Když Severomoravané záhy vsítili kontaktní branku, Spartak přišel s nejlepší možnou odpovědí. Ještě na začátku 55. minuty vedl o dvě branky (5:7), jenže finiš totálně nezvládl. Soupeř kolapsu využil a třemi góly převážil misky vah na svou stranu, vítězný gól zaznamenal 47 sekund před koncem. „Do 55. minuty jsme předvedli solidní výkon, ale pak jsme stejně jako v úvodním kole naprosto vypadli ze hry a úplně zbytečně soupeře nechali otočit vyhraný zápas. Je třeba se z porážky poučit a příště už se chyb vyvarovat,“ komentoval porážku hrající kouč David Vlachopulos. Branky: Kundrata 2, Duda 2, M. Krchňáček 2, Petlan. Třetiny 1:1, 2:4, 5:2.

HLUK: Hauerland - Rochovanský, Bartoš, Vlachopulos, Jílek, Štěrba, Petlan, P. Krchňáček, Cileček, Duda, M. Krchňáček, Kundrata.

Svitavy - HLUK 5:6

Třebaže Svitavy jsou poslední bez bodu, první polovinu zápasu zvládly na jedničku. Hlučané tahali za kratší konec, když postrádali důraz, pohyb i rychlost. Ještě zkraje 26. minuty prohrávali 1:3. K obratu zavelel Pavel Krchňáček po souhře s bratrem Martinem. Ve 38. minutě už hosté vedli, ale do druhé sirény jej neudrželi. Ortel tak vyřkla až poslední třetina, v níž se hostům podařil bleskový úder, když nejdříve využili přesilovou hru a hned z rozehrávky po 7 sekundách přidali vítězný gól. Soupeř už totiž stihl v power-play pouze snížit. Branky: P. Krchňáček 2, M. Krchňáček, Duda, Rochovanský, Šimíček. Třetiny 2:1, 2:3, 1:2.

HLUK: Podškubka - Holý, Váňa, Štěrba, Rochovanský, Cileček, Bartoš, Kundrata, Duda, Petlan, P. Krchňáček, Šimíček, M. Krchňáček, Tuhý.