Kolaja chyboval, ale má bronz

Kolaja chyboval, ale má bronz
Strání Sport 05 / 05 / 2013

Dvanáctiletý motokrosař má za sebou úspěšný start do sezony

Motokrosař Petr Kolaja z Květné má za sebou ostrý start do nové sezony. Dvanáctiletý talent vybojoval na úvodním podniku mistrovství Moravy v Přerově třetí místo, když jej o ještě lepší umístění připravila jezdecká chybička v první jízdě.
Kolaja se na Hané poprvé představil na nové tovární motorce TM 85, model 2013, kterou dostal od italského sponzora. Ještě před moravským šampionátem ji otestoval v Dubňanech, ale nedokázal se s novým strojem „domluvit“. „Taťka pak dva dny zkoušel všechno možné a ladil motorku po telefonu s hlavním mechanikem TM,“ říká Kolaja.
Do Přerova tak odjížděl s určitou nejistotou. Když ale s dvousekundovým náskokem vyhrál kvalifikaci, obavy se rozplynuly.
V první jízdě měl sice horší start, když útočil až ze šestého místa, ale už ve třetím kole byl druhý a pronásledoval vedoucího Belka. „Zaútočil jsem v nájezdu do předposledního kola, bohužel při vyhýbání o kolo zpět jedoucímu jezdci jsem v cílové šikaně zajel předním kolem do kolíku ve vnitřním tobogánu a bylo po nadějích. Než jsme motorku vytáhl a nastartoval, propadl jsem se na šesté místo,“ litoval Kolaja.
Druhá jízda byla jako přes kopírák, jen s tím rozdílem, že útočil na vedoucího Bláhu. V cíli byl však nakonec druhý a celkově třetí.
„Kdybych neudělal v první jízdě chybu, bylo to lepší. Ale po půlroční pauze, kterou si vynutily dvě operace kolena, jsem rád, že znovu jezdím. Noha mě nebolí a vypadá to, že bude v pohodě,“ pravil s úsměvem Kolaja. 

Tagy článku

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace