Kolaja kraluje Slovákům a Maďarům

Kolaja kraluje Slovákům a Maďarům
Strání Sport 24 / 07 / 2008

Talentovaný jezdec Petr Kolaja hodlá zaútočit na evropské a světové kovy

Osmiletý motokrosař Petr Kolaja z Květné se vyhoupl do čela mezinárodního mistrovství Slovenska a Maďarska, když si podmanil třetí díl v Tlmači u Levice. Na motocyklu o kubatuře 50 ccm nedal ani v jednom ze dvou závodních kol nikomu šanci. Jeho forma je příslibem před blížícím se mistrovstvím světa a Evropy.
Ještě než Kolaja vyrazil na jižní Slovensko, absolvoval závod v Bělé u Jevíčka, kde se kvůli malému počtu pětašedesátek postavil na společný start obou kubatur. „Malý se nedal a obsadil třinácté místo, v padesátkách kraloval. A suverénní vítězství si zopakoval o čtyřiadvacet hodin později na stejné trati, kde se jel O’Neil cup,“ prozradil Petr Kolaja starší, otec, trenér a mechanik v jedné osobě.
O víkendu už ale talentovaný jezdec, který má motokrosové vlohy v genech právě po tátovi, zamířil na třetí podnik mezinárodního šampionátu Slovenska a Maďarska. V obrovském vedru bylo všem jasné, že na miskách váh bude rozhodující fyzička. Už kvalifikace naznačila, že Kolaja je v tomto směru připraven skvěle. Jednoznačně ji totiž vyhrál a postavil se do čela devatenáctičlenného startovního pole. A suverenitu neztratil ani v závodě.
„V první jízdě na malého dotíral jen Maďar Horváth, ale v cíli byl o pět sekund pomalejší. Třetí už ztrácel dokonce dvaadvacet sekund,“ dodává Kolaja starší. Jeho syn nepolevil ani ve druhé jízdě. Od začátku šel do vedení, ale pak na pár kol přepustil pozici Slovákovi Joštovi. „Petr vůbec nezpanikařil, bezchybnou jízdou si jej tři kola četl a v předposledním profesorsky předjel. Závod tak vyhrál s plným počtem bodů a v průběžném pořadí šampionátu se prodral do čela, bod před Maďara Horvátha,“ říká pyšný táta. „Závod byl těžký, bylo horko, potil jsem se, ale věděl jsem, že soupeře utahám na fyzičku. I táta mi věřil. Mamka sice měla ve druhé jízdě trochu strach, když jsem jezdil druhý, ale chtěl jsem si zazávodit,“ říká s lišáckým úsměvem malý závodník, jehož výkony a výsledky jsou velkým příslibem před letním mistrovstvím světa v Belgii a evropským šampionátem v Holandsku. 

autor: PETR ČECH
TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace