Kolaja stříbrný v Langenloisu

Kolaja stříbrný v Langenloisu
Strání Sport 14 / 04 / 2012

Motokrosař z Květné zářil v Rakousku

Na podtrženou jedničku vyrazil do seriálu mezinárodního mistrovství Rakouska jedenáctiletý motokrosař Petr Kolaja z Květné. Na úvodním podniku v Langenloisu obsadil hlavně zásluhou zlepšené druhé jízdy vynikající druhé místo v kategorii do 13 let. Jeho forma je příslibem před blížícím se domácím šampionátem.
V kvalifikaci na jedno rychlé kolo obsadil školou povinný závodník patnácté místo, ale jeho tým nedělal z umístění žádné závěry. „Je rozdíl zajet kolo a vydržet v tempu patnáct minut plus dvě kola. A to malý umí, je dobře fyzicky připravený, nejrychlejší čas klidně zajede v předposledním kole,“ říká Petr Kolaja starší, otec, trenér a mechanik v jedné osobě.
Na startovním roštu se objevilo 31 jezdců. Kolaja byl v první zatáčce osmnáctý, ale postupně se prodíral dopředu. Ve druhém už byl třináctý. Jenže jeho útok na desítku zhatila kolize v tobogánu, po které se propadl na 17. místo. Mezi třináctiletými byl však čtvrtý. „Peťa byl zdravě naštvaný a do druhé jízdy šel s tím, že dojede do dvanáctého místa a ve své kategorii na bedně,“ připomíná Kolaja. A výsledek se dostavil. Talentovaný závodník dojel do cíle desátý, což jej mezi třináctiletými vyneslo na stříbrnou pozici.
„Škoda první jízdy, ale druhou jsem si náramně užil. S Markusem Rammlem jsme se krásně proháněli a jen kousíček chyběl, abych se dostal i před něj. I tak ale zůstáváme kamarády,“ usmívá se od ucha k uchu jedenáctiletý Kolaja. Trať v Rakousku mu náramně sedla, je totiž hodně podobná jeho tréninkové v Beckově.
Kolaja si odpočine jen krátce, už o víkendu se jede první závod mistrovství republiky a o týden později další podnik rakouského šampionátu. 

autor: PETR ČECH

Tagy článku

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace