Kolaps Kunovjanek, trenér je nešetřil

Kunovice Sport 22 / 02 / 2013

O pravdivosti pořekadla „po hodech bývá půst“ se na vlastní kůži přesvědčily házenkářky HSK Kunovice, které po kanonádě v Havlíčkově Brodě vyhořely na domácí palubovce se zálohou pražské Slavie. I když prohrály o jediný gól, výkonem kouče Antonína Střelce totálně rozladily. „Absolutorium zaslouží jen brankářka Tobiášová a Štěrbová,“ uhodil hřebíček na hlavičku.

Kunovice - Slavia Praha B 19:20
I když Pražanky přijely na Moravy pouze v osmi, od začátku diktovaly tempo hry a udržovaly si dvou až čtyřbrankový náskok. Kunovice byly totiž oproti úvodnímu jarnímu vystoupení na Vysočině jako vyměněné. Jejich hře dominoval nedůraz v obraně a chaos v útoku. Poločasové mytí hlav však přineslo ovoce. V domácích dresech vyběhl na palubovku úplně jiný tým a slavistky rázem nevěděly, kde jim hlava stojí. A ve 40. minutě svítil na ukazateli skóre stav 15:13! Jenže vzápětí Brablcová neproměnila sedmimetrový hod a výkon Kunovjanek se vrátil do starých kolejí... „Totálně jsme propadali v obranné činnosti, kdy si hlavně Brablcová vůbec neplnila své úkoly. Holky hrály ustrašeně, bojácně a bez důrazu,“ zlobil se kunovický lodivod Antonín Střelec, který s výjimkou Tobiášová a Štěrbové nenechal na hráčkách nit suchou. „Nikdo nenašel odvahu něco vymyslet a s nepříznivým vývojem se poprat. Jen se dívaly, co vymyslí Štěrbová. A jejich devět gólů na vítězství nestačilo,“ pokračoval v ostrém tónu Střelec.
Kunovice navíc totálně vyhořely v závěru, kdy si na konto připsaly tři nesmyslná prorážení a krajní spojky dvakrát Slavii nabily do trháku... „Dětinské chyby nás stály vítězství, hrát jen patnáct minut prostě nestačí. Snad se některé hráčky chytí za hlavu, s takovým přístupem můžeme na boj o špici zapomenout,“ neskrýval zklamání Střelec. Poločas 9:11.
KUNOVICE: Tobiášová, Zemánková - Ježková 1, Kratochvílová 1, Štěrbová 9/1, Brablcová 3/2, Horáková 2, Sklenářová 2, Žáková 1, Glozová, Jurasová, Křivová, Bílková.