Kolaps na příjmu, VSK nemá ani set

Staré Město Sport 17 / 10 / 2021

Start do nového ročníku I. ligy volejbalistům VSK Staré Město vůbec nevyšel, když dopláceli hlavně na nesehranost a špatný příjem. Na palubovce favorizovaných Bučovic ani Velkého Meziříčí nakonec neuhráli jediný set.

Bučovice - STARÉ MĚSTO 3:0

Bučovice jsou jedním z favoritů na postup do extraligy, navíc těží z atypické haly s nízkým stropem, ve které je nejdůležitější herní činností servis. Domácí na to vsadili a soupeř trápili na přihrávce. Ve vyrovnaném prvním setu právě servis rozhodl, ve druhém pak Staroměstští na přihrávce doslova zkolabovali a po několika bodových šňůrách soupeře nabrali výrazné manko. Největší výpadek přišel od stavu 7:13, kdy po servisu Červinky následovala série osmi bodů a bylo vymalováno. V úvodu třetího setu hosté vedli 7:3, o což se sedmi body v řadě postaral výborným servisem nahrávač Bláha. Jenže domácí reagovali střídáním, na post nahrávače si stoupl zkušený Provazník a zápas se postupně vrátil do starých kolejí. VSK ještě vedl 13:11, ale pak opět zkolaboval na příjmu a domácí při servisu Neubauera odskočili až na rozhodujících 22:13… Sety 23, 9, 17.

Velké Meziříčí - STARÉ MĚSTO 3:0

Na Vysočině si borci ze Širůchu malovali lepší výsledek, ale opět těsně prohráli první set a v dalším průběhu se jejich bilance ještě zhoršila. Potýkali se s přihrávkou a v útoku udělali několik nevynucených chyb. Ve druhém setu sice několikrát průběžně vedli, naposledy ještě 14:12, ale po nepřesném příjmu opět začali ztrácet. Závěr už jasně patřil domácím, Staré Město narůstající manko jen korigovalo. „Kromě problémů na přihrávce se projevila hlavně nesehranost základní šestky. Věřím, že po častějším setkávání v tréninkovém procesu přijdou lepší výsledky. Kluci mají svou kvalitu, jen musí zlepšit souhru a příjem servisu,“ konstatoval kouč Petr Karabec. Sety 23, 20, 18.

STARÉ MĚSTO: Bláha, Kozák, Žák, L. Kittel, Maděra, Skyba, libero Dřímal. Střídali Kroča, D. Kittel, Toman.