Kolaps! Play-off se vzdaluje...

Uherské Hradiště Sport 20 / 12 / 2011

Hokejisté Hradiště nezvládli důležitý duel s Fr.-Místkem

Druholigoví hokejisté HC Uherské Hradiště v klíčovém souboji s Frýdkem-Místkem vyhořeli a jejich šance na postup do play-off se tak zase o kapánek zmenšila. Aktuálně na soupeře, který okupuje strategickou osmou příčku ztrácejí už devět bodů! Jejich středeční triumf na ledě Val. Meziříčí tak defacto přišel vniveč...

Valašské Meziříčí - Uherské Hradiště 4:6
Jelikož Hradišťští dohánějí manko na play-off, každý zápas hrají prakticky s nožem na krku. A na Valašsku nepříjemnou situaci zvládli na jedničku. Hned po 56 sekundách napřáhl Vodák a zaskočil ještě „studeného“ brankáře Slováka. Byla to samozřejmě první střela na bránu. Bobry gól viditelně zaskočil, přenechali iniciativu soupeři, ale Antonovič Vodáka nenapodobil. Valaši postupně zvedli hlavu, vyrovnali hru, ale do vyložené šance je dobře bránící Uh. Hradiště nepustilo. V osmé minutě se naopak při přesilové hře prosadil Matula. To už byla pro domácí silná káva, přeřadili na vyšší rychlostní stupeň a brankáře Heneše zasypali sprškou střel. Jenže bez gólového efektu. Když už kapituloval, zachránila jej po Vargově příklepu branková konstrukce. V prostřední části nejprve zapomenutý Antonovič na Slováka nevyzrál, ale ve 23. minutě už se hosté radovali potřetí, když v přesilové hře opět zamířil přesně Matula. Valaši však zosnovali bleskurychlou odpověd. Za dvě minuty ukončili neprůstřelnost Heneše a měli i další šance, neboť jim nedisciplinovaně hrající hosté nabídli nespočet přesilových her. A jednu z nich využil ve 29. minutě Haas, po jehož úderu si kouč Petr Sakrajda vyžádal oddechový čas. Ani půlminutová přestávka domácí nepřibrzdila a vyrovnání viselo ve vzduchu. Heneš však čaroval a ve 36. minutě přišel jako blesk z čistého nebe čtvrtý gól, pod který se podepsal Sakrajda. O vzruch ve třetí části se nejprve postaral hlavní sudí, který na trestnou lavici poslal za tři minuty čtyři hráče, z toho tři domácí. Nabídnutou příležitost využil Vodák, což domácí na chvíli rozhodilo. Ještě se však vrátili do zápasu, když během 35 sekund dvakrát přelstili Heneše a byli kousíček od vyrovnání. Jejich naděje však sfoukl jako svíčku Hrabec, který definitivně rozhodl o majiteli tří bodů. A pro Uh. Hradiště budou mít v konečném účtování možná cenu play-off. Branky a asistence: 1. Vodák (Sakrajda), 8. Matula, 23. Matula (Matějka), 36. Sakrajda (Matula), 44. Vodák (Antonovič), 54. Hrabec (Červenka, Sakrajda). Vyloučení 9:10, využití 1:3. Třetiny 0:2, 2:2, 2:2.
UH. HRADIŠTĚ: Heneš - Šťastný, Vodák, Matula, Rapant, Jedlička, Sladký, Horehleď, Sakrajda, Červenka, Hrabec, Matějka, Karpíšek, Rapant, Sekerka, Antonovič, Křemeček.

Uherské Hradiště - Frýdek-Místek 2:5
Utkání, které mělo napovědět, jaké šance budou mít hokejisté Uherského Hradiště na play-off, dopadlo katastrofálně. Osmý Frýdek-Místek měl na deváté Hradiště náskok šesti bodů, po sobotním zápase už má devět. O tom, že oběma celkům jde o hodně, svědčil i způsob hry, a proto rozhodčí nenechal pořádně vychladnout trestnou lavici. Hosté se ujali vedení v 16. minutě Kudláčkem. Domácí odpověděli záhy, když přesilovku využil Červenka. Do kabin nakonec odcházeli šťastnější hostující hráči, kteří využili přesilovku při vyloučení Sakrajdy. O osudu utkání rozhodla prostřední část, ve které hosté v rozmezí osmi minut vstřelili tři branky. Na 1:3 upravil po trestu pro domácí lavičku za špatné střídání Mach, čtvrtou branku vzápětí přidal Číhal a dílo zkázy pro domácí dokonal v čase 35.10 Majling, který využil přesilovku. Svěřenci trenéra Sakrajdy sice Severomoravany několikrát uzamkli před jejich bránou, ale ani početní výhoda dvou hráčů změnu skóre neznamenala.
Poslední třetina se tak hrála jen z povinnosti, hosté si v pohodě hlídali čtyřbrankový náskok. Ten se ale domácímu Antonovičovi ve dvojnásobné výhodě sedm minut před koncem utkání podařilo snížit. Branky a asistence: 19. Červenka (Kříž, Šťastný), 54. Antonovič (Horehleď, Šťastný). Vyloučení 12:14, využití: 2:3. Třetiny 1:2, 0:3, 1:0
UH. HRADIŠTĚ: Kůdela - Šťastný, Vodák, Matula, Rapant, Jedlička, Sladký - Horehleď, Sakrajda, Červenka - Hrabec, Matějka, Karpíšek - Rapant, Sekerka, Antonovič, Kříž, Křemeček.

autor: PETR ČECH, RADEK SALAQUARDA