Kolářová má republikový bronz

Uherské Hradiště Sport 06 / 09 / 2012

Kladivářka Vendula Kolářová se postarala o jedinou medaili osmičlenné výpravy atletů Slovácké Slavie Uherské Hradiště z dráhového republikového šampionátu do 22 let. Na stadionu pražské Slavie vybojovala výkonem 52,30 metru bronzovou medaili.
Kolářovou dělilo od stříbra deset centimetrů, na vítěznou pardubickou Kroužkovou však ztratila 3,70 metru. I kdyby zopakovala osobní rekord (55,52), na titul nedosáhne.
Druhé medailové želízko Martin Sklenář, jehož osobní maximum je 68,98 metru, ve finále obsadil až šesté místo, když poslal oštěp do vzdálenosti 60,07 metru. Úřadující král sportovců Uherskohradišťska ztratil na medaili více než sedm metrů. Zklamáním je i počínání Lucie Koudelová, která byla diskvalifikována z rozběhu na 110 metrů překážek.
Z běžeckého kvarteta Tomáš Boček, Jan Moštěk, Zdeněk Stromšík, Václav Vlček si nejlépe počínal Boček, který skončil pátý na 200 m a desátý na 400 m. Na kratší trati přitom v rozběhu zaběhl svůj letošní druhý nejlepší čas (22,65), aby ve finále proletěl cílovou pásku v čase 22,82 sekund. Do finále A se ještě probojoval na stovce Zdeněk Stromšík, a to hned čtvrtým nejlepším časem (10,84 s.) Jenže ve finále jej nezopakoval a doběhl na posledním osmém místě (12,51 s.).(ceh)