Kolem Slovácka budou kroužit kluby italské i anglické ligy

Kolem Slovácka budou kroužit kluby italské i anglické ligy
Foto: sal
Uherské Hradiště Sport 07 / 06 / 2017

Dorost i juniorka jsou aktuálně vyždímané a potřebují trochu klidu a času na práci.Na soutředění ve Slovinsku budou vybírat ze soupeřů renomovaných evropských soutěží

Tři pracovní dny na Slovácku, pět v Praze a deset dní u moře. Po celou dobu však mít v hlavě přípravu na novou sezónu v 1.FC Slovácko. Takový je plán „dovolené“ trenéra Stanislava Levého, který přivedl notně omlazený tým už tři kola před koncem soutěže k jistotě záchrany a navíc dokázal zabudovat do týmu další odchovance slovácké fotbalové akademie.
Trenére, v utkání se Spartou jsem v zápise o utkání napočítal deset odchovanců Slovácka. To bylo v zápase, ve kterém uzavíral Zdeněk Zemek deset let v roli majitele 1.FC Slovácko, hodně symbolické.
(úsměv) Šlo skutečně o náhodu. Kdyby zrovna v tu dobu nehrála klíčový zápas devatenáctka, tak by těch odchovanců na hřišti i na lavičce bylo ještě více. Nevím, jestli jste si všiml, ale na střídačce bylo hodně volných míst.
Den po skončení uplynulé sezóny představilo Slovácko první posilu - Jana Jurošku. Vyslyšelo tak vedení klubu vaše SOS volání?
Je to určitě pozitivní signál. Honzu jsme v Dukle celé jaro sledovali, a přestože měl na Julisce velkou konkurenci, můžu říci, že pro nás bude posilou. Do týmu zapadne charakterově i svým univerzálním využitím na krajích obrany či zálohy.
Jste tedy s posílením kádru spokojený?
Řekl jsem, že to je pozitivní signál. Ne, že jsem spokojený. Vedeme další jednání, ale už bych se opakoval, že přivést kvalitní posilu, kterou potřebujeme, není jednoduché a musí se sejít několik okolností.
V zimě jste vzal do přípravy mj. Davida Machalíka, ze kterého se stal stabilní hráč základní jedenáctky. Máte v rukávu další talenty, které vezmete do přípravy?
Upřímně řečeno, v dorostu ani juniorce už moc brát nejde. Když připočtu Kubalu, Tkáče a Tischlera, kteří už s námi v přípravě na oťukání byli a teď je vezmeme znovu, tak v dorostu zůstanou skutečně hráči, kteří potřebují čas a prostor, aby dozráli alespoň pro tu šanci jít do přípravy.
Odešel Eldar Civič. Jsou na odchodu i další hráči? Tettehovi skončilo hostování, stejně jako Juraji Chvátalovi právě ze Sparty, do které zamířil Civič. Nabízí se tak hráčská kompenzace: Chvátal za Civiče...
Začnu Chvátalem. Pokud vím, tak hráčská kompenzace v podmínkách přestupu Eldara nebyla. Navíc Sparta chce s Jurajem prodloužit smlouvu, což je jasný signál, že s ním stále počítá. Pokud by se mu vyhýbala zranění, kterými především v letošní sezóně trpěl, tak by z hlediska aktuální kvality i perspektivy byl pro nás platným hráčem. Benjamin Tetteh je teď na dovolené, nicméně před odjezdem na ni nám řekl, že by u nás rád zůstal. Pokud ale vím, tak jeho manažer jej nabízí v dalších českých klubech a významné slovo bude mít i jeho současný mateřský klub Standard Lutych.
V hlavě už určitě nosíte plány na příští sezónu. Mají už konkrétní obrysy?
Samozřejmě, vždyť je to za necelé dva týdny. Začneme tradičně kondičními testy, pak přijde na řadu spíše propagační utkání ve spolupráci s vašimi novinami a pak už klasický rytmus tréninků a utkání v rytmu středa - sobota. Vrcholem bude soustředění, které jsme letos po zkušenostech z loňska nasměrovali znovu do Slovinska a prodloužíme jej o tři dny, abychom získali jeden kvalitní zápas navíc. V lokalitě, kde budeme trénovat, budou na soustředění také celky italské, rakouské, polské či anglické ligy, takže věřím, že najdeme skutečně kvalitní soupeře, kteří nás před ligou dobře prověří.

Tagy článku

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace