Komenského půlmaraton vyhrál Janíček

Uherský Brod Sport 04 / 05 / 2017

Uherský Brod se zařadil mezi města, která mají svůj půlmaraton! Premiérový ročník Komenského půlky, která běžce zavedla do nejkrásnějších míst v okolí města, včetně osudem zkoušeného Maršova, vyhrál Jakub Janíček (na snímku) z Uherského Hradiště. Ženám vévodila zlínská Jana Žaludková.
Hlavní trasu, měřící 21,1 kilometru, absolvovalo přesně 100 mužů a 23 žen. Souboj vytrvalců ovládl suverénně uherskohradišťský Jakub Janíček závodící za Calmar Drábeček, který zvítězil v čase 1:27,50 hodiny.
„Trať vedla většinou po nezpevněných polních a lesních cestách, ale i po asfaltu a kostkách. Běžce zavedla až do Újezdeckého lesa a Maršova,“ prozradil Libor Trtek, organizátor závodu. Druhý doběhl Dušan Straňák z Vlčnova a třetí Jiří Dohnal z Valašských Klobouků. „Cílem však proběhli s notným odstupem, ztratili bezmála pět a více než šest minut,“ doplnil Trtek.
Zápolení žen ovládla Jana Žaludková ze Zlína, která půlmaraton zvládla v čase 1:41,54 hodiny. Druhá doběhla Blanka Selucká z Kyjova a třetí domácí Simona Knotková (2:04,37).
Organizátoři vypsali i desetikilometrovou trať, vedoucí většinou po asfaltu a kostkách. Z regionálních borců byl nejlepší Martin Orlovský z Drslavic, který v konkurenci 68 běžců skončil na třetím místě, když zaběhl čas 42:45 minuty a na vítěze ztratil 274 sekund. Z dvaapadesátičlenného startovního pole žen byla nejrychlejší domácí Michaela Zimčík Zálešáková, cílovou pásku protnula v čase 44:16 minuty.
Organizátoři věří, že půlmaraton zapustí v městě Komenského hluboké kořeny a za rok přiláká ještě více vytrvalců. Kompletní výsledky na www.komenskehopulka.cz.