Kometu zhaslo dvanáct statečných!

Slovácko Sport 18 / 01 / 2010

Hokejisté Uherského Hradiště a Uherského Brodu po dvou porážkách zabrali, soupeřům nasázeli osm golů

Krajská liga hlásí změnu stráží! Hokejisté Uherského Hradiště si připsali na konto druhou domácí porážku v řadě a přišli o čelo tabulky, kde je střídá přemožitel z Moravských Budějovic. Reparát však složili na ledě Komety Úvoz. Ze zbylých regionálních týmů si připsali vítězství jen borci z Uh. Brodu, kteří smázli předposlední Velké Meziříčí.
Uh. Hradiště - Mor. Budějovice 3:6 (2:1, 1:2, 0:3)
Dvanáct zápasů bez porážky a dost! Hradišťští začínají počítat porážky, druhou v řadě a navíc na domácím ledě jim připravily Moravské Budějovice.
Sakrajdovi boys přitom nezačali vůbec zle, v páté minutě Stašek nabil zpoza brány Boháčovi a gólman Ondrůj neměl šanci. A ještě lepší nálada zavládla na domácí střídačce v 17. minutě, v níž Nováka řítícího se na branku poslal k ledu Prkna a rozhodčí zkřížil ruce nad hlavou. Trestné střílení samotný postižený s rutinou proměnil a oslavil narození dcery Anetky (49 cm, 3,17 kg), kterou mu žena Dominika přivedla na svět krátce před zápasem. Kdo očekával, že zápas už kurz nezmění, byl zklamán. Ještě do první sirény Topol v přesilovce snížil, po přestávce Anderle vyrovnal a hosté přebírali otěže. A nic na tom nezměnil ani druhý gól Boháče. Moravskobudějovičtí do druhé sirény vykouzlili na ukazateli skóre dvě trojky a v závěrečné dvacetiminutovce domácí úplně odstřelili. Tři gólové údery jim zasadili v posledních deseti minutách, když nemilosrdně trestali každou chybičku. Branky: Boháč 2, Novák.
UH. HRADIŠTĚ: Oharek - Stašek, Pšeja, Sladký, Krystýnek, Horsák, Gajdošík, Fornůsek, Miko - Novák, Andrýsek, Kotačka - Schuster, Boháč, Pochylý - Žaluda, Barák, V. Kartusek.
Uh. Brod - Kometa Úvoz 2:7 (1:2, 0:2, 1:3)
Hokejisté Uherského Brodu chtěli soupeři oplatit porážku 2:5 z prvního vzájemného měření sil, ale zůstalo jen u přání. Borci z Komety Úvoz totiž jezdili po ledě jak motorové myši a domácím prakticky nedali šanci na odvetu...
Broďané sice otevřeli skóre, když pavouky ze šibenici vymetl Marek, ale pak už tahali za kratší konec. Hostující otočku zahájil Kolečkář a gólman Kůdela kapituloval do první sirény ještě podruhé. V prostřední části už diktovala tempo hry Kometa, která převahu korunovala dvěma góly, po nichž opustil klec Kůdela a přenechal místo Ondrašíkovi. V nástupu do poslední třetiny se Hasoň a spol. ještě pokusili zápas zdramatizovat, ale jejich šance pochytal brankář Nos a Brno z první vážnější šance ve 43. minutě přidalo pátý gól. To už bylo na domácí příliš a úplně odešli. Porážku v závěru jen kosmeticky zmírnil Suhrada, který soupeře potrestal za přehnané parádičky... Branky: Marek, Suhrada.
UH. BROD: Kůdela (29. Ondrašík) - Kojecký, Přikryl, Březík, Hlatký, Surý, L. Obadal - Suhrada, P. Obadal, Peterka - Marek, Gergela, Vančura - Hasoň, Kubiš, Šiller.
Boskovice - Uh. Ostroh 4:0 (1:0, 3:0, 0:0)
Ostrožané nezačali v Boskovicích vůbec špatně. Vytvářeli si šance, které však ztroskotaly na žalostné koncovce. Místo toho se prosadili domácí, kteří ujeli v brejku. Ve druhé třetině se na hosty sesypala smršť. Třebaže hráli přesilovku a usilovali o vyrovnání, Boskovice šly do dvoubrankového vedení. Ostrožští zůstali jako opaření a třetí branka na sebe nenechala dlouho čekat. Špatnou rozehrávku vystihl domácí hráč, který donutil Valúcha potřetí lovit puk ze sítě. Čtvrtá trefa jen podtrhla bezmocnost hostů, kteří během sedmi minut třikrát kapitulovali a bylo po utkání. V poslední třetině se družstvo ze Slovácka snažilo alespoň zmírnit výsledek, avšak vychytal je domácí brankář.
UH. OSTROH: Valúch - Frolek, Fekiač, Nevídal, Uherek, Klauda, Jurásek - Němčický, Veselský, Bauer - Kolář, Rapant, Tóth - Kučera, Ťok, Vitoslavský.
Kometa Úvoz - Uh. Hradiště 3:8 (0:2, 1:2, 2:4)
Hokejisté Uh. Hradiště si po dvou porážkách v sobotu spravili chuť na ledě brněnské Komety Úvoz. Třebaže měl kouč Sakrajda k dispozici jen dvanáct statečných, Brňané slízli osmičku a ukončili šestizápasovou sérii neporazitelnosti.
Domácí začali pěkně zostra, jejich fauly za hranicí regulérnosti však rozhodčí přehlížel. A tak Hradišťští zahřívali trestnou lavici. Jenže Oharek zamkl klec a kapitán Andrýsek při vlastním oslabení udeřil. Gól Kometu zjevně rozhodil a ještě do první sirény kapitulovala podruhé. Schuster při přesilovce vyhrál bully, zadovkou nabil Sladkému, jehož projektil skončil v šibenici! Brno sice v nástupu do druhé části snížilo, ale byl to jen výkřik do tmy. Taktovku totiž pevně svírali Hradišťští, kteří další dva hřebíčky do brněnské rakve zatloukli během 56 sekund! Do černého nejprve mířil Barák a po něm z trestného střílení Boháč, který ukázkově „vykoupal“ Nosa a potrestal tak hození hokejky po unikajícím Sladkém... A když v prvních šesti minutách poslední třetiny přidali další dva fíky, nebylo co řešit. Obzvlášť šestý gól v podání Andrýska, kterého po návratu z trestné lavice našel milimetrovou přihrávkou Fornůsek, musel potěšit i domácí fanoušky. Jeho blafák pod víko byl jako z učebnice. Hosté ani za stavu 1:6 nepolevili, „oddechový čas“ si vybrali, až když Barák zkompletoval osmým gólem hattrick. Jejich kanonáda je o to úctyhodnější, že od 32. minuty hráli bez Nováka, který za protesty vyfasoval trest do konce utkání... Branky: Barák 3, Andrýsek 2, Sladký, Boháč, Žaluda.
UH. HRADIŠTĚ: Oharek - Stašek, Fornůsek, Sladký, Krystýnek - Novák, Andrýsek, Žaluda Sladký, Krystýnek - Schuster, Boháč, Pochylý - Barák, Šupka.
Uh. Brod - Velké Meziříčí 8:0 (3:0, 2:0, 3:0)
Hokejisté Uh. Brodu si po dvou porážkách vychutnali předposlední Velké Meziříčí, kterému nasázeli osm gólů. A kdyby využili všechny šance a nehráli si s tyčemi na zvonkohru, jejich vítězství by bylo dvojciferné.
Domácí od začátku tvrdili muziku, šance střídala šanci a po první třetině zástavala jedinou nevyřešenou tajenkou výše skóre. Brankostroj domácích se nakonec zastavil na čísle osm. Velké Meziříčí bylo neškodné, hrozilo jen z brejků, které však s přehledem likvidovali brodští brankáři. Za zmínku tak stojí pouze výkon a premiérový gól dorostence Wosky, který se prosadil parádní ranou od modré čáry. Branky: Gergela 2, L. Obadal 2, Hasoň, Surý, Woska, Peterka.
UH. BROD: Kůdela (31. Ondrašík) - Surý, Kojecký, Březík, Hlatký, Woska, Přikryl - L. Obadal, Kubiš, Peterka - Gergela, Marek, Vančura - Hasoň, P. Obadal, Šiller.
Mor. Budějovice - Uh. Ostroh 1:1 (0:0, 0:1, 1:0)
Na horké půdě jednoho z favoritů chtěli Ostrožané odčinit prohru v Boskovicích. Nastoupili se zcela jiným přístupem, což bylo od úvodu znát. V utkání se střídaly šance na obou stranách. V první třetině měli více ze hry hosté, kteří však nedokázali tlak zužitkovat. Na branku si počkali až do závěru druhé třetiny, kdy bojovný Tóth našel před brankou Rapanta a ten se z bezprostřední blízkosti nemýlil. V poslední třetině Ostrožané okusili sílu d omácího družstva, které je uzamklo ve vlastním pásmu. I přesto podnikali protiútoky, které však vyzněly naprázdno. Ostrožský prapor držel Valúch v brance, která odolávala pokusům soupeře. Překonán byl pouze jednou. „Kluci plnili taktické úkoly na jedničku a Valúch odvedl vynikající práci. Takový výkon, jaký jsme předvedli dnes, bych si představoval i nadále,“ pochvaloval si trenér Roman Němčický. Branka: Rapant.
UH. OSTROH: Valúch - Kučera, Fekiač, Nevídal, Uherek, Kluada, Jurásek - Němčický, Veselský, Bauer - Kolář, Rapant, Tóth - Volčko, Ťok, Peprníček.

autor: ceh, hol, hor