Koncovku zvládli jen jednou

Uherský Brod Sport 12 / 10 / 2011

Basketbalisté Uh. Brodu zahájili sezonu bez Dvořáka

Druholigoví basketbalisté Spartaku Uherský Brod na prahu nové sezony hlásí poloviční úspěšnost. Na hanáckém bitevním poli totiž zakusili porážku i vítězství. Střelecky se blýskl Kaša, autor 40 bodů. Broďané však stále postrádají Kamila Dvořáka...
„I když už prohlásil, že končí, stále věříme, že nám pomůže,“ uvedl Miroslav Mikel, brodský kormidelník.
Olomouc 89
Uh. Brod 74

O osudu střetnutí rozhodla až poslední čtvrtina, před níž na ukazateli skóre svítil stav 64:62. Šance obou týmů na vítězství tudíž byly stejné. „Jenže závěr kluci nezvládli, byli strašně netrpěliví, stříleli zbrkle a z nepřipravených pozic, což soupeř náležitě potrestal. Dvěma šestibodovými šňůrami nasadil k trháku a vítězství už si pohlídal,“ komentoval poslední dějství Mikel. Jeho tým doplatil i na mizerný doskok pod oběma koši. „A rovněž jsme nestíhali bránit individuální průniky soupeře. V koncovce jsme se pak hodně trápili,“ všiml si zkušený lodivod. Body: Dostál 30, Formánek 21, Kaša 17, Kratěna 5, Mikel 3, Povolný 2, Mrlík 1. Poločas 39:41.
Šumperk 61
UH. Brod70

Broďané si v Šumperku „prodloužili“ předzápasovou rozcvičku a po katastrofálním rozjezdu prohrávali ve třetí minutě 0:11! „Kluci byli zralí na ručník,“ přiznává Mikel, který si vzal okamžitě oddechový čas a vsadil na zónovou obranu. Jeho tah byl mistrovský. Ještě do přestávky totiž Spartak stáhl na rozdíl jediného bodu (19:18) a v poločase už byl o bod vpřed. Rozhodující úder hostů přišel ve třetí čtvrtině. „Měli jsme výborný obranný doskok, čímž jsme soupeři několikrát znemožnili skórovat a sami pak desetibodovou šňůrou zlomili jeho odpor,“ říká brodský kouč. Jeho armáda nakonec čtvrtinu vyhrála 19:7 a v poslední části už nepřipustila drama, byť protivník zvýšil agresivitu. Body: Kratěna 16, Kaša 23, Mrlík 9, Povolný 16, Dostál 6. Poločas 35:36.