Konec, mají stříbro!

Staré Město Sport 30 / 03 / 2011

Volejbalisté Starého Města finálovou sérii neprodloužili

Prvoligoví volejbalisté VSK Staré Město na titul nedosáhli, do baráže o extraligy postupují České Budějovice, které po dramatické pětisetové bitvě vyhrály i třetí zápas finále play-off na Širůchu. Cestu za vítězstvím však Jihočechům usnadnila marodka a chřipková epidemie, která skolila trojlístek Ferenec, Svoboda, Špalek.
St. Město - Č. Budějovice 2:3 (-19, -19, 10, 12, -13)
Kouč Petr Karabec navíc postrádal i zraněného Pospíšila s Kamlerem, takže byl před zápasem hodně pesimistický. A první dva sety mu daly za pravdu.
Staroměstští sice odstartovali bez zábran a v úvodní sadě vedli 8:5 a 16:15, ale pak jim zasadil smečovaným servisem rozhodující ránu extraligový Emmer, který v jednom postavení otočil na 16:22. Jihočechy vítězství v prvním setu nabudilo, do druhého vlétli jako uragán a rychle vedli 7:0! Trenér Karabec tak provedl jediné možné změny v sestavě. Sám vystřídal Maděru a Paták Pecháčka. Domácí se pak zlepšili, ale ztrátu setu už neodvrátili. Kdo očekával, že je hotovo, nestačil se divit. Karabcovi boys se neskutečně zvedli a favorita doslova smetli z palubovky. Jejich suverenitu naleptal servis Skyby, domácí šli do vedení 4:0, pak předvedli několik skvělých bloků a náskok postupně narostl až na 21:5. Hnáni zaplněnou halou na Širůchu drtili favorita i ve čtvrtém setu. Opět skvěle blokovali, bojovali o každý míč a výsledkem bylo srovnání na 2:2. Skvělou obranou na síti získali v úvodu tie-breaku dvoubodový náskok, který si udrželi až do stavu 10:8. Jenže pak chybovali na přihrávce i v útoku, Českobudějovičtí otočili na 10:11 a minimální vedení v koncovce uhájili. I přes porážku zaslouží torzo Starého Město za předvedený výkon absolutorium, což potvrdil i dlouhotrvající potlesk zaplněné haly na Širůchu. Konečný stav série: 0:3
STARÉ MĚSTO: Janouch, Pecháček, Koláček, Skyba, Maděra, Erman, Košík, Paták, Karabec.