Konec. Play off je v trapu!

Slovácko Sport 24 / 02 / 2016

Hokejisté Uherského Hradiště mají po sezoně, derniéru si odbudou v sobotu proti Kroměříži

Hokejisté Uherského Hradiště si play off krajské ligy definitivně nezahrají. V přímém souboji o osmé místo, zaručující účast ve vyřazovacích bojích, totiž vyhořeli na ledě břeclavské zálohy. Sobotním soubojem s Kroměříží tak udělají tečku za sezonou.
Břeclav B - UH. HRADIŠTĚ 8:3
Hosté nezačali vůbec špatně, do desáté minuty si vytvořili dvě jasné gólové příležitosti, jenže Kotačka a po něm Dobeš jen rozchytali soupeřova gólmana. A navíc vzápětí přišel trest, když Břeclavští z přečíslení dva na jednoho otevřeli skóre. Hradišťští odpověděli Nohálem, který lišácky zpoza branky zasunul puk do klece. Jenže pak Jakubčík procedil střelu z bezprostřední blízkosti mezi betony a do kabin šli v lepší náladě domácí. Ve 25. minutě ještě srovnal Kotačka, ale pak už převzali otěže zápasu Břeclavští, které nerozhodil ani kontaktní gól Fridricha na 4:3. Jiskérku naděje borců ze Slovácka totiž vzápětí uhasili při přesilové hře.
Závěrečná třetina už jen podtrhla trápení hostů, kteří za soupeřem zaostávali v rychlosti, nasazení i důrazu před brankou. Branky: Nohál, Kotačka, Fridrich. Třetiny 2:1, 3:2, 3:0.
UH. HRADIŠTĚ: Jakubčík - Lažek, Klauda, Foltýn, Studený, Rozhon, Škubal, Kršjak, Bednařík - Dobeš, Burša, Horehleď - Hruboš, Nohál, Tomešek - Karpíšek, Fridrich, Kotačka.
UH. OSTROH - UH. BROD odloženo
Nedělní přímý souboj o čtvrté místo, zaručující výhodu domácího prostředí pro play off, zrušila rozsáhlá marodka Uherského Brodu. „Požádali jsme o přeložení zápasu, kádr nám rozložila chřipka,“ vysvětlil Roman Uhříček, kouč týmu od Olšavy. Očekávaná bitva na ostrožském ledě se tak uskuteční ve čtvrtek 25. února od 18 hodin.(hol, ceh)

1. V. Bíteš    17    1    2    5    108:73    55
2. Boskovice    17    1    0    8    116:70    53
3. Vel. Meziříčí    16    0    1    8    124:83    49
4. Uh. Ostroh    13    4    2    5    106:81    49
5. Uh. Brod    11    6    1    7    131:87    46
6. Kroměříž    12    1    5    7    131:94    43
7. Blansko    6    4    1    14    65:109    27
8. Břeclav B    5    1    4    15    94:145    21