Konec půlročního čekání na výhru

Uherské Hradiště Sport 11 / 04 / 2011

Povinné vítězství je těžké získat

Oba trenéři byli na pozápasové tiskové konferenci v rozdílných rolích. Zatímco domácí trenér mohl být spokojený, hostující trenér spíše přemítal, jestli to pro něj nebyl poslední ligový zápas na lavičce. Po třech nevydařených utkáních by se trenéři odvolávat neměli, utěšoval se Roman Nádvorník a pak se vrátil k sobotnímu utkání. Hrálo se o šest bodů. Navíc Slovácko mělo výhodu, že vyhrálo i u nás, takže v případě vzniku minitabulky mělo výhodu ještě jednoho bodu. Chtěli jsme tady získat minimálně bod, bohužel jsme udělali v obranné fázi jednu chybu, soupeř nás potrestal. My ze tří gólových šancí, které jsme měli, jsme skórovat schopní nebyli. Pořád se s naší koncovkou trápíme. Druhý poločas z naší strany nebyl špatný, ale znovu zopakuji: Bez gólu se vyhrát nedá. Jsme tedy zklamaní, netajil své pocity po utkání trenér 1.FK Příbram Roman Nádvorník.
Domácímu kouči Miroslavu Soukupovi se evidentně ulevilo. Jeho mužstvo dokázalo vyhrát na domácím hřišti poprvé od 24. září 2010. Mně se to hodnotí o něco líp, protože jsme zápas zvládli. Tato utkání ukazují, jak náročné je získat povinné vítězství. V prvním poločase na nás byla vidět velká nervozita. Byly tam velké nepřesnosti a chyběla i větší odvaha. Postupně jsme se dostávali do tempa a bylo tam několik příležitostí, které se daly vyřešit brankou. Bohužel nás bylo málo v šestnáctce, málo jsme ji doplňovali, takže nakonec poločas skončil bez gólů. V přestávce jsem se rozhodl vystřídat Víťu Valentu, abych posílil útok Vencou Ondřejkou. Do gólu se hra zlepšila, měli jsme několik šancí. Paradoxně nám branka, kterou jsme dali, uškodila. Nevím, co se stalo, ale Příbram měla potom větší aktivitu. Několik šancí soupeře jsme hasili až na brankové čáře. V závěru, kdy Příbram hrála vabank, jsme využili jednoho ze zaváhání a střídající Košút dal na 2:0. Body jsou o to cennější, že nejsme v ideální psychické pozici. Podobně jako Příbram neproměňujeme brankové příležitosti. Proto jsem rád, že přestože se nám tak nedařilo, tak hráči povinné vítězství vydřeli.