Konečně ukončili půst

Uherské Hradiště Sport 20 / 04 / 2011

Premiérové vítězství bránili házenkáři Uh. Hradiště ve třech...

Konečně! Házenkáři Uherského Hradiště v sobotu přetrhli nekonečnou šňůru porážek, na domácí palubovce v nervydrásající koncovce vydřeli vítězství nad silnou Bystřicí pod Hostýnem, čtvrtým týmem Středomoravské ligy. Premiérové letošní vítězství si náležitě vychutnal i kouč Pavel Blaha.
Uh. Hradiště - Bystřice p/Host. 23:22 (14:10)
„Kluci bojovali jako jeden muž, strašně chtěli vyhrát a dočkali se. Radost z výhry jsem prožíval s nimi, rád si to zase zopakuju,“ svěřil se zkušený kormidelník, který pochválil mančaft za vynikající obrannou činnost, Dominika Habartu za střeleckou mušku a syna Pavla za neomylnou exekuci sedmimetrových hodů.
I když hosté přijeli v nejsilnější možné sestavě, včetně bývalých extraligistů Hradila a Tillera, a před týdnem smázli i nadupanou Litovel, Hradišťští s nimi od začátku drželi krok. A ve 12. minutě šli dokonce poprvé do vedení (5:4). Těsný náskok si pak udržovali deset minut, aby v závěru první půle odskočili na čtyři branky. Po přestávce Hanáci přidali ve snaze rychle manko smazat, ale proti domácím bojovníkům měli roli notně ztíženou. S přibývajícím časem přitvrdili, což se odrazilo na počtu vyloučených. „Rozhodčím se bohužel zápas pozvolna vymykal z rukou a své chyby kompenzovali vyloučením na obou stranách,“ tvrdí Blaha. Jeho výběr přesto ještě šest minut před koncem vedl o čtyři branky 22:18. Jenže domácí obraně už docházely síly, čtveřice klíčových borců Blaha ml., Habarta, Svoboda, Hospodářský totiž odehrála zápas bez střídání! Poslední čtyři minuty navíc domácí hráli trvale v oslabení a posledních třicet sekund jen ve třech (23:21)... „Soupeř nasadil na kluky osobku, získal míč a dvacet vteřin před koncem snížil na rozdíl jediného gólu,“ líčí drama Blaha. Uh. Hradiště i ve třech zaútočilo a vynutilo si sedmičku, na kterou se však místo doposud neomylného Blahy jun., jenž byl vyloučený, postavil Habarta a neproměnil. Hosté měli na vyrovnání 5 sekund, ale už se jej nedočkali.
UH. HRADIŠTĚ: Šimúnek, Polešovský - Januš 1, Čechmánek 3, Hospodářský 1, Svoboda 2, Prokop 2, Blaha 4, Habarta 10, Pšenčík 1, Kašný.