Konečně vítězství!

Uherské Hradiště Sport 26 / 08 / 2008

1.FC SLOVÁCKO - HFK Olomouc 3:0

Střelecké probuzení druholigových fotbalistů 1.FC Slovácko odneslo HFK Olomouc. Jurkemikovi boys jim vyprášili kožich třemi ranami, pod dvě se podepsal Aleš Chmelíček, kterému stačily čtyři minuty, aby do klubové bodové pokladny přivál první vítězství. Sobotní utkání začalo minutou ticha, kterou se téměř čtyři a půl tisíce fanoušků rozloučilo s čestným prezidentem 1.FC Slovácko Miroslavem Valentou. Trenér Ladislav Jurkemik se nebál zasáhnout do sestavy a na hřišti chyběli Ineman, Kubáň i Matůš. Změny v sestavě se však osvědčily. Hrotek přinesl do zadních řad jistotu a klid, Čtvrtníček naopak dravost a důraz a Chmelíček to nejpotřebnější - góly.
Domácí mašina se však rozjížděla pomalu. Na první šanci se čekalo až do 23. minuty. Zato byla hned gólová. Aktivní Čtvrtníček vybojoval roh, který prošel až k Chmelíčkovi, jemuž hostující obránci nechali trestuhodně mnoho času. Domácí kanonýr tak mohl zacílit poprvé a když jeho první střelu hosté zastavili, tu druhou už napálil nekompromisně do sítě. Hosté pochopitelně otevřeli hru, ale trest za okénka v obraně je čekal už za čtyři minuty. Perfektní akci sehrál Čtvrtníček s Chmelíčkem. Prvně jmenovaný zatáhl míč po pravé straně a stříleným centrem našel přesně nabíhajícího Chmelíčka. Ten ve skluzu překonal Doležala v bráně podruhé. Domácím narostla křídla a Randa s Němčickým zahrozili individuálními průniky.
Po změně stran poslal Jurkemik na hřiště Stýskalu místo trápícího se Bergra a hra domácích dostala ještě větší spád. Po hodině hry zachraňoval Doležal na poslední chvíli před nabíhající smečkou domácích hráčů. Zanedlouho vyzval Gonda Chmelíčka ke zkompletování hattricku. Doležal byl opět na místě. Pak poprvé a naposledy vystrašili domácího gólmana Filipka hosté. Krutého střela šla těsně nad břevno. V 77. minutě hosté inkasovali potřetí. Filipko vykopl míč až před šestnáctku hostí, kde jej chtěl Zlatohlavý poslat hlavičkou brankáři Doležalovi, jenže si nevšiml, že ten už vyběhl na hranici šestnáctky, a tak míč mířící do prázdné brány dorazil pozorný Gonda. Hosté rezignovali a domácí mohli zvýšit. Střídající Matůš našel v šestnáctce důrazného Čtvrtníčka, který sice propasíroval míč skrz vybíhajícího Doležala, ale ten nakonec k překvapení všech šel těsně nad břevno. Tři minuty před koncem předvedl jeden z nejlepších hráčů domácích Čtvrtníček parádní individuální akci, kterou bohužel zakončil nepřesnou střelou. I tak se domácí po dlouhé době radovali z domácího vítězství.

Poločas: 2:0, rozhodčí Ardeleánu - Večeřa, Koval, 4447 diváků.

SLOVÁCKO: Filipko - Němčický, Šimáček, Hrotek, Formánek - Gonda (86. Reinberk), Randa, Perůtka, Berger (46. Stýskala) - Čtvrtníček, Chmelíček (79. Matůš). Trenér: Jurkemik
Branky: 23. a 27. Chmelíček, 77. Gonda
Žluté karty: Stýskala
HFK OLOMOUC: Doležal - Dadák, Kalvoda, Zlatohlavý, Josefík - Škuta (75. Škrobák), Kučerňák, Lukášek, Vurčík (35. Los) - Krutý, Korčián (35. Da Silva Mindenberg). Trenér: Mucha
Žluté karty: Škuta

2. liga
Hr. Králové - Ústí n/L. 5:2, Opava - Jihlava 1:2, Vítkovice - Čáslav 1:3, Sparta B - Třinec 0:0, Bohemians 1905 - Sokolov 1:0, Fulnek - Dukla Praha 2:1, Karviná - Most 2:0.

1. Čáslav		4	4	0	0	7:2	122. Bohemians 1905	4	4	0	0	6:1	123. Jihlava		4	3	1	0	6:3	104. Hr. Králové		4	2	1	1	9:6	75. Karviná		4	2	0	2	6:6	66. HFK Olomouc		4	2	0	2	4:5	67. Most			4	2	0	2	3:5	68. Fulnek		4	1	2	1	4:4	59. Sparta B		4	1	2	1	2:2	510. Třinec		4	1	2	1	2:2	511. Slovácko		4	1	1	2	4:3	412. Opava		4	1	1	2	5:5	413. Sokolov		4	1	1	2	3:3	414. Ústí n/L		4	1	0	3	4:9	315. Dukla Praha		4	0	1	3	3:7	116. Vítkovice		4	0	0	4	2:7	0

autor: ALEŠ MAZÚREK