Kopal si jen s bráchou

Kopal si jen s bráchou
Uherské Hradiště Sport 22 / 04 / 2020

Bez fotbalu je měsíc a bez pořádného utkání bude minimálně dalších šest týdnů. Lukáš Sadílek si sice nestěžuje, ale v hlase je cítit, jak mu kabina i atmosféra ligových utkání chybí.

Měsíc jste dostávali od kondičního trenéra Miroslava Mikšíčka řádně do těla. Přijde vám vhod týden odpočinku, který jste teď dostali?
Jsem rád, že nějaké volno mít budeme, protože v létě nemusí být žádné. Určitě ale nebudu chtít, abych to, co jsem za ty tři týdny do sebe dostal, tak abych lenošením ztratil. Vím, jaké to je začínat od nuly. Takže stejně něco v tom týdnu budu dělat.

Podmínky LFA pro trénink jsou hodně tvrdé. Omezený počet hráčů v tréninkové skupině, zákaz vstupu do kabiny... Bude mít takový trénink vůbec smysl?
I v tom omezeném počtu se toho dá udělat hodně. Důležité je, že můžete kopnout do balonu. Když si tak kopete jen ve dvou, tak to samozřejmě není ono. A že bude chybět kabina, je naprosto jasné. Těšíme se tam na legrácky, na obyčejný pokec atd. S tím ale nic neuděláme. Třeba v průběhu těch šesti týdnů ta omezení zmírní.

8. června je pondělí, takže první zápas by mohl přijít na řadu v sobotu 12. června. Jestliže se má soutěž dohrát do konce července a má se odehrát všech jedenáct utkání. Pak asi začne hned další ročník... Těšíte se na takový zápřah?
Každý fotbalista raději hraje. Navíc na dobrých terénech, ve fotbalovém počasí... I když se zvolí systém středa-neděle, tak mně to vadit nebude. Horší bude, pokud nebudou možné žádné přípravné zápasy, protože pak ty ligové zpočátku moc o kráse nebudou.

Fotbalovou přestávku v Eidhovenu tráví doma i mladší bratr Michal. Měl jste možnost si s ním kopnout do míče?

Michal je doma, protože v Holandsku celou situaci zvládají hůře než my. Více mrtvých, nakažených, společnost není tak disciplinovaná jako u nás... U dědy na zahrádce jsme si párkrát zakopali a myslím, že na tom bylo vidět, že už jsme oba fotbal delší dobu nehráli. (smích)Tagy článku

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace