Korytná vykopala důležité body

Foto: sal  /  OTOČILI VÝVOJ - Fotbalisté Starého Města (v modrém) prohrávali v poločase s Tupesy 0:1, ale po změněstran zaveleli k velkému náporu a otočili skóre na 3:1.
Slovácko Sport 20 / 04 / 2011

Okresní soutěž 19. kolo

Bánov - Pitín 0:1 (0:0)
Branka: 88. Maňas M.
ŽK: 33. Mahdalík J. - 3. Jurásek L., 35. Berčík P., 45. Kavka P.
Diváci: 120.
Rozhodčí: Bohumil Čikl - Pavel Šupina (laik), Pavel Berčík (laik).
Bánov: Vacula S. - Vaňhara J. (20. Machalík V.), Polanský L. (75. Vrága A.), Mahdalík J., Mahdalíček P., Mahdal L., Kočica M., Horňák L., Gajdůšek M., Dalajka M., Dvořák V. Trenér: Karel Kopeček.
Pitín: Urbánek P. - Zýka J., Struhař P. (89. Hasoň L.), Lukáš D., Krahula L. (68. Švehlík F.), Kozubík J. (85. Maňas M.), Kozubík A., Kavka P., Jurásek L., Bureš M., Berčík P. Trenér: Lukáš David.
První poločas patřil zcela banovským fotbalistům, kteří se, ale v průběhu prvního poločasu branky nedočkali. Nastřelili dvě břevna a dvě tyče, což jim v konečném účtování chybělo. Ve druhé půlce domácí trošku polevili, ale nadále útočili. Hostující trenér provedl v 85. minutě velmi šťastné střídaní a v 88. minutě střelil náhradník Maňas jedinou branku utkání a tak hosté šťastně zvítězili. Domácí hráli smolný zápas, když nedokázali přetavit v gól ani jednu ze svých šancí.
Nejlepší hráči: Lukáš Mahdal - Pavel Urbánek

Buchlovice - Mařatice 3:5 (2:1)
Branky: 26. Mikula J., 37. Marek B., 75. Kotek J. - 26., 70 (p), 72. Kroča M., 48. Šenk P., 53. Zedek J.
ŽK: 57. Hlůšek P., 60. Kotek J., 65. Hlůšek R. - 10. Kubíček P., 78. Tyl V.
Diváci: 180.
Rozhodčí: Pavel Řihák - Zdeněk Bílka (laik), Vladislav Kieryk (laik).
Buchlovice: Hlůšek P. - Šustr M., Šarata R., Strakoš S., Mikula J., Marek B., Křiva D. (67. Belant L.), Kovařík Pavel, Kotek J., Hlůšek R. (75. Machálek T.), Čech M. Trenér: Petr Sonntag.
Mařatice: Matoušek O. - Zedek J., Zbořil S., Vyorálek D., Tyl V. (78. Lžičář M.), Šenk P., Prekop D. (85. Knapčík M.), Mrva M., Kubíček P., Kroča M., Janků A. Trenér: Václav Chvojka.
V Buchlovicích se hrál oboustranně pohledný fotbal a hra se rychle přelévala mezi šestnáctkami. Více hrozili hosté Kročou, ale Hlůšek byl vždy na místě. Ve 26. minutě hosté zahráli pěkný protiútok a Kroča sám v pokutovém území otevřel skóre. Ihned po rozehrávce ještě ve stejné minutě Mikula srovnal na 1:1. Ve 37. minutě se v pokutovém území prosadil Marek a strhnul vedení na stranu domácích. Hosté nastoupili do druhého poločasu raketově a ve 48. minutě srovnal Šenk a o 5. minut později strhnul vedení Zedek na stranu hostí. V 70. minutě domácí obrana v pokutovém území faulovala Šenka a následnou penaltu Kroča proměnil. V 72. minutě hosté zahráli rychlý protiútok a Kroča dovršil hattrick. Domácím se podařilo už jen snížit v 75. minutě Kotkem.
Nejlepší hráči: Bedřich Marek - Miroslav Kroča

Hradčovice - Košíky 0:4 (0:3)
Branky: 5. Uherka Z., 9. Večeřa T., 28. Přílučík M., 57. Šlechta Z.
ŽK: 66. Urubčík Z., 66. Kulhavý D., 78. Mikulec D. - 50. Fedor J., 76. Ondruch A.
Rozhodčí: David Šimoník - Martin Polách, František Macek (laik).
Hradčovice: Kulhavý D. - Urubčík Z., Pochylý P., Mitáček L., Mikulec J. (72. Rosík V.), Mikulec D., Indra T. (88. Macháček M.), Hostýnek P., Hlaváč V., Blaha P. (57. Máčala R.). Trenér: Radim Mikulec.
Košíky: Ondruch A. - Večeřa T., Uherka Z., Šlechta Z., Přílučík M., Přílučík L. (77. Janováč Z.), Poháněl K., Poháněl J., Ovsík J. (67. Ovsík M.), Fedor J., Bémer Z. Trenér: Vlastimil Kučera.
V utkání celků z opačných pólů tabulky tahali domácí za kratší konec provazu. Hosté měli raketový vstup do utkání, kdy se v 5. minutě trefil po kombinační akci Uherka - 0:1. O 4. minuty později přidal výstavní trefou gól do šibenice Večera - 0:2. Poté měli hosté ještě několik šancí, ale ujala se až ta ve 20. minutě, kdy gól vstřelil Přílučík - 0:3. Ve druhém poločase opět udávali tempo hry hosté a v 57. minutě skórovali po krásně sehraném signálu kapitánem Šlechtou na 0:4. Ve zbytku utkání si již hosté pohlídali stav utkání a odvezli si zcela zaslouženě tři body.
Nejlepší hráči: Petr Pochylý - Tomáš Večeřa

Kněžpole B - Babice 2:3 (0:2)
Branky: 62. Křen B., 80. Kašný R. - 6., 67. Litoš F., 31. Soldán L.
ŽK: 87. Křen M. - 1. Litoš M.
Rozhodčí: Miroslav Navrátil - Jiří Chmela, Václav Lapčík (laik).
Kněžpole B: Hančík F. - Varga R. (67. Sedlák M.), Pastyřík R. (64. Křen M.), Palčík R., Kozelek M., Kašný R., Kašný P., Janík V., Hruboš P., Haša M., Flíbor T. (56. Křen B.). Trenér: Zbyněk Grubl.
Babice: Hájek M. - Soldán L., Smělík M., Říha L., Poiselt A. (46. Liška J.), Maňásek Z., Litoš M., Litoš F., Lahola M., Koukal P. (84. Fusek I.), Chmel R. Trenér: Marcel Litoš.
Hosté hráli s chutí a už v 6. minutě z centru nahrával Koukal, přeloboval obranu a Litoš poslal Babice do vedení. V 19. minutě z 20 m poslal krásnou střelu na branku Soldán, ale těsně vedle. Ve 24. minutě z téže vzdálenosti vystřelil domácí Varga, ale také jen těsně vedle branky. Ve 30. minutě střelu Soldána Hančík vyrazil konečky prstů na roh. O minutu později nahrál z pravé strany Říha a Soldán s přehledem doklepával do branky. Ve 2. poločase se domácí začali více prosazovat. Ve 46. minutě Flíbor vystřelil těsně vedle levé tyče. V 62. minutě viděli diváci samostatnou akci z pravé strany, ze které Křen obstřelil vybíhajícího brankaře a snížil na 1:2. V 67. minutě zaspala domácí obrana, Filip Litoš po nahrávce Soldána šel sám na branku a nedal Hančíkovi šanci - 1:3. Domácí snížili až v 80. minutě kdy se po nahrávce z pravé strany prosadil Koukal. Domácím se již nepodařilo vyrovnat, a tak hosté zaslouženě vyhráli.
Nejlepší hráči: Radim Palčík - Filip Litoš

O. N. Ves B - Huštěnovice 1:0 (0:0)
Branka: 74. Zálešák R.
ŽK: 63. Jurásek D. - 63. Zlámalík R.
Rozhodčí: Volodymyr Korolovych - Tomáš Nosek (laik), Petr Kanyza (laik).
O. N. Ves B: Boček A. - Zálešák R. (88. Kvapil R.), Štěrba J., Štefaník R. (72. Jirásek A.), Szabo T., Slezák V., Pokorný L., Němec M. (42. Hlůšek J.), Kusák M., Jurásek D., Franěk P. Trenér: Michal Kusák.
Huštěnovice: Střítecký O. - Zlámalík R., Vaverka A., Umlauf M., Střítecký M., Silný F., Puškáč L., Petrželka J., Malenovský P., Hruboš Z. (60. Kryška M.), Adamík O. Trenér: neuveden.
V utkání týmů z horní poloviny tabulky začala obě mužstva nervózně a hrálo se na polovině hřiště. Ve 12. minutě po rychlém protiútoku domácí Němec mířil těsně nad branku. V 17. minutě střílel Štěrba, ale hostující brankář tuto střelu vytěsnil na roh. V 60. minutě založili domácí protiútok, ale Zálešák ještě nemířil přesně. V 65. minutě další domácí akce, ale Zálešákovi chyběl krok, aby z 5 m otevřel skore. V 74. minutě se již Zálešák nemýlil a krásně obstřelil gólmana střelou vedle pravé ruky k tyčce. V 80. minutě domácí vsítili druhou branku, ale z ofsajdové pozice, takže neplatil. V 82. minutě mohli hosté srovnat, ale Adamík míč do branky nedostal. V 85. minutě se z 25 m Zámečník krásnou střelou pokoušel o srovnání skóre, ale tu krásně lapil Boček. Hosté si vytvářeli tlak, když v poslední minutě utkání se hostující Zlámalík pokoušel srovnat výsledek, ale domácí brankář míč lapil. Domácí zaslouženě vyhráli.
Nejlepší hráči: Aleš Boček - Rostislav Zlámalík

Popovice - Korytná 1:2 (0:2)
Branky: 58. Knot M. - 26. Janík D., 32. Žajgla T.
ŽK: 28. Tetera T., 54. Haluza L. - 15. Zetka M., 56. Mikláš J., 80. Bublík I., 86. Janík D.
Diváci: 70.
Rozhodčí: Tomáš Polášek - Ivan Junaštík (laik), Josef Flasar (laik).
Popovice: Šesták V. - Tetera T. (65. Hutyra R.), Šácha P., Smolík A., Prajza M., Králík V. (40. Musil O.), Knot M., Hladný T., Hanáček J., Haluza L., Halouzska J. Trenér: Roman Bureš.
Korytná: Málek M. - Žajgla T., Zetka M., Zámečník M. (70. Matucha J.), Vacula J., Mikláš J., Máčalík J., Janovský L., Janík D., Čaňo B., Bublík I. Trenér: Michal Málek.
Záchranářský souboj začali lépe domácí, ale góly paradoxně stříleli hosté. Ve 26. minutě se k přímému kopu postavil Janík a neomylně skóroval. Ve 32. minutě po velké chybě domácích šli tři hráči Korytné sami na brankaře a úspěšným zakončovatelem byl Žajgla, který stanovil tak poločasový výsledek. Druhou půlku začali opět lépe domácí, když z přímého kopu orazítkoval tyč Prajza. V 58. minutě poslal centr do vápna popovický Knot a hostující obrana si míč srazila do branky. Od 70. minuty byla hra nervózní a vyhrocená na obou stranách a gól už nepadl a proto si Korytná odváží 3 body.
Nejlepší hráči: Pavel Šácha - David Janík

St. Město - Tupesy 3:1 (0:1)
Branky: 65 (p), 80. Žajdlík J., 84. Rosůlek P. - 36. Drška M.
ŽK: 10. Horák M., 66. Kment M., 80. Žajdlík J., 84. Rosůlek P. - 70. Molek S.
Diváci: 130.
Rozhodčí: Václav Mahdal - Ondřej Piža, Jiří Stuchlík (laik).
St. Město: Hodulík J. - Trávník R., Svoboda O. (61. Kubík L.), Panáček M., Müller T. (46. Žajdlík J.), Kment M., Grebeň M., Daťko J., Andrýsek M., Horák M., Hastík O. (82. Rosůlek P.). Trenér: Milan Višenka.
Tupesy: Polášek J. - Vávra P. (81. Mikula F.), Tříska M., Molek S., Maňásek M., Kubíček T., Gejdoš J., Drška M. (62. Vaculík L.), Bureš R., Brim M. (65. Gejdoš M.), Bednařík J. Trenér: Antoním Šimon.
Od prvních minut hosté z Tupes zatlačili domácí a hned v 5. minutě mohl Bureš dát gól, ale svoji šanci neproměnil. Hosté i nadále tlačili Staroměstské, kteří hráli velmi pasivně. Tupesy se přeci dočkali, kdy ze svého tlaku vytěžili vedoucí branku, kdy Bureš potáhl míč, poslal centr na Dršku a přízemní střelou dal branku - 0:1. Po obdržené brance se domácí trochu vzchopili a mohli ještě do konce poločasu vyrovnat, ale Svoboda svou šanci nevyužil. Ve druhém poločase domácí nastoupili po větru a s odhodláním něco s výsledkem udělat. Stídající Žajdlík se trenérovi v 65. minutě odměnil, kdy proměnil pokutový kop - 1:1. Od té chvíle domácí převzali iniciativu a dočkali se i vedoucí branky. Domácí poté svůj tlak korunovali zvýšením na 3:1 Rosůlkem, který byl pouhé dvě minuty na hřišti.
Nejlepší hráči: Jakub Žajdlík - Miroslav Tříska