Košíky opět prohrály a už nevedou

Slovácko Sport 13 / 04 / 2011

Okresní soutěž 18. kolo

Babice - Buchlovice 3:3 (0:1)
Branky: 53. Koukal P., 55. Bíček L., 85. Smělík M. - 2., 90. Strakoš S., 73. Mikula J.
ŽK: 38. Bíček L., 65. Koukal P. - 10. Hlůšek R., 50. Šarata R., 85. Strakoš S.
ČK: 86. Bíček L. (Babice).
Diváci: 180.
Rozhodčí: Radek Michalec - Jaroslav Říha (laik), Zdeněk Bílka  (laik).
Babice: Hájek M. - Soldán L., Smělík M., Říha L., Poiselt A. (85. Lahola T.), Litoš F., Lahola M., Koukal P., Körber S., Chmel R., Bíček L. Trenér: neuveden.
Buchlovice: Hlůšek P. - Večeřa J., Šarata R., Strakoš S., Mikula J., Marek B., Machálek T., Kotek J., Jurča A., Hlůšek R. (92. Kořínek M.), Čech R. Trenér: Petr Sonntag.
V babicích viděli diváci utkání, které hodně ovlivnil vítr. Jako první toho využili hosté Strakošem, který napočtvrté dokázal prostřelit brankaře domácích. Foukal silný vítr a tak se hrálo na domácí polovině což svědčilo hostům a ti si nadále vytvářeli několik příležitostí. Ve 22. minutě nastřelil hostující kapitán břevno domácí branky. Domácí na to odpověděli o chvíli později, kdy se domácí kapitán položil hlavou do centru z pravé strany, ale jeho hlavička těsně minula hostující branku. Ve druhém poločase se síly otočily a lépe začali domácí, kteří hned v úvodu vyrovnali na 1:1. O chvíli později se skóre opět přepisovalo, když hostujícímu brankaři vypadl míč z ruky a domácí útočník dorazil do brány. Hosté po 15 minutách srovnali skóre na 2:2. Domácí se i nadále snažili a vytěžili z toho třetí branku. Hosté se nechtěli smířit s prohrou a v samotném závěru srovnali na konečných 3:3.
Nejlepší hráči: Filip Litoš - Bedřich Marek

Korytná - Huštěnovice 2:4 (1:2)
Branky: 37. Vacula J., 76. (p) Janík D. - 15., 81. Puškáč L., 6. Umlauf M., 50. Střítecký M.
ŽK: 80. Vacula J. - 31. Petrželka J., 73. Hruboš Z.
Diváci: 70.
Rozhodčí: Josef Tomanec - Lukáš Skočovský, Josef Flasar (laik).
Korytná: Málek Mi. - Žajgla T., Zetka M., Zámečník M. (46. Mikláš J.), Vacula J., Málek Ma., Máčalík J., Kurtin M., Janík D., Čaňo B. (62. Janovský L.), Bublík I. Trenér: Josef Zderčík.
Huštěnovice: Střítecký O. - Zlámalík R. (73. Vaverka T.), Vaverka A., Umlauf M., Střítecký M. (68. Silný F.), Puškáč L. (88. Vašíčka M.), Petrželka J., Malenovský P., Hruboš Z., Černý P., Adamík O. Trenér: Pavel Černý.
Utkání za silného větru začali náporem hosté a již v 6. minutě se ujali vedení, kdy se trefil Umlauf. V 15. minutě po nedorozumění domácího gólmana s obráncem domácích zvýšil hostující kanonýr Puškáč. Po této brance se dostali domácí do tlaku a vypracovali si velmi dobrou střeleckou příležitost Žajglou. Ve 37. minutě se domácí dočkali snížení, když se trefil Vacula po rozehraném rohovém kopu. V 50. minutě zvyšovali hosté za pomoci větru na 1:3 - trefil se Marek Střítecký. Domácí vsadili vše na jednu kartu a ocitli se ve dvou slibných šancích Žajgla a Máčalík, hosty však podržel vynikající Ondřej Střítecký. Domácí zahrávali v 76. minutě pokutový kop za stažení Žajgli. Penaltu proměnil kapitán Janík. V 81. minutě přeskočil Málka Puškáč, který uzavřel na zasloužených 2:4.
Nejlepší hráči: David Janík - Ondřej Střítecký

Košíky - St. Město 0:2 (0:1)

Branky: 15. Horák P., 73. Žajdlík J.
ŽK: 70. Uherka Z. (Košíky).
Diváci: 120.
Rozhodčí: Zbyněk Vlčnovský - Antonín Mikulec (laik), Pavel Vlček (laik).
Košíky: Ondruch A. - Vojtek P., Večeřa T., Uherka Z., Šlechta Z. (80. Surovec M.), Přílučík M., Poháněl J. (23. Ovsík M.), Ovsík J., Hastík P., Fedor J. (46. Přílučík L.), Bémer Z. Trenér: Vlastimil Kučera.
St. Město: Hodulík J. - Žajdlík J., Šobáň P., Svoboda O. (59. Rosůlek P.), Kment M., Horák P., Hastík R. (79. Šatava D.), Grebeň M., Daťko J., Andrýsek M., Abrahám R. (32. Panáček M.). Trenér: Milan Višenka.
V takřka sousedském derby se zrodilo překvapení, když favorit z Košíků podlehl na domácím hřišti Starému Městu. Nutno podotknout, že oběma mužstvům komplikoval hru jak silný vítr, tak i hrbolatý terén. První branky se diváci dočkali v 15. minutě, kdy špatně vyběhl domácí gólman Ondruch a Horák ho přeloboval 0:1. Domácí se sice snažili, ale hosté dirigovaní zkušeným Kmentem je do vážnější šance nepustili. Ve druhém poločase se domácí tlačili ještě více dopředu, což byla voda na mlýn hostujícím. V 73. minutě byl v hlavičkovém souboji než domácí gólman  důraznější staroměstský Žajdlík. Ani v tomto případě neměl Ondruch nejčistší svědomí. V závěrečné fázi utkání mohl nejprve snížit Hastík, který z dobré pozice minul, vzápětí hosté po velkém závaru dvakrát nastřelili břevno.
Nejlepší hráči: Marek Přilučík - Michal Kment

Mařatice - Bánov 1:4 (0:3)
Branky: 69. Tyl V. - 10. Mahdalík J., 12. Vaňhara J., 44. Machalík V., 68. Vrága A.
ŽK: 55. Zedek J., 67. Šenk P., 80. Janků A. - 53. Kočica M., 71. Gajdůšek M., 72. Mahdalík J., 80. Vaňhara J., 85. Vrága A.
Diváci: 125.
Rozhodčí: Lukáš Mikulka - Milan Čeněk (laik), Břetislav Polanský (laik).
Mařatice: Matoušek O. - Zedek J., Zbořil S., Vyorálek D., Tyl V., Prekop D., Mrva M., Kubíček P., Kroča M., Janků A., Bída L. (45. Šenk P.). Trenér: Václav Chvojka.
Bánov: Řihák P. - Vaňhara J., Machalík V., Mahdalík J., Mahdal L., Kočica M., Horňák L. (85. Křivan R.), Gajdůšek M., Durďák V. (74. Polanský L.), Dalajka M. (54. Vrága A.), Bulejko P. Trenér: Karel Kopeček.
Hostující tým hrál v první půli po větru a to mu hodně pomohlo k útočení. Výsledkem byly 3 branky v první půli, které prakticky rozhodly zápas. V 10. minutě příhrál Horňák míč Mahdalíkovi a ten střelou k tyči dal na 0:1. O 2 minuty později střílel Vaňhara z velkého vápna a Matoušek jeho střelu neudržel - 0:2. První akce domácích byla k vidění v 18. minutě, ovšem Tyl zamířil vedle pravé tyče. Ve 30. minutě Prekop poslal míč Kročovi, ale hlavička končí pouze vedle branky. Blížil se konec 1. poločasu, když Gajdůšek zahrával rohový kop, po kterém dal Mahdalík již na 0:3. Ve 2. poločase v 66. minutě vystřelil jedovku Šenk, ale míč orazítkoval jen tyč. V 68. minutě Horňák založil útočnou akci, přihrál míč Vrágovi a ten zvýšil na 0:4. Domácí hned po rozehrávce poslali míč Tylovi a ten snížil na 1:4. Za zmínku v 78. minutě ještě stojí Tylova dělovka, která však skončila na spojích brankové konstrukce. Zbytek utkání se dohrával v nervózní atmosféře, ale na výsledku nebylo nic znát.
Nejlepší hráči: Vlastimil Tyl - Ladislav Horňák

Pitín - Hradčovice 1:1 (1:1)
Branky: 4. Krahula L. - 32. Indra T.
ŽK: 39. Mitáček L., 64. Fábry I., 77. Mikulec D., 78. Jurčík D., 82. Kulhavý D. (Hradčovice).
ČK: 85. Fábry I. (Hradčovice).
Diváci: 50.
Rozhodčí: Ivan Šimon - Josef Masař, Pavel Berčík (laik).
Pitín: Urbánek P. - Voda M., Trllo Z., Švehlík F. (53. Zýka J.), Šust M. (69. Kozubík A.), Struhař P., Lukáš D., Krahula L., Kozubík J., Jurásek L., Bureš M. Trenér: Lukáš David.
Hradčovice: Kulhavý D. - Urubčík Z., Pochylý P., Mitáček L., Mikulec J., Mikulec D., Jurčík D., Indra T., Hostýnek P., Hlaváč V. (51. Fábry I.), Daněk O. Trenér: Radim Mikulec.
V utkání, které bylo silně ovlivněno bočním větrem, se už ve 4. minutě ujalo domácí mužstvo vedení Krahulou, který prudce centrovaný míč dorazil do prázdné branky. Hosté se vyrovnání dočkali ve 32. minutě, když centr do pokutového území dokázal zúročit Tomáš Indra. V prvním poločase měli domácí výraznou převahu s množstvím neproměněných šancí, a tak se šlo do kabin za nerozhodného stavu. Po změně stran se hra vyrovnala a hosté nastřelili Pochylým obě tyče, ale otočit výsledek se jim nepovedlo. Ve 2. poločase se hostující družstvo chovalo neukázněně, z čehož pramenily osobní tresty (6 žlutých karet a 1 červená karta). V konečném učtování je remíza spravedlivá.
Nejlepší hráči: Luděk Jurásek - Petr Pochylý

Popovice - Kněžpole B 3:5 (1:2)
Branky: 42. Musil O., 84. Hladný T., 88. Křapa P. - 54., 81. Janík V., 22. Kašný R., 32. Kašný P., 86. Palčík R.
Rozhodčí: Tomáš Tureček (8) - Ivo Juraštík (laik), Lukáš Hruboš (laik). Delegát utkání: Radek Vlček.
Popovice: Šesták V. - Tetera T., Šácha P., Smolík A., Prajza M. (76. Křapa P.), Musil O. (70. Hutyra R.), Králík V., Knot M., Hladný T., Hanáček J., Haluza L. (46. Halouzska J.). Trenér: Roman Bureš.
Kněžpole B: Brázdil O. - Pastyřík R., Palčík R., Křen M. (72. Haša M.), Křen B. (79. Sedlák M.), Kozelek M., Kašný R., Kašný P., Janík V., Hruboš P., Flíbor T. (89. Mazůrek A.). Trenér: Zbyněk Hruboš.
Velmi slušné a bojovné utkání s infarktovým závěrem, kdy první velké šance měli domácí. Ve 20. minutě Prajza ze standardní situace nastřelil tyčku. Pak udeřili hosté ve 22. minutě, kdy kopali rohový kop, k míči se dostal Kašný a otevřel skóre na 0:1. Domácí přidali více bojovnosti, avšak ve 32. minutě znovu udeřili hosté, kdy před šestnáctkou Kašný obešel hráče a zvyšoval na 0:2. Domácí se dostali ke slovu před koncem poločasu, kdy po hrubce hostujícího stopera se dostal k míči Musil a snížil na 1:2. Do 2. poločasu nastoupili domácí se změnou v sestavě a cílem výsledek otočit, ale v 54. minutě začal řádil Janík, utekl domácí obraně a zvýšil na 1:3. V 63. minutě se zjevil na malém vápně domácí kapitán, ale z šance přestřelil nad. V 81. minutě znovu Janík po kombinační hře zlomil brankaře a zvýšil na 1:4. Poté se rozstřílela obě mužstva, když v 84. minutě nejpre snížil Hladný, v 86. minutě naopak zvyšoval Palčík a v 88. minutě snižoval za domácí Křapa. Po tomto brankovém roji už nikdo neměl větší šance.
Nejlepší hráči: Václav Králík - Vilém Janík

Tupesy - O. N. Ves B 1:2 (1:1)
Branky: 23. Bednařík J. - 19. Slezák V., 43. Zálešák R.
Diváci: 30.
Rozhodčí: Milan Katrňák - Jiří Vávra (laik), Ondřej Šimek (laik).
Tupesy: Polášek J. - Vávra P., Tříska M., Molek S., Maňásek M., Kubíček T., Gejdoš J. (60. Drška M.), Burda T. (79. Gejdoš M.), Brim M. (68. Vaculík L.), Bergauer M., Bednařík J. Trenér: Antonín Šimon.
O. N. Ves B: Boček A. - Zálešák R., Szabo T. (50. Hlůšek J.), Svoboda P., Slezák V. (77. Štefaník R.), Pokorný L., Němec M. (56. Štěrba J.), Kusák M., Jurásek D., Hábl O., Franěk P. Trenér: Michal Kusák.
Už v 1. minutě utkání měl šanci hostující Kusák, ale jeho střela šla těsně nad brankou. Poté hra upadla do průměru a to až do 19. minuty, kdy dostal ideální přihrávku Slezák a křižnou střelou otevřel skore po přihrávce Svobody. O 4 minuty později zatáhl míč do středu hřiště Bednařík a ze 30 metrů vystřelil a pomocí větru míč vymetl Bočkovu šibenici. Závěr poločasu vyšel lépe opět hostům, když ve 43. minutě skóroval po podobné akci Zálešák, kterému opět přihrával Svoboda. V 52. minutě se vytáhl Boček proti střílejícímu Vávrovi a míč vytlačil na rohový kop. V 60. minutě viděli diváci akci domácího Vávry, ale proti Bočkovi neuspěl. V 64. minutě se dostal do brejku Brim, ale jeho střela skončila na boční síti. V závěru utkání, v 90. minutě kdy domácí hráči hráli po většinu utkání na polovině hostí, měl šanci střídající Gejdoš, ale jeho hlavička šla vedle Bočkovy tyčky, a tak si hosté cenné vítězství uhájili.
Nejlepší hráči: Jiří Bednařík - Radek Zálešák