Košíky ovládly derby s Traplicemi

Slovácko Sport 07 / 09 / 2011

Okresní přebor 5. kolo

Břestek - Kostelany n. M. 3:5 (1:0)
Branky: 20., 55. Slavík Z., 75. Čagánek P. - 48., 63., 80. z pen. Panáček R., 62. Mojžíš Jo., 71. Mojžíš Ju.
ŽK: 42. Lahola I., 67. Dvořáček R., 90. Zámečník M. - 75. Ventrča J., 90. Horký L.
Rozhodčí: Tomáš Mlček - Zdeněk Tománek (laik), Libor Procházka (laik).
Břestek: Koryčánek V. - Zelinka P., Zámečník M., Stuchlík J. (74. Rýdl L.), Slavík Z., Martinák R., Lahola I., Hotař M., Dvořáček R., Čagánek P., Durmiševič E. (84. Mrva M.). Trenér: Petr Sonntag.
Kostelany n. M.: Vávra J. - Ventrča J., Vávra V., Šťastný P., Šimík D., Panáček R. (83. Dvouletý R.), Mojžíš Ju., Mojžíš Jo., Marek D., Horký L., Gabriel P. (60. Dvouletý J.). Trenér: Martin Vávra.
Utkání začali lépe hosté, kteří byli mnohem aktivnější, ale jejich koncovka byla tragická. Ve 20. minutě to byli, ale domácí, kteří se ujali vedení po uvolnění Zámečníka, který ideálně příhrál Slavíkovi 1:0. Hosté se snažili vyrovnat, ale opět je trápila koncovka. Hosté začali lépe i druhou půlku, Panáček srovnal ve 48. minutě. O sedm minut později Zámečník převzal na půlce míč a ani čtyři obránci hostí ho nezastavili - jeho přihrávku uklidil do prázdné branky opět Slavík. V 62. minutě přišlo vyrovnání zásluhou Josefa Mojžíše. O minutu později se hosté radovali poprvé v tomto utkání z vedení, branku dal Panáček. V 71. minutě už to bylo o dvě branky, tentokrát skóroval Julius Mojžíš. Hosté polevili a Čagánek trestal snížením. Poslední slovo měli hosté v 80.minutě, kdy Panáček bez problému proměnil penaltu na konečných 3:5.
Nejlepší hráči: Michal Zámečník - Josef Vávra

H. Němčí - Polešovice 2:3 (1:1)
Branky: 26. Uhříček M., 90. Tureček M. - 25. Lubojacký M., 54. Janík Z., 58. Korvas R.
ŽK: 44. Kadlček V., 60. Bahula L. - 35. Janík Z., 51. Březina T., 60. Březina P.
Diváci: 160.
Rozhodčí: Bohumil Čikl - Kamil Špaček (laik), Jaroslav Bednařík (laik).
H. Němčí: Rybnikář P. - Velecký D., Tureček M., Svadbík J., Srnec D., Kadlček V., Fibicher R. (61. Zámečník J.), Fábry J., Cmol M. (62. Bobčík D.), Bahula L., Uhříček M. Trenér: Lubomír Zámečník.
Polešovice: Andrýsek J. - Tringela J. (85. Pavela M.), Lubojacký M., Kordula T., Janík Z., Janík M., Dvouletý L., Černoch M., Březina T., Březina P. (80. Kotek R.), Běhávka J. (31. Korvas R.). Trenér: Radek Svoboda.
Do utkání nastoupili s velkým odhadláním hosté, měli i šance, ale nevyužili je. Přesto se v 25. minutě ujali vedení brankou Lubojackého - 0:1. Domácí to nakoplo a o minutu poději vyrovnali, kdy přímý volný kop doklepl do sítě Uhříček - 1:1. Také ve druhé půli byli hosté lepší, což také potvrdili brankami. V 54. minutě dal na 1:2 Janík a v 58. minutě hosté vedli o dvě branky, když střídající Korvas zvýšil už na 1:3. Poté se probudili i domácí, vrhli vše do útoku a vysunuli i kapitána Turečka, ale jejich akce končili většinou před pokutovým územím, s centrovanými míči si brankař lehce poradil. Hosté podnikali rychlé brejky, ale vynikající domácí brankář jim nedovolil skórovat. Domácí se zaslouženého gólu dočkali až v 90. minutě, kdy domácí kapitán Tureček usměrnil míč do sítě. Rozhodčí nastavil 4 minuty, ale hosté udrželi svůj výsledek.
Nejlepší hráči: Petr Rybnikář - Tomáš Kordula

Košíky - Traplice 5:1 (0:1)
Branky: 46., 61. Hastík P., 68., 89. Přílučík M., 82. Večeřa T. - 24. Pekárek Ra.
ŽK: 51. Surovec M. - 34. Kotyza R., 69. Kamarád J.
Diváci: 250.
Rozhodčí: Tomáš Tureček (8,2) - Antonín Mikulec (laik), Roman Obdržálek (laik). Delegát utkání: Radek Vlček.
Košíky: Ondruch A. - Večeřa T., Urbanec M., Uherka Z., Surovec M. (59. Přílučík L.), Přílučík M., Poháněl K., Mihal A. (26. Poháněl J.), Hastík P. (71. Janováč Z.), Fedor J., Bémer Z. Trenér: Michal Urbanec.
Traplice: Vávra J. - Trávníček V., Slavík J., Polách O. (78. Kubina T.), Pekárek R. (64. Blecha L. st.), Merta Z. (29. Košař J.), Matoušek M., Kotyza R., Kolínský T., Kamarád J. Trenér: Radek Pekárek.
Sousedské derby za nádherného počasí přilákalo pěknou návštěvu. Lépe začali domácí, Hastík, potom M. Přílučík a nakonec i Urbanec však své šance spálili, přišel trest a nestárnoucí Radek Pekárek zařídil hostům vedení doklepnutím míče po střele Kolínského. Po poločasové bouři v kabině domácích přišel raketový nástup, ve 46. minutě po pěkné akci přišel faul na Přílučíka a Hastík si s penaltou věděl rady. V 61. minutě Hastík poslal domácí do vedení nádhernou střelou. O sedm minut později Marek Přílučík, nejlepší hráč domácích si pohrál s obranou a zakončil brankou. Hosté se snažili o korekci, ovšem branky padaly na druhé straně. Na 4:1 zvyšoval Večeřa v 82. minutě a poločas snů zakončil lobem Marek Přílučík v 89. minutě.
Nejlepší hráči: Marek Přílučík - Tomáš Kolínský

Mařatice - Drslavice 3:2 (2:0)
Branky: 10., 56. Kroča M., 40. Vaněk Ro. - 60. Mikulinec R., 83. Orlovský M.
ŽK: 64. Prekop D., 70. Kroča M. - 48. Mikulinec R.
Diváci: 150.
Rozhodčí: David Šimoník - Ivan Mařák (laik), Antonín Věrný (laik).
Mařatice: Matoušek O. - Zedek J., Vyorálek D., Tyl V., Šenk P., Prekop D., Lžičář M. (46. Kovács), Kroča M. (70. Kuchař R.), Knapčík M., Janků A. (12. Kubíček P.), Vaněk R. Trenér: Václav Chvojka.
Drslavice: Hroch M. - Věrný R. (71. Šrámek M.), Vacula P., Šobáň J., Přecechtěl P. ml., Orlovský M., Mikulinec R., Mikulec T. (81. Ševčík P.), Machálek J., Machálek I., Vydrman T. (68. Sehnal J.). Trenér: Přemysl Přecechtěl st.
Oba týmy začaly útočně, nejprve hosté ve 2. minutě orazítkovali břevno a následně vychytal domácí gólman Hroch. V 10. minutě domácí otevřeli skóre, kdy se na zadní tyči prosadil neobsazený Kroča - 1:0. Hosté se snažili o vyrovnání, v 35. minutě mohl vyrovnat Orlovský, ale trefil pouze tyč. Ve 40. minutě to bylo již 2:0, to se hlavou prosadil Vaněk. Druhý poločas začali opět hosté aktivně, ale skórovali domácí. V 51. minutě hostující obrana zapomněla na zcela volného Kroču a bylo to 3:0. Od tohoto momentu převzali otěže hosté, měli velký tlak a v 60. minutě se dočkali snížení z kopačky Mikulince 3:1. V 83. minutě to již bylo o jednu branku, kdy skóroval kapitán Orlovský. Hosté sice měli v závěru přízemní převahu, ale žádnou velkou šanci si již nevypracovali. Utkání by spíše slušela remíza.
Nejlepší hráči: Miroslav Kroča - René Mikulinec

Nezdenice - Os. Lhota 2:3 (2:2)
Branky: 29. Lux R., 43. Šašinka O. - 4. Halač J., 38. Jurčeka J., 71. Radoch P.
ŽK: 63. Zbořil F. (Os. Lhota).
Diváci: 70.
Rozhodčí: Roman Bednář - Petr Vápeník (laik), Petr Hanáček (laik).
Nezdenice: Malaska T. - Valtr L., Šašinka O., Sviták P. (61. Gabrhel R.), Suchý R., Skočovský D., Mikliš M., Lux R. (75. Janřařík J.), Kolínek L., Kociňák J., Kandrnál P. Trenér: Jaroslav Kociňák.
Os. Lhota: Šicha Z. - Zbořil F., Štergenich P., Radoch P., Pešík E., Kuban V., Kotačka O., Jurčeka J., Halač J., Doležal M., Bachan O. Trenér: Josef Dominik.
Utkání poznamenala rychlá branka techničtějších hostů, kteří se ve 4. minutě ujali vedení Halačem po chytré přihrávce Jurčeky. Hra se odehrávala ve středu hřiště, ale to patřilo více techničtějším hostům, kteří byli u všech míčů rychleji. Ve 29. minutě však domácí po centru Skočovského vyrovnali Luxem na 1:1. Ve 38. minutě Halač vystřelil prudce na bránu, Malaska míč pouze vyboxoval a Jurčeka již neměl práci a hlavou dopravil míč do prázdné brány - 1:2. Domácí to nepoložilo a dvě minuty před přestávkou srovnali Šašinkou na 2:2. Druhý poločas se zdálo, že jsou obě mužstva s nerozhodným stavem smířena, ale v 71. minutě po ose Halač - Jurčeka se míč dostal k Radochovi a ten neomylně poslal hostující celek do vedení. Ve slušném utkání zřejmě zvítězilo rychlejší a techničtější mužstvo.
Nejlepší hráči: Jaroslav Kociňák - Jiří Jurčeka

Nivnice - Vlčnov 4:0 (2:0)
Branky: 25., 81. Boďa M., 30. Ligas L., 46. Lukeš P.
ŽK: 73. Velecký V., 78. Michalec J. - 62. Kameník J., 83. Podškubka D., 88. Mikulec K.
Diváci: 400.
Rozhodčí: Josef Chramcov - Jiří Dolinský, Václav Tomanec (laik).
Nivnice: Koktavý L. - Velecký V., Michalec J., Máčalík J. (85. Trtek J.), Lukeš P. (81. Straňák L.), Ligas P., Ligas L., Karlík J. (76. Straňák R.), Bortel L., Boďa M., Bachůrek P. Trenér: Ladislav Kalina.
Vlčnov: Hlaváček V. - Zumr J., Zlínský A., Šupka J. (67. Koníček P.), Mikulinec P. (76. Podškubka D.), Mikulec K., Koníček J., Konečný R., Kašpařík Pa., Kameník J., Bartošek J. Trenér: Ivo Šimčík.
Na kvalitním trávníku se hrálo výborné vyrovnané utkání, kde se útoky přelévaly z jedné strany na druhou. Domácím se podařilo v 25. minutě po rohu docílit branky po skrumáži - 1:0 a poté domácí získáli převahu, kterou zůročili ve 30. minutě brankou na 2:0 po pěkné kombinační akci a chytré střele za hranicí pokutového území. Do druhého poločasu nastoupili domácí rychlou akcí a po chybném odkopu hostující obrany upravil domácí hráč Lukeš pěknou střelou z hranice pokutového území na 3:0. Hosté se jevili jako sympatický bojující tým avšak docílit branky se jim nepodařilo. Domácí vstřelili poslední gól v 81. minutě po pěkné rychlé akci z levé strany, kdy brankář hostů dokázal míč vyrazit pouze před sebe a dobíhající Boďa pečetil na 4:0.
Nejlepší hráči: Lukáš Bortel - Josef Koníček

Uh. Ostroh - Hluk B 2:1 (0:0)
Branky: 80. Čápek J., 84. Knotek A. - 72. Horák T.
ŽK: 47. Herák K., 69. Kovařík M. (Uh. Ostroh). ČK: 77. Horák Z. (Hluk B).
Diváci: 90.
Rozhodčí: Václav Mahdal - Miroslav Durna (laik), Karel Vaculík (laik).
Uh. Ostroh: Mrkva J. - Vlk M., Raštica M. (90. Kovařík F.), Procházka Z. (80. Knotek A.), Mrkva T. (60. Lopata M.), Kunovjánek M., Kovařík M., Kočiš P., Herák K., Durna M., Čápek J. Trenér: Pavek Vlk.
Hluk B: Kovařík F. - Žajdlík O., Tinka Z., Straka L. (74. Loutocký E.), Miroš P., Klabačka J., Janča P., Chytil R., Horák Z., Horák T., Straka J. (80. Chytil M.). Trenér: Zdeněk Horák.
V Ostrohu se za krásného počasí hrál od prvních minut svěží a technický fotbal, přesto diváci v prvním poločase viděli jen šanci Janči, který přestřelil branku domácích. V druhém poločase se hra zrychlila a v 72. minutě Horák naběhl na centrovaný míč a přízemní střelou otevřel skóre - 0:1. Hosté šli do tlaku, ale v 77. minutě je přibrzdilo Horákovo vyloučení za hrubý faul. Domácí přesilovku využili v 80. minutě a vyrovnali Čápkem po krásné střele na 1:1. Domácí trenér Pavel Vlk šťastně prostřídal, Antonín Knotek si naběhl na centrovaný míč a rozhodl přízemní střelou celé utkání.
Nejlepší hráči: Miroslav Durna - Zdeněk Tinka