Kosinková se Sklenářovou při chuti

Kunovice Sport 29 / 11 / 2012

Házenkářky Kunovic si vyšláply na interligovou juniorku Zlína

Házenkářky SHK Kunovice pokračují ve výsledkové houpačce. Před rekordní návštěvou na Bělince odčinily měrou vrchovatou porážku z Olomouce, když vyprášily kožich interligové záloze Zlína a upevnily si pozici v horních patrech prvoligové tabulky. Před podzimní derniérou na půdě lídra z Plzně si tak zvedly sebevědomí.

Kunovice - Zlín B 28:23
I když Zlín přijel povzbuzený demolicí zálohy pražské Slavie, s Kunovicemi dokázal držet krok pouze deset minut, kdy se skóre přelévalo z jedné strany na druhou a dominovaly obrany. Jenže pak se rozjel kunovský expres, do kterého soupeřky z krajského města nestihly naskočit... Kunovjanky opět vytasily svou nejsilnější zbraň - neprodyšnou obranu a rychlé brejky v podání Štěrbové. V přestávce si tak užívaly čtyřbrankového náskoku. „Holkám jsem zdůrazňoval, že nesmí polevit a aby soupeře v úvodní patnáctiminutovce druhé půle dorazily,“ prozradil pokyny z kabiny Antonín Střelec, zkušený kormidelník Kunovic.
Jeho slova si hráčky vzaly k srdci a Zlíňanky nevěděly, kde jim hlava stojí. Zoufalé byly hlavně z pivotmanky Kosinkové a Sklenářové, která předvedla nejlepší výkon sezony. Když Štěrbová a spol. vedly osm minut před koncem o devět branek (24:15), kouč Střelec poslal na palubovku kompletní lavičku. A Zlín porážku jen kosmeticky upravil.
„Dnes jsme ukázali, že když hrajeme srdcem, můžeme smazat i citelné absence. Mimořádnou partii odehrál trojlístek Kosinková, Šterbová, Sklenářová, ale pochvalu zaslouží všechny hráčky, před fantastickými fanoušky ze sebe vymáčkly maximum,“ řekl spokojený Střelec.
Jeho výběr se s podzimem rozloučí na palubovce plzeňského lídra. Připraví jej o stoprocentní bilanci? Poločas 13:9.
KUNOVICE: Polášková, Zemánková - Štěrbová 9, Kosinková 5, Sklenářová 4, Horáková 4, Hrabalová 2, Ježková 2, Křeháčková 1, Žáková 1, Bílková.