Kostelanskému Mojžíšovi opět hattrick nestačil

Slovácko Sport 14 / 05 / 2015

OS A 19. kolo

Částkov - Polešovice 4:2 (2:1)
Branky: 36., 84. Kameník J., 12. Zapletal P., 73. Haveta Petr - 14. Kubiš M., 56. Martykán M. ŽK: 52. Zapletal P., 90. Novotný R. - 63. Svoboda O. Diváci: 60.
Rozhodčí: Roman Bednář - Michal Rychlík, Ladislav Kubíček (laik).
Částkov: Novotný R. - Zapletal P., Vlčnovský J. (81. Veselý Jiří), Pospíšil P., Olah L., Martinec P., Krejčiřík M., Kameník J., Hubáček L., Haveta Petr, Flekač J.
Trenér: Jiří Veselý.
Polešovice: Pavela M. - Svoboda O. (85. Tringela J.), Martykán M., Kubiš M., Koutný D., Korvas R., Kordula T., Hasoň J. (78. Struha R.), Černoch M., Březina P. (88. Stašek J.), Běhávka J.
Trenér: Radek Svoboda.
Domácí šli již ve 12. minutě do vedení, když branku vsítil Zapletal. Ale již o dvě minuty později bylo srovnáno, když domácímu gólmanovi nedal šanci Kubiš. Ve druhém poločase se hosté výrazně zlepšili, byli lepším týmem a v 50. minutě dokonce Černoch nastřelil břevno domácí branky. V 56. minutě Martykán hlavou srovnal na 2:2. V 63. minutě domácí taktéž zahrávali rohový kop a po něm hlavou domácí kapitán Haveta zvyšoval na 3:2. V závěru hostujícímu týmu nevyšel ofside systém a v 84. minutě zvyšoval na konečných 4:2 Kameník. Domácí vyhráli zaslouženě.
Nejlepší hráči: Petr Martinec - Martin Martykán

Huštěnovice - Mařatice 0:3 (0:0)
Branky: 62., 70. Tyl V., 84. Matoušek O.
Rozhodčí: Zdeněk Martinák - Antonín Adamčík (laik), Dalibor Jirásek (laik).
Huštěnovice: Kulhavý D. - Zlámalík R., Vaverka A., Střítecký M., Straka P., Silný J. (60. Tománek D.), Silný F., Puškáč L. (35. Hruboš Z.), Petrželka J., Černý P., Adamík O.
Trenér: Pavel Černý.
Mařatice: Kuriál R. - Zedek J. (75. Matoušek O.), Zbořil S., Vyorálek D., Tyl V., Širůčka M., Šenk P., Mrva M., Lukašík A. (68. Kuchař R.), Kubíček Petr, Janků A.
Trenér: Milan Surový.
Utkání se hrálo za silného větru. Hra byla oboustranně vyrovnaná bez větších šancí. Za celý první poločas žádné z družstvech nerozjelo branku. Ve druhém poločase pokračovala hra jako v prvním poločase, až v 69. minutě na centrovaný míč si Tyl hlavou překonal domácího brankáře. V 70. minutě si Tyl naběhl na míč a z hranice velkého vápna střelil branku a zvýšil na 2:0. V 84. minutě po pokutovém území domácích upravil Matoušek na konečných 3:0.
Nejlepší hráči: Pavel Černý - Vlastimil Tyl

Kněžpole - Uh. Ostroh 1:2 (1:1)
Branky: 40. Brázdil O. - 32. Durna M., 60. Jurčeka J. ŽK: 19. Matoušek M., 64. Flíbor D., 73. Remeš V. - 65. Pavlas Z., 82. Nováček T. Diváci: 80.
Rozhodčí: Štěpán Martykán - Antonín Mazurek (laik), Jan Uřičář (laik).
Kněžpole: Hančík F. - Večeřa M., Remeš V., Matoušek M., Hruboš P., Hruboš L., Hančík D. (68. Kašný R.), Flíbor T. (76. Malina T.), Flíbor D., Brázdil O., Brázdil J.
Trenér: Filip Hančík.
Uh. Ostroh: Hudeček J. - Šišpera F., Smějsa V. (46. Pavlas Z.), Procházka Z. (46. Kusák R.), Nováček T., Lopata M., Kovařík M., Jurčeka J. (87. Kovařík F.), Durna M., Čápek J., Čagánek R.
Trenér: Luděk Jurčeka.
Obě mužstva si vytvářela šance, které většinou končili na skvělých golmanech. Ve 32. minutě zahrávali hosté roh a Durna míč poslal míč do branky přímo z tohoto rohu. O osm minut později bylo srovnáno, po samostatném úniku se střelecky prosadil Ondřej Brázdil. Ve druhé půli byli hosté lepší, v 60. minutě vstřelil Jurčeka rozdílovou branku. V posledních dvaceti minutách získali domácí převahu, ale srovnat se jim už nepodařilo. V 90. minutě Čápek své sólo z poloviny hřiště brankou nezakončil.
Nejlepší hráči: Filip Hančík - Jiří Jurčeka

Topolná - Nedakonice B 1:1 (0:1)
Branky: 75. Foltýn Jan - 30. Stanko J.
ŽK: 54. Hoferek P., 63. Válek A. - 41. Kučera Marek, 77. Náplava V. Diváci: 100.
Rozhodčí: Dalibor Hanák - Stanislav Mašlan (laik), Vlastimil Slezák (laik).
Topolná: Rosík T. - Vašťák R., Válek A., Pavlica A., Matoušek P., Kašný D. (60. Mikulka M.), Huňka T., Hoferek P. (69. Ostrožík D.), Hoferek J., Gabrhelík T., Foltýn J.
Trenér: Miloslav Stuchlík.
Nedakonice B: Ondřej M. - Ventrča J., Stanko J., Náplava V., Marek B. (58. Rokyta M.), Lukašík D., Kučera M., Králík O. (68. Mareček P.), Hyrák J., Dobeš V. (58. Juřena O.), Bouřa P.
Trenér: Jan Ondra.
Hrálo se rychlé a pohledné utkání, které se muselo divákům líbit. Šance se střídaly na obou stranách, avšak bez brankového efektu. Jedinou branku prvního poločasu vsítil ve 30. minutě Jan Stanko, který zužitkoval Ventrčův centr. Ve 42. minutě Hoferkův přímák Ondřej vyrazil na roh. Druhý poločas byl co do kvality lepší prvního, šance se střídaly opět před oběma brankami. O vyrovnání se postaral v 75. minutě domácí Jan Foltýn po úniku za obranu. Utkání skončilo zaslouženou remízou.
Nejlepší hráči: Petr Matoušek - Jaromír Ventrča

Vážany - Kostelany n. M. 3:9 (1:4)
Branky: 30. Měšťánek R., 56. Krys R., 66. Pavlíček M. - 34., 51., 54., 58. Mojžíš Julius, 11., 78. Marek D., 9. Facalka R., 42. Chmelař D., 61. Dvouletý J. K: 74. Pavlíček M. - 41. Chmelař D., 73. Plevák L., 73. Mojžíš Josef Diváci: 77.
Rozhodčí: Lukáš Mikulka - Michal Rychlík, Vít Uhlíř (laik).
Vážany: Šoustek O. - Vaculík A., Pavlíček M., Panasko K., Měšťánek R. (70. Čevora O.), Krys R., Kotek R., Jordán L., Janík Z., Gotwald J., Bernatík T.
Trenér: David Sklenka.
Kostelany n. M.: Vávra M. - Šimík D., Plevák L., Mojžíš Julius, Mojžíš Josef, Marek D. (75. Procházka L.), Chmelař D. (60. Frühauf R.), Horký L., Facalka R., Facalka P. (46. Němec M.), Dvouletý J.
Trenér: Martin Vávra.
V 9. minutě Facalka otevřel gólový účet zápasu. O dvě minuty později dorazil míč do prázdné brány Marek. Ve 30. minutě šel sám na gólmana Měšťánek - 1:2. Ve 34. minutě nacentroval míč Horký a z malého vápna vstřílí Julius Mojžíš 1:3. Ve 42. minutě ukončil první poločas Chmelař 1:4. V 51. minutě se nemýlil Mojžíš, který vzápětí přidal i branku číslo pět. V 56. minutě zvyšoval Krys - 2:6. O dvě minuty později kostelanský Mojžíš upravil na 2:7. V 61. minutě se prosadil Jakub Dvouletý, který už upravil na 2:8. O pět minut později pokračovaly gólové hody, kdy třetí branku Pavlíček po rohu hlavou. V 78. minutě na konečných 3:9 upravil Marek Dušan.
Nejlepší hráči: Ondřej Šoustek - Julius Mojžíš

Tupesy - Mistřice 0:1 (0:0)
Branky: 64. Horňák M.
ŽK: 87. Burda T. - 88. Vyoral P., 92. Huňka M. Diváci: 30.
Rozhodčí: Ondřej Píža - Jiří Vávra (laik), Jiří Huňka (laik).
Tupesy: Polášek B. - Žaluda R., Šmatelka J., Madzia D. (65. Polášek P.), Holek S., Gejdoš Š., Fránek M., Bureš R., Burda T., Bílka J., Bergauer M.
Trenér: Ivo Kunert.
Mistřice: Engler M. - Trojek L. (65. Šnajdar M.), Špičák M., Ondroušek V. (46. Vyoral P.), Lapčík V., Krupa J., Huňka M., Horňák M. (88. Malina R.), Červinka M. (77. Sklenář P.), Blaha J., Bilavčík M.
Trenér: Jaromír Vašek.
Byl to velmi vyrovnaný zápas, fotbalové akce se střídaly na obou stranách, golmani podrželi své týmy, které vyčkávaly na chybu toho druhého. Ta nastala v 64. minutě, když si domácí obrana dostatečně nepohlídala Martina Horňáka, který pronikl přes dva obránce až do vápna a placírkou poslal míč k tyči Poláškovy branky - 0:1. Po této brance domácí zvýšili obrátky, leč vyrovnat se jim nepodařilo, hosté si odvážejí zaslouženě tři body.
Nejlepší hráči: Roman Bureš - Martin Horňák