Kostelany nadělily béčku Nedakonic desítku

Slovácko Sport 10 / 04 / 2014

OS A 14. kolo

Vážany - Huštěnovice 2:5 (0:2)
Branky: 59. Gottwald J., 81. Vaculík A. - 4., 52. Umlauf M., 75., 80. Střítecký M., 21. Puškáč L.
ŽK: 17. Černý P., 28. Petrželka J. (Huštěnovice).
Rozhodčí: Martin Fišera - Hynek Pavlíček (laik), Teodor Schottl (laik).
Vážany: Šoustek O. - Vaculík A., Roubalík S., Pavlíček M., Měšťánek R. (68. Jordán L.), Janík Z., Janík M., Gottwald J., Čevora B., Bernatík T. (77. Panasko K.), Miklenda D. (68. Hlaváček M.).
Trenér: Milan Soustružník.
Huštěnovice: Kulhavý D. - Vaverka A., Umlauf M., Střítecký M. (89. Řehůřek J.), Silný J., Silný F., Puškáč L. (79. Kanyza P.), Petrželka J., Hruboš Z. (46. Vašíčka M.), Černý P., Adamík O.
Trenér: Karel Světnička.
Hosté nastartovali do zápasu lépe, když ve 4. minutě rozehrával rohový kop Umlauf a brankař jeho centr stočil do brány - 0:1. Domácí hrozili především hlavou Janíka, ale bez efektu. Ve 21. minutě při odkopu od brány udělal domácí Šoustek chybu, nahrál přímo na nohu Puškáčovi a ten pohodově zakončil k tyči - 0:2. Domácí mohli před koncem první půle snížit, ale Gottvaldova střela skončila na horní levé spojnici. Druhý poločas opět lépe rozehráli hosté, když v 52. minutě po přímém volném kopu dorážel Umlauf - 0:3. Až za tohoto stavu se domácím podařilo snížit Gottwaldem. Hosté byli ale i nadále aktivnější, přičemž z toho vytěžil dvakrát Střítecký z brejku. Gólovou tečku za utkáním udělal domácí Vaculík, který snížil na konečných 2:5.
Nejlepší hráči: Antonín Vaculík - Lubomír Puškáč

Uh. Ostroh A - Polešovice 0:2 (0:1)
Branky: 33. Martykán M., 51. Černoch M.
ŽK: 61. Blažek P., 89. Kovařík M. - 18. Březina P., 44. Tringela J., 54. Pavela M., 80. Martykán M.
Diváci: 60.
Rozhodčí: Ondřej Piža - Miroslav Durna (laik), Jaroslav Bednařík (laik).
Uh. Ostroh A: Konečný M. - Uřičák J., Šišpera F., Smějsa V., Procházka Z. (46. Lopata M.), Pavlas Z. (70. Truong J.), Mrkva T., Kovařík M., Hlůšek Š., Čápek J., Blažek P.
Trenér: Luděk Jurčeka.
Polešovice: Pavela M. - Svoboda O., Martykán M., Mangl R. (24. Tringela J.), Kubiš M., Korvas R., Kordula T., Dvouletý L., Černoch M., Březina P. (87. Stašek J.), Běhávka J.
Trenér: Radek Svoboda.
Až do 33. minuty viděli diváci spíš oťukávání obou týmů. Pak se kapitán hostů Martikán trefil z přímého volného kopu - 0:1. Na domácí to zapůsobilo jako studená sprcha ale do odchodu do kabin již nedal nikdo gól. První půle byla ze strany hostů spíše nervózní,  nevěnovali se samotné hře, ale výrokům rozhodčího. Do druhého poločasu nastoupily oba týmy s optimismem. Tato aktivita byla odměněna v 51. minutě, kdy se v pokutovém území uvolnil Černoch - 0:2. Domácí se snažili vývoj utkání změnit, ale až do konce zápasu se jim to nepodařilo.
Nejlepší hráči: Patrik Blažek - Radek Korvas

Topolná - Mistřice 2:0 (1:0)
Branky: 11. Mráz D., 62. Gabrhelík T.
ŽK: 23. Sedláček P., 33. Bilavčík M., 75. Blaha J. (Mistřice).
Diváci: 150.
Rozhodčí: Štěpán Martykán - Stanislav Mašlan (laik), Pavel Sklenář (laik).
Topolná: Rosík T. - Vašťák R., Válek A., Pavlica A., Mikulka M., Huňka T., Hoferek O., Hoferek J., Gabrhelík T. (89. Bartošek J.), Foltýn P., Mráz D. (86. Foltýn M.).
Trenér: Miloslav Stuchlík.
Mistřice: Vyorálek J. - Sedláček P., Lapčík V., Krupa J., Huňka M., Horňák M., Engler I., Červinka M. (78. Večeřa L.), Blaha J., Bilavčík M., Bilavčík J. (46. Janečka J.).
Trenér: Jaromír Vašek.
Domacím vyšel vstup do utkání. V 11. minutě dostal Mráz přihrávku do běhu a domací vedli 1:0. Po většinu prvního poločasu se hrálo na polovině hostů. Ve druhém poločase se hra vyrovnala. Hosté měli v 61. minutě šanci ke vstřelení branky, ale Engler se neprosadil. Naopak z protiútoku domácí vstřelili Gabrhelíkem druhou branku - 2:0. V 68. minutě měli hosté opět velkou příležitost, ale Hornňák neproměnil svoji šanci. Utkání se dohrálo v poklidu. Domácí zaslouženě zvítězili.
Nejlepší hráči: Petr Foltýn - Vlastimil Lapčík

Kostelany n. M. - Nedakonice B 10:2 (4:0)
Branky:  Mojžíš Julius 3,  Marek D. 2,  Mojžíš Josef, Plevák L., Ventrča J., Dvouletý J., vlastní - Sedlařík R., Andrýsek M.
Kostelany n. M.: Rychlík - Horký (55. Němec), Šimík, Plevák, Facalka R., Marek, Ventrča, Frühauf (57. Dvouletý R.), Mojžíš Jo., Mojžíš Ju., Dvouletý J. (60. Facalka P.)
Trenér: Martin Vávra.
Derby Kostelan s nedakonickým béčkem se stalo jednoznačnou záležitostí domácích. V úvodu zápasu se sice hosté snažili hrát aktivně, ale branky dávali výhradně domácí. Už do poločasu bylo prakticky rozhodnuto, když týmy odcházely do šaten za stavu 4:0. Po změně stran viděli diváci fotbal prakticky jen na polovině hostů. S narůstajícím počtem branek si diváci začali říkat o desítku. Tu se kostelanským nakonec podařilo vstřelit a zaznamenali tak nejvyšší výhru úvodního jarního kola v okresní soutěži.

Jankovice - Částkov 3:1 (1:1)
Branky: 22. Silný Z., 86. Grossert Z., 93. Matoušek M. - 27. (p) Hejda M.
ŽK: 70. Bartoň J. - 72. Sotolář J., 77. Krejčiřík M., 94. Haveta P.
Rozhodčí: Dalibor Hanák - Zdeněk Grossert (laik), Svatoslav Kubíček (laik).
Jankovice: Kutálek R. - Zapletal M., Silný Z. (60. Dostál D.), Mikulica A. (94. Kučík R.), Matoušek M., Mach A., Grossert Z., Brázdil R., Bartoň J., Surovec M., Maňásek Z.
Trenér: Vlastimil Pól.
Částkov: Sehnálek J. - Sotolář J., Pospíšil P., Kubíček P., Krejčiřík M., Hejda M., Haveta P., Flekač J. (86. Vyoral M.), Chmela J., Šindler M. (55. Poul D.), Trunkat D.
Trenér: Jiří Veselý.
Utkání začalo z obou stran opatrně, nikdo nechtěl udělat chybu. Na první šanci čekali diváci do 22. minuty a ta byla hned gólová. Domácí Zdeněk Silný se skvěle uvolnil ve vápně a z úhlu zavěsil pod břevno. Vyrovnání přišlo o pět minut později, když ve vápně domácí Mach zcela zbytečně podkopl protihráče a Hejda pokutový kop proměnil - 1:1. Skoro celý druhý poločas odkopaly oba týmy bez jediné střely na bránu. Ta přišla až v 86. minutě z kopačky Grosserta, který prostřelil hostujícího golmana. Nutno dodat, že hostující brankař Sehnálek se musel při této brance hodně červenat, neboť střela byla z kategorie propagačních. Poté hosté vrhli všechny síly do útoku, ale domácí jim přidali z protiútoku v 93. minutě ještě jednu branku na cestu. Trefil se Matoušek.
Nejlepší hráči: Miroslav Zapletal - Jiří Sotolář