Kostelany opět nastřílely devět branek

Slovácko Sport 15 / 05 / 2014

OS A 19. kolo

Vážany - Bílovice 2:4 (2:2)
Branky: 15. Janík M., 30. Měšťánek R. - 3., 80. Kováč P., 7. Sedlář J., 85. Strapina R.
ŽK: 70. Janík Z. - 44. Dujka F., 70. Urbánek P.
Rozhodčí: Josef Chramcov - Hynek Pavlíček (laik), Richard Pospíšil (laik).
Vážany: Verbík Z. - Vaculík A., Pavlíček M., Měšťánek R., Kolář M. (68. Roubalík S.), Janík Z., Janík M., Gottwald J., Čevora B. (34. Hlaváček M.), Bilík M., Bernatík T.
Trenér: Milan Soustružník.
Bílovice: Hanáček L. - Zlatý I. (76. Strapina R.), Zlámal Z., Sedlář J., Řešetka T., Kováč P., Hlaváček P., Gajdošík E., Dujka F. (46. Urbánek P.), Dostálek V., Čechmánek O.
Trenér: Pavol Hýža.
Domácí se nechali zaskočit rychlým nástupem hostů, kteří se po rychlých akcích ve 3. a 7. minutě ujali vedení 0:2. Domácí však nerezignovali a v 15. minutě po dlouhém centru do pokutového území snížili hlavou Janíkem na 1:2. Poté domácí hosty zatlačili do obrany a ve 30. minutě se jim po chybě obrany a vyraženém míči brankářem podařilo vyrovnat na 2:2. Ve druhém poločase měli lepší nástup domácí, ale branku se jim nepodařilo vsítit. Asi od 70. minuty se hra vyrovnala a hosté v 80. minutě po zmatku a skrumáži před brankou docílili gólu na 2:3. Domácí vsadili vše na útok, ale hosté opět po zmatku před domácí brankou dali šťastnou branku na 2:4. Celkově byli hosté lepším mužstvem a vítězství si zasloužili.
Nejlepší hráči: Antonín Vaculík - Pavel Kováč

Uh. Ostroh A - Topolná 3:2 (1:0)
Branky: 61., 66. (p) Uřičář J., 32. vlastní - 84. Hoferek O., 89. Gabrhelík T.
ŽK: 11. Smějsa V., 72. Kovařík M. (Uh. Ostroh A).
ČK: 65. Vašťák R. (Topolná).
Diváci: 36.
Rozhodčí: Zbyněk Vlčnovský - Miroslav Durna st. (laik), Cyprián Blaho (laik).
Uh. Ostroh A: Konečný M. - Uřičář J., Šišpera F. (69. Šimčík D.), Smějsa V. (79. Fojtík J.), Procházka Z., Pavlas Z. (73. Kovařík F.), Mrkva T., Kovařík M., Hlůšek Š., Durna M. (63. Blažek P.), Čápek J.
Trenér: Luděk Jurčeka.
Topolná: Rosík T. (33. Bartošek J.) - Vašťák R., Válek A., Rozsypálek P., Mráz D., Huňka T., Hoferek P., Hoferek O., Hoferek J., Gabrhelík T., Foltýn P.
Trenér: Miloslav Stuchlík.
Domácí vzhledem k postavení v tabulce byli jasnými favority. Nepočetná návštěva se dočkala úvodního gólu ve 32. minutě, kdy si hostující hráč srazil míč do vlastní brány. Přitom došlo ke střetu s vlastním brankářem, který pro zranění musel odstoupit. Domácí se v 61. minutě po střele Uřičáře dočkali zvýšení na 2:0. Stejný hráč v 66. minutě z pokutového kopu upravil na 3:0. Verdikt rozhodčího neunesl hostující Vašťák, který si za hrubou urážku rozhodčího prohlédl červenou kartu. Domácí si mysleli, že je o vývoji utkání rozhodnuto, hosté se ale nevzdali a v 84. minutě vsítil Ondřej Hoferek první gól. O pět minut později Gabrhelík vsítil druhou branku a domácí měli najednou plné ruce práce. I přes závěrečný nápor hostí ale svůj náskok uhájili.
Nejlepší hráči: Štěpán Hlůšek - Ondřej Hoferek

Polešovice - Kněžpole 3:1 (2:1)

Branky: 16. Březina P., 32. Stašek J., 81. Černoch M. - 35. Kozelek O.
ŽK: 43. Březina T. - 41. Štefka P., 56., 72. Brázdil O.
ČK: 72. Brázdil O. (Kněžpole).
Diváci: 70.
Rozhodčí: Pavel Řihák - Jiří Běhávka (laik), Lukáš Hruboš (laik).
Polešovice: Pavela M. - Stašek J. (80. Hasoň J.), Martykán M., Kubiš M., Korvas R., Kordula T., Dvouletý L., Černoch M. (84. Bednařík J.), Březina T., Březina P., Běhávka J. Trenér: Radek Svoboda.
Kněžpole: Mančík F. - Štefka P., Remeš V., Palčík R. (81. Malina T.), Otáhal D., Kozelek O. (60. Mančík D.), Kašný P., Hruboš P., Grebeníček P., Brázdil O., Haša M.
Trenér: Martin Haša.
S kluzkým terénem se lépe vypořádali domácí a vytvořili si územní převahu. V 5. minutě vystrašil hosty Černoch, ale jeho jedovku z pětadvaceti metrů Mančík vyboxoval. V 16. minutě se po skrumáži ve vápně nejlépe zorientoval Březina a otevřel skóre. O čtyři minuty později z rychlého protiútoku Březina nastřelil tyč. Ve 32. minutě si Stašek zaběhl za obranu hostí a zvýšil na 2:0. O tři minuty později Kozelek trefil přesně levý roh Pavelovy branky. Palčík mohl srovnat ve 40. minutě, ale jeho hlavička šla mimo branku. I druhý poločas začali lépe domácí a Březina v 50. minutě orazítkoval pravou tyč. Domácí byli i nadále lepší, útočníci ale spalovali šance. V 81. minutě se stav měnil naposled, po tresném kopu hlavou Černoch upravil na konečných 3:1.
Nejlepší hráči: Martin Černoch - Radim Palčík

Jankovice - Kostelany n. M. 3:9 (3:6)
Branky: 8. Brázdil R., 14. Silný V., 30. Silný Z. - 35., 44., 58. Mojžíš Ju., 7., 41. Dvouletý J., 16., 54. Mojžíš Jo., 40. Marek D., 73. Němec M.
ŽK: 58. Silný  V. - 88. Horký L.
Diváci: 77.
Rozhodčí: Lukáš Mikulka - Zdeněk Grossert (laik), Jaroslav Vávra (laik).
Jankovice: Kubov A. - Zapletal M., Silný Z., Silný V., Mikulica A. (75. Remeš F.), Matoušek M., Maňásek Z., Gahura F., Dostál D., Brázdil R., Šilc M.
Trenér: Vlastilmil Pól.
Kostelany n. M.: Hrabec V. - Ventrča J., Vávra M., Šimík D., Němec M., Mojžíš Ju., Mojžíš Jo., Marek D. (60. Facalka P.), Horký L., Facalka R., Dvouletý J.
Trenér: Martin Vávra.
Už v 7. minutě Dvouletý rozvlnil hostující síť - 1:0. O minutu později hlavou srovnal Brázdil - 1:1. Ve 14. minutě zahrál rohový kop Brázdil a Silný střelou upravil na 2:1. V 16. minutě zahrál Julius Mojžíš rohový kop, jeho bratr Josef si zpracoval míč a srovnal na 2:2. Ve 30. minutě domácí Silný upravil střelou na 3:2. Od 35. minuty hostující celek ukázal svoji zkušenost, když z velkého vápna skóroval Julius Mojžíš - 3:3. Ve 40. minutě z 22 metrů vsítil branku Marek - 3:4. O minutu později opět z 22 metrů na 3:5 zvýšil Dvouletý - 3:5. Ve 44. minutě skóroval J. Mojžíš na 3:6. V 54. minutě hlavičkou zvýšil na 3:7 Josef Mojžíš. V 58. minutě na 3:8 dal branku Julius Mojžíš. Konec utkání zakončil z velkého vápna Němec - 3:9.
Nejlepší hráči: Václav Silný - Julius Mojžíš

Huštěnovice - Nedakonice B 2:1 (1:0)

Branky: 8. Puškáč L., 73. Střítecký M. - 88. Beránek V.
ŽK: 56. Silný F., 76. Střítecký M. - 23. Dobeš V., 77. Bouřa P.
Diváci: 10.
Rozhodčí: Tomáš Polášek - Tomáš Vaverka (laik), Václav Náplava (laik).
Huštěnovice: Kulhavý D. - Vaverka A., Umlauf M., Střítecký M. (86. Řehůřek J.), Silný F., Puškáč L. (65. Kanyza P.), Petrželka J., Malenovský P., Hruboš Z. (88. Vašíčka M.), Černý P., Adamík O.
Trenér: Karel Světnička.
Nedakonice B: Štefaník R. - Sedlařík R., Rokyta M. (71. Mareček P.), Maurer P. (61. Dvouletý A.), Mařák O., Lukašík D., Dvouletý D. (71. Křemeček R.), Dobeš V., Bouřa P., Beránek V., Andrýsek M. (46. Stanko J.).
Trenér: Jan Ondra.
Domácí přistoupili k zápasu velmi zodpovědně a byli aktivnější než hosté. V 8. minutě se poprvé měnilo skóre po chybě hostujícího gólmana, který rukavicemi sklepl míč pouze k Puškáčovi - 1:0. Huštěnovice byly i nadále aktivní, vypracovaly si spoustu šancí a několikrát hosty z Nedakonic zachránila branková konstrukce. Domácím se podařilo zvýšit náskok až v 73. minutě z kopačky Stříteckého, který z hranice pokutového území prostřelil vše, co mu stálo v cestě - 2:0. Tečku za zápasem udělal hostující Beránek, kterému huštěnovická obrana připravila miliónovou šanci se kterou si poradil a snížil na 2:1.
Nejlepší hráči: Miroslav Umlauf - Vladimír Beránek

Částkov - Mistřice 2:1 (1:0)
Branky: 12. (p), 80. (p) Hejda M. - 65. Vávra A.
ŽK: 10. Belant L., 22. Trunkat D. - 35. Vávra A., 80. Huňka M., 81. Abrhám P.
Diváci: 51.
Rozhodčí: Josef Zámečník - Svatoslav Kubíček (laik), Jiří Huňka (laik).
Částkov: Maňásek V. - Trunkat D. (85. Veselý J.), Šindler M. (70. Poul D.), Pospíšil P., Chmela J., Hejda M., Haveta P., Flekač J., Burian M.(70. Vlčnovský J.), Belant L., Bača P.
Trenér: Jiří Veselý.
Mistřice: Vyorálek J. - Vávra A., Ondroušek V., Lapčík V., Krupa J., Huňka M., Horňák M., Engler I., Bilavčík M., Abrhám P., Trojer V.
Trenér: Jaromír Vašek.
Zápas začal náporem domácích. Ve 12. minutě hostující hráč podrazil domácího útočníka, následoval pokutový kop, který domácí Hejda proměnil - 1:0. Pak se hra vyrovnala, ale hosté ani domácí další branku nevstřelili. V závěru poločasu měli domácí dvě vyložené šance, ale Vyorálek bravúrně zachránil. Ve druhém poločase byla hra vyrovnaná, šance na zvýšení skóre měli opět domácí, ale neproměnili je. Hosté po chybě brankáře Maňáska vyrovnali na 1:1. V závěru utkání hosté zbytečně faulovali v pokutovém území, rozhodčí nařídil další pokutový kop a Hejda rozhodl - 2:1. V závěru bylo utkání nervózní, ale výsledek se již nezměnil.
Nejlepší hráči: Martin Hejda - Josef Vyorálek