Kouč: Asi si spletli krajskou ligu s odborářskou...!

Slovácko Sport 22 / 11 / 2012

Bodovali jen hokejisté Uh. Ostrohu, padli až po nájezdech

Trojlístek týmů Uherskohradišťska v krajské lize si do tabulky připsal jediný bodík, o který se postarali hokejisté Uherského Ostrohu. Svěřenci trenérské dvojice Karel Buřič, Zdeněk Ševela padli až po samostatných nájezdech ve Velké Bíteši. Ostudou skončilo vystoupení Uh. Hradiště proti Plumlovu.

Uh. Hradiště - Plumlov 2:6
Čekání hokejistů Uherského Hradiště na tříbodový úlovek se prodlužuje. Svěřenci Petra Sakrajdy v dohrávce čtvrtého kola neudolali ani Plumlov, byť ve 23. minutě měli dvoubrankový náskok...
„Zbytek zápasu už byla jedna velká tragédie,“ říká bez okolků Sakrajda, který neskrýval zklamání. A přitom jeho družina v první třetině tvrdila muziku. Hanáci, jejichž věkový průměr se pohybuje kolem třiceti let, s hradišťskými mladíky nestíhali držet krok a kdyby po první třetině prohrávali 0:3, nikdo by se nedivil. Jenže domácí proměnili pouze jedinou šanci, na jejímž konci byl přesný zásah Brima. Když ale ve 23. minutě Fridrich podruhé rozsvítil červené světlo za plumlovskou klecí, zdálo se, že se Uh. Hradiště dočká prvního tříbodového vítězství. Opak byl ale pravdou... „Úplně jsme přestali hrát, což nepochopím. I když jsem kluky nabádal, aby se vrátili k bruslení, nasazení a bojovnosti z první třetiny, marně. Jejich přístup, to byl výsměch hokeji. Odborářská liga...,“ nebral si servítky rozzlobený lodivod. „Nečekám zázraky, ale zápas není možné odchodit. Nechci jmenovat, ale někteří jako by hráli poprvé...,“ kroutí hlavou Sakrajda.
Hradišťští totiž za stavu 2:0 úplně vypadli z role, přestali bruslit a soupeř trestal. A třikrát se dokonce trefil při vlastním oslabení! Branky: Brim, Fridrich. Třetiny 1:0, 1:3, 0:3
UH. HRADIŠTĚ: Vlachynský - Lažek, Nikl, Ohnoutek, Bachan - R. Čech, Fridrich, Dobeš - Brim, Krchňáček, Burša - Býček, M. Čech.

Velká Bíteš - Uh. Ostroh 2:1
Ostrožané odjeli do Bíteše pouze s torzem týmu, který běžně hraje za muže. „Máme velkou marodku, a tak jsme museli tým doplnit o osm juniorů, přesto hráči dobře plnili taktické pokyny a hráli ze zabezpečené obrany, jak jsme si představovali,“ pochválil hráče za ostrožské kouče Karel Buřič. Domácí otevřeli skóre při nájezdu 2 na 2. Zaslouženého vyrovnání se hosté dočkali pět minut před třetí sirénou. Klauda napálil puk od modré, spoluhráči zaclonili domácímu brankáři výhled a ten puk uviděl až v síti. Zápas  rozhodly až nájezdy, v nichž poprvé Ostrožané neuspěli, když prohráli 1:2. Branka: Klauda. Třetiny 1:0, 0:0, 0:1, 0:0, sam. nájezdy: 2:1.
UH. OSTROH: Šurý - Nevídal, Frolek, Klauda, Sasín, Stašek, Beneš - Tóth, Galuška, Janás - Flora, Pekár, Rauš - Jurča, Barák, Větříšek - Šlapák.

Blansko - Uh. Brod 4:2
Hokejisté Uh. Brodu odjeli do Blanska pouze s pěticí beků. Přesto začali aktivně a v úvodní třetině  jasně dominovali. „Odehráli jsme náš letos vůbec nejlepší zápas. Kdyby to bylo po první třetině 0:4 nebo 0:5, nikdo by se nemohl divit, ale zahazovali jsme i ty nejvyloženější šance a dali pouze jediný gól,“ uvedl po utkání kouč Uh. Brodu Zbyněk Kůdela. Hra měla obdobný ráz i ve druhé dvacetiminutovce. Broďané nastřelili tyč i břevno a minuli prázdnou branku, což domácí potrestali lekcí z produktivity a odskočili až na 3:1. Hosté ve třetí části snížili na 3:2 a v závěru se pokusili o hru bez brankáře, ale domácí to potrestali a zvýšili na konečných 4:2. Branky: Šoula, Matula. Třetiny 1:1, 2:0, 1:1.
UH. BROD: Oharek - Hlatký, Woska, Surý, Matula, Bahula - Gergela, Šoula, Pavlúsek - Kotačka, L. Obadal, Šiller - Hladiš, Bršlica, Bujáček - Gahura.

autor: ceh, bri