Kouč Blaha tým pokropil živou vodou

Kouč Blaha tým pokropil živou vodou
Foto: sal
Uherský Brod Sport 30 / 04 / 2010

Když Uherský Brod zavolá, kouč Lubomír Blaha se neptá a takřka bez rozmyšlení se hlásí do služby! Jeho srdce totiž bije za tým od Olšavy. „Jinou nabídku bych s díky odmítl, ale z Brodu... To prostě nejde, za klub jsem léta hrával, mám k němu hluboký vztah. Vždycky jsem připraven pomoci, když potřebuje a stojí o mé služby,“ vyznává se Blaha, který před týdnem na trenérské lavičce vystřídal Zdeňka Šebestu.
A comeback zvládl na podtrženou jedničku. Jeho výběr totiž deklasoval Třebíč 4:0 a hlavně výkonem jasně prokázal, že umístění na chvostu tabulky je pro Ondrůška a spol. nedůstojné. „Kluci už potřebovali tři body jako sůl. Vítězství šli naproti a po zásluze byli odměněni,“ těší Blahu. „Hlavně ve druhé půli jsme ukázali, co je v našich silách a že patříme do horní poloviny tabulky, nikoliv do sestupové oblasti,“ zdůraznil Josef Hamšík, šéf brodského klubu.
Nové „koště“ tak přimetlo Uh. Brodu veledůležité vítězství. Jeho angažování bylo podle Hamšíka jediným možným řešením. „Už nebylo možné jen sedět a čekat na spásu z nebes, bylo nutné něco udělat. Šebestova rezignace byla jen vyústěním série špatných výsledků. Zdeňkových služeb se ale rozhodně nevzdáváme, nejsme hlupáci. Zůstává v roli pozorovatele a je stále po ruce novému kouči,“ zdůraznil Hamšík.  Blaha však nebyl jedinou alternativou, klub zvažoval ještě angažování Miroslava Poláška, současného sportovního manažera, případně Libora Soldána, aktuálně trenéra Ostrožské Nové Vsi. Znalost domácího prostředí však rozhodla.
Blaha, který zanechal hlubokou stopu v prvoligovém Zlíně nebo druholigových Kunovicích, naposledy vykonával funkci sportovního ředitele ve Slovácku. Jeho předchůdce rezignoval po prohře na trávníku posledních Boskovic (1:2). „Výsledky byly děsivé, něco se muselo změnit. A jelikož nové hráče nikdo nepřivede, nabídl jsem rezignaci. A jak sobotní zápas ukázal, byl to správný impuls,“ pravil včera Zdeněk Šebesta, který během týdne Blahovi poskytl detailní informace o kádru. Znal totiž pouze Miroslava Ondrůška a Petra Lukeše. Ostatní hráče jen od vidění. „Kádr je prošpikován několika šikovnými hráči, ale série nezdarů je semlela psychicky. V týdnu jsem se proto snažil zapracovat hlavně na sebevědomí. Hrát fotbal umí, je to otázka hlavy,“ vžil se do role psychologa Blaha.
Fotbalisté od Olšavy však ještě vyhráno nemají, sedm kol před koncem jsou stále nebezpečně blízko sestupovým příčkám. A v příštím kole je čeká další duel pravdy na půdě posledního Vyškova. „Snad využijeme euforie a přivezeme nějaký bodík. Domácí budou ještě nervóznější, což by mohla být voda na náš mlýn,“ ví ze zkušeností lodivod. 

autor: PETR ČECH

Tagy článku

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace