Kouč Bútora začal porážkou

Uherské Hradiště, Strání, Uherský Brod Sport 05 / 02 / 2022

Třetiligoví fotbalisté ČSK Uherský Brod si v přípravném období připsali úvodní porážku, když v krajském derby nestačili na zálohu Zlína. Premiéru si na lavičce divizního Strání odbyl kouč Juraj Bútora, Myjavu jeho výběr neskolil.

UH. BROD - Zlín B 1:2

Fotbalisté Uherského Brodu v krajském derby se zálohou Zlína nenavázali na týden starý výkon proti Valašskému Meziříčí. Kouč Martin Onda postrádal zkušeného Vrágu a Josefíka, který Valachům nastřílel hattrick, a na hráčích se podle něj podepsala i únava z lednového programu. Třetina z nich totiž po náročném soustředění ještě v týdnu absolvovala fyzické testy. Skóre zápasu sice otevřel Jaroněk, ale soupeř do přestávky vyrovnal a po změně stran strhl vítězství na svou stranu. Branka: Jaroněk. Poločas 1:1.

Myjava - STRÁNÍ 3:1

Strání na úvod herní přípravy prohrálo v Myjavě, na půdě pátého týmu třetí slovenské ligy. Spartak sice už ve třetí minutě otevřel skóre, ale jeho radost vzápětí zchladil Hruboš. Domácí byli stále aktivnější a po půlhodině hry si z pokutového kopu vzali vedení zpět. V závěru poločasu brankáře Pjajka zachránilo břevno. Po obrátce se hosté, jejichž dres oblékly i posily Bobčík s Matúšem, snažili o vyrovnání, které měl v 63. minutě na kopačce Hruboš. Ve vyložené šanci však minul. A tak platilo, nedáš - dostaneš. Branka: Hruboš. Poločas 2:1

ÚJEZDEC-TĚŠOV - Mutěnice 5:4

V prvním přípravném zápase si svěřenci kouče Zdeňka Šebesty vyšlápli na účastníka jihomoravského krajského přeboru. O třídu výš hrajícího soupeře na umělé trávě stadionu Na Lapači v Uherském Brodě přestříleli, když si rozhodující gól schovali na poslední minutu. Branky: Pilka 3, Vacula 2. Poločas 2:2.

SLOVÁCKO - Myjava 4:0

Prvoligové fotbalistky 1.FC Slovácko zatím v přípravě válí, Myjavu na staroměstském Širůchu přehrály 4:0, když se dvakrát trefila Dubcová. „Soupeř nás za začátku zatlačil, až po dvaceti minutách jsme začaly více kombinovat, byly lepší směrem dopředu a podržely balon, z čeho pramenily góly,“ zhodnotila zápas Nikola Sedláčková. „Holky hrály naplno celý zápas, byly trpělivé při vytváření gólových šancí a zaslouženě vyhrály,“ uvedl kouč Petr Bláha. Jeho svěřenky na sklonku týdne čeká čtyřdenní soustředění v Lednici, kde změří síly s rakouským St. Pöltenem. Branky: Dubcová 2, Jelínková, Sedláčková. Poločas 2:0.

autor: ceh, sch