Kouč Cigoš zůstal, udrží pod Buchlovem i jeho syna?

Kouč Cigoš zůstal, udrží pod Buchlovem i jeho syna?
Boršice Sport 15 / 02 / 2020

Už měsíc polykají fyzické kapky, které jim ordinuje kouč Pavel Cigoš. Fotbalisté SK Boršice, kteří přezimují na sedmé příčce krajského přeboru, zátěž ale zvládají na jedničku. V tréninkovém zápase dokonce zaskočili třetiligový Uherský Brod, na jehož hřišti v týdnu vyhráli 3:2. Klub se přitom rozloučil se třemi klíčovými hráči a nové tváře zatím jen vyhlíží…
„Kdyby jarní odvety vypukly o víkendu, jdeme do nich citelně oslabení. Ale start je naštěstí ještě daleko, takže věřím, že jizvy zacelíme. Zkoušíme několik hráčů, někteří vypadají velmi dobře. Jména ale neprozradím, konkurence nespí,“ svěřil se Pavel Cigoš, který na podzim spoléhal na osu týmu ve složení gólman Janečka, stoper Janík, Malý, Ohnutek a na hrotu syn Michal. Tři jsou aktuálně mimo hru. Malý odjel s přítelkyní za prací na Nový Zéland, Ohnutek je ve Vietnamu a minimálně čtyři pět kol nestihne a Janíka si stáhla do přípravy třetiligová záloha 1.FC Slovácko. „S klubem jsme však domluvení, že když se Kuba neprobojuje do základního kádru, vrátí se k nám,“ poznamenal Cigoš, který měl po podzimním maratonu rovněž zaječí úmysly. Vážně zvažoval, jestli zůstane. „Když jsem o tom přemýšlel, o mém setrvání nakonec rozhodlo hlavně postavení v tabulce a parta v kabině,“ uvedl kouč. Ještě však není vyloučené, že v Boršicích o Cigoše přijdou. Nikoliv však o trenéra, ale jeho syna Michala, kterého testuje třetiligový Uherský Brod. Středeční vzájemný duel týmů ovšem odehrál ve žlutozelených barvách… „To bylo mé rozhodnutí. Michal je pro nás klíčový hráč, když nebudeme mít adekvátní náhradu, tak asi zůstane. Ale konečný verdikt je na klubu. Aktuálně je to tak padesát na padesát,“ vysvětlil lodivod. Jeho syn je v pětadvaceti letech ikonou týmu, jeho odchod si fanoušci jen těžko představují. Jedním gólem pokořil i Broďany. „Skalp soupeře hrajícího o dvě třídy výš se počítá. Věřím, že kluky posílí a nakopne do další práce. S jejich tréninkovou morálkou jsem zatím spokojený, vesměs trénujeme v plném počtu,“ smekl před svěřenci Cigoš.
Do kolotoče přípravných zápasů jeho družina naskočí až o víkendu ve Veselí nad Moravou, kdy změří síly s Hroznovou Lhotou. A následně otestuje formu ve Velké nad Veličkou, Mutěnicích, Dubňanech a generálka ji čeká v Rohatci. „I když jsme sedmí, nemáme nic jistého. Od sestupové příčky nás dělí jen devět bodů, na druhou stranu na třetího ztrácíme šest. Soutěž je nesmírně vyrovnaná. Cílem je každopádně horní polovina tabulky a předvádět kvalitní fotbal, abychom si udrželi fanoušky,“ prozradil Cigoš.

autor: Petr ČECH

Tagy článku

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace