„Kouč“ Kamler obral lvy

Staré Město Sport 01 / 11 / 2018

Jelikož pracovní povinnosti zavály Petra Karabce za hranice republiky, v roli kouče se na lavičce prvoligových volejbalistů VSK Staré Město poprvé představil nahrávač Libor Kamler, nejzkušenější borec týmu. A vůbec si nevedl špatně, když na Širůch přivezl tři body.

Nymburk - STARÉ MĚSTO 3:0
Staroměstští úvodní set vedli až do koncovky, ve které měl za stavu 23:24 první setbol. Jenže jej neproměnili a odstartovali nevídanou „houpačku“, ve které nakonec neproměnili sedm setbolů, aby po třetím setbolu soupeře prohráli první set 32:34. I druhý set byl velmi vyrovnaný. Hosté několikrát vedli, naposledy 13:12, ale pak jim odešel riskantní smečovaný servis a Nymburk otočil na 21:19. Vedení si už následně pohlídal, když proměnil druhý setbol. I třetí set nabídl stejný scénář. V úvodu hráči VSK spolehlivě bodovali útokem i obranou na síti a vedli 14:12. Jenže pak se nevyvarovali chyb na přihrávce, čehož Středočeši využili k rozhodujícímu obratu. Mečbol proměnili po vytlučeném útoku soupeře. Sety 32, 23, 22.

Lvi Praha B - STARÉ MĚSTO 1:3

Pražané, posíleni několika borci extraligového áčka, v prvním setu dominovali výborným servisem. Hlavně nahrávač Kočka přispěl šňůrou šesti bodů k vedení mladých lvů až 21:13. I když hosté ještě zvedli hlavu, skóre už pouze kosmeticky upravili. Druhý set byl vyrovnaný do stavu 16:16, když se hosté utrhli, získali dvoubodový náskok (22:20) a při servisu Janečky úspěšnými bloky srovnali krok. Třetí set se lámal až v koncovce, ve které domácí ještě vedli 22:21. Na servisu se však následně rozstřílel nahrávač Šulc a postaral se o zisk druhého bodu. Tým od řeky Moravy si počínal ve čtvrtém setu suverénně až do stavu 12:17. Když pak ale opět nezvládl přihrávku servisu Kočky, domácí otočili na 23:22. To však bylo z jejich strany všechno. Staroměstští v jednom postavení při servisu Kittela úspěšnými bloky zápas dohráli. Sety 21,-20, -22,-23.
STARÉ MĚSTO: Šulc, Bláha, Janečka, Kittel, Kozák, Skyba, libero Klimeš. Střídali Varous, Maděra, Kobolka, Dřímal.
1. MFF Praha    5    1    1    1    20:10    18
2. Beskydy    5    0    1    2    18:11    16
3. Dobřichovice    5    0    0    3    17:12    15
4. Staré Město    4    1    1    2    18:13    15
5. SGLD Brno    4    1    0    3    17:13    14
6. Bučovice    4    1    0    3    18:14    14
7. Lvi Praha B    4    0    0    4    16:13    12