Kouč Pšurný křtil dceru hattrickem

Slovácko Sport 17 / 05 / 2010

Inlinehokejisté Uherského Hradiště kralují extralize, Broďané stále bojují o play-off

Inlinehokejisté Reflex Uherské Hradiště už jsou v čele extraligy! Na výsluní je katapultovala výhra nad zlínskými Devils 9:5, v níž se hattrickem blýskl i hrající kouč Aleš Pšurný, který tak tím nejlepším způsobem oslavil narození své druhé dcery Martinky. Broďané se stejným soupeřem těsně padli, ale chuť si spravili skalpem brněnského lídra.
Reflex - Devils 9:5 (3:1, 0:2, 1:0, 5:2)
Radostná událost u Pšurných výrazně zasáhla do průběhu zápasu, hráči totiž trenérovi chtěli poblahopřát k dceři vítězstvím, a tak na zlínské Ďábly vlétli jako uragán. Rychle vedli 3:0, jenže pak se karta pozvolna obracela...
„Trošku jsme dopláceli na disciplínu, což je naše nejslabší stránka. Soupeř třikrát skóroval při přesilovce a v polovině zápasu se začínalo od nuly,“ komentoval dění na ploše Miroslav Rypal, vedoucí týmu. Otočku však Sakrajda a spol. nedopustili. Za stavu 4:3 však prožívali těžké chvíle. „Sudí vyloučil Pilušu za nesportovní chování do konce utkání, hráli jsme pět minut oslabení, ale gólman Černocký doslova čaroval. Pochytal snad dvacet střel,“ smekl před strážcem svatyně Rypal. Poslední čtvrtina už pak byla jasně v režii Reflexu, který soupeři nasázel pět gólů. Jedním se blýskla i posila Josef Fojtík, který hrál posledního půldruhého roku v Rakousku. Branky: Pšurný 3, Horák 3, Nesrsta, Piluša, Fojtík.
UH. HRADIŠTĚ: Černocký - Bičánek, Horák, Pšurný, Valenta, Sakrajda, Piluša, Nesrsta, Stejskal, Schuster, Fojtík, Horsák.
Rexlex - Šternberk 12:1 (1:0, 6:1, 1:0, 4:0)
Třebaže se Reflex rozjížděl pomalu, o jeho vítězství nebylo pochyb. „Soupeř zpočátku kousal, ale od druhé čtvrtiny nebylo co řešit. Jedinou nevyřešenou tajenkou zůstávala výše skóre,“ vystihl trefně poměr sil Rypal. Branky: Fojtík 3, Pšurný 2, Sakrajda 2, Stejskal 2, Nesrsta 2, Schuster.
UH. HRADIŠTĚ: Černocký (25. Ševčík) - Bičánek, Horák, Pšurný, Valenta, Sakrajda, Nesrsta, Stejskal, Schuster, Fojtík, Horsák, Nuhlíček.
Brno - Uh. Brod 3:4 (1:0, 1:2, 0:2, 1:0)
Broďané zastavili rozjeté Brno a uštědřili mu první porážku v soutěži, což po skalpu Olomouce (13:5) a hlavně Devils (8:2) čekal asi málokdo. Brno sice mělo výborný start, když jej poslal do dvoubrankového vedení Polanský (extraligista z Třince), jenže hosté se zbrchali a šňůrou čtyř gólů během devíti minut ve třetí a čtvrté soupeře dokonale rozložili. Řádil hlavně Kubiš, který asistoval u tří gólů, a Krchňáček, autor dvou přesných zásahů. Domácí už pak pouze korigovali. Branky: Krchňáček 2, Kotačka, Surý.
UH. BROD: Ondrejka - Surý, Kubiš, Woska,Vaněk - Heča, Šiller - Kotačka, Kartusek - Krchňáček, Ručkay.
Devils - Uh. Brod 5:4 (0:0, 1:1, 2:1, 1:1)
Třebaže měli Zlínští většinu zápasu kotouč na svých holích, nechybělo mnoho, aby si Broďané odvezli cenné vítězství. Jenže kromě čtyř zásahů do černého ještě spoustu šancí zahodili. A stačilo přitom jen „zamést“ puk do branky... Broďané dvakrát vedli (1:0, 2:1), ale pak Ďáblové převzali otěže, dvěma góly během 28 sekund otočili misky vah na svou stranu a už si vítězství pohlídali.
Branky: Kartusek 2, Haring, Krchňáček.
UH. BROD: Ondrejka - Surý, Kotačka, Woska, Vaněk - Heča, Šiller - Haring, Kartusek - Krchňáček, Vintr.