Kouč Zdeněk Šebesta ve Strání skončil, potřebuje dobít baterky!

Kouč Zdeněk Šebesta ve Strání skončil, potřebuje dobít baterky!
Foto: sal
Strání Sport 19 / 06 / 2018

Divizní nováček se zachránil, ale přišel o veleúspěšného trenéra. Kdo jej nahradí?

I když záchranářskou misi zvládl, končí! Kouč Zdeněk Šebesta po sedmi letech opouští lavičku Strání. Už je unavený. „Kluci potřebují změnu, už jim nemám co dát. Strání ale zůstane navždy v mém srdci, rozcházíme se jako kamarádi,“ prohlásil Šebesta, který včera úspěšně zakotvil v divizním přístavu.
„Kdybychom poslední Třebíč neporazili, nemáme v soutěži co pohledávat. Ale zápas kluci zvládli na jedničku, po prvním rychlém gólu  sice soupře ještě vyrovnal, ale po přestávce jsme urvali tři body. Moc dobře jsme věděli, že nehrajeme jen za sebe, ale i za Boršice, kde máme rovněž kamarády,“ uvedl jedenačtyřicetiletý kouč po vítězství 3:1, které na Zelničkách rozpoutalo oslavy. Vždyť klub se při historické premiéře udržel ve čtvrté nejvyšší soutěži v zemi. A je úplně jedno, že až za minutu dvanáct.
Šebesta odchod oznámil v týdnu. Hráče i vedení klubu zaskočil. „Ve Strání jsem zažil tři postupy a skvělou partu lidí, kteří táhnou za jeden provaz. Opouštím kamarády, ale nastal pravý čas. Jsem unavený, potřebuju si odpočinout a dobít baterky,“ říká Šebesta. I proto jeho rozhodnutí nebylo vůbec jednoduché. „Cítím, že kluci potřebují změnu. Jsem demokratický trenér, nejsem žádný despota. Ale po sedmi letech jsme se dostali do nějakého stereotypu, což jsme chtěli řešit pomocí asistenta, který by vnesl nějaký nový pohled, nové tréninkové prvky, ale z jeho angažování sešlo,“ pokračuje lodivod, kterému hned po oznámení ukončení angažmá ve Strání přistály na stole nějaké nabídky. Ale všechny odmítá. „Chci si od trénování opravdu odpočinout, minimálně půl roku, pak se uvidí. Každopádně Strání budu sledovat dál, zajdu na jeho zápasy, a kdo ví, třeba se ještě někdy vrátím,“ tvrdí v duchu přísloví Nikdy neříkej nikdy.

Tagy článku

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace