Kouče Šebestu spasil Vacula

Kouče Šebestu spasil Vacula
Uherský Brod Sport 23 / 09 / 2009

Kouč Zdeněk Šebesta už spí o kapánek klidněji. Třebaže oficiálně neměl nůž na krku, případná sobotní porážka nebo remíza s Boskovicemi by s jeho židlí v ČSK Uherský Brod asi zatřásla. Vítězství 2:1 trenérskou rošádu odfouklo. Jak daleko?
„Už se nám všem bude dýchat o kapánek lépe,“ přiznává Šebesta, který po sedmi kolech bez vítězství neprožíval na brodské lavičce nejlepší chvíle. Optimismus však neztrácel. „S výjimkou Konic jsme nepropadli, vždycky jsme hráli vyrovnanou partii, ale umírali na koncovku. Vítězství je jen otázkou času,“ vysvětlil lodivod.
A v sobotu se dočkal. Jeho výběr udolal Boskovice, když si tři body zajistil dvěma slepenými góly krátce po změně stran. Když však v závěru čelil obrovskému tlaku soupeře, všem u Olšavy bylo úzko... „Měli jsme v hlavách průser s Blanskem, kdy jsme rovněž v posledních minutách přišli o vítězství. Boskovické výpady řídil famózní Vorlický, který byl schopný obejít čtyři hráče, ale do žádné tutovky jsme soupeře už nepustili,“ oddechl si Šebesta. Jestli měl skutečně nůž na krku, netuší. „Nikdo mi to přímo neřekl, ale i sám jsem cítil, že další zápas bez vítězství by asi byl mým posledním,“ přiznává kormidelník. Krk si zachránil rošádami v sestavě, když do obrany poslal útočníka Drápalu a do útoku středopolaře Vaculu, který dvěma gólovými přihrávkami nakonec de facto rozhodl.

Tagy článku

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace