Kousek od senzace

Zlín Sport 21 / 10 / 2011

Kousíček od velkého překvapení byli házenkáři Slovácké Slavie Uh. Hradiště, kteří ve Středomoravské lize drželi dlouho krok s favorizovaným béčkem Zlína. Z krajského města se však nakonec vrátili s dvoubrankovou porážkou, když doplatili na sérii vyloučení v závěru střetnutí.
Zlín B - Uh. Hradiště 26:24
Hradišťští přijeli na zlínskou palubovku s osmi hráči do pole a jediným brankářem, tudíž si velké ambice na dobrý výsledek nedělali.
„Scházeli nám tři hráči, kteří mají střídavý start v Napajedlech,“ vysvětlil nižší počet členů výpravy vedoucí týmu Pavel Blaha. Okleštěná sestava se však semkla a podala asi nejlepší letošní výkon. Zlín měl problém prosadit se na postavenou obranu a taktéž útočné akce Hradišťských byly neustálou hrozbou pro domácí svatyni. Diváci tak viděli vyrovnaný zápas, v němž domácí vedli většinou o 1, maximálně 3 góly. Osm minut před koncem to však vypadalo na zisk minimálně jednoho bodu pro Slováckou, na tabuli totiž svítilo skóre 20:21.
„Jenže pak jsme měli v krátkém sledu tři vyloučené a domácí otočili vývoj na 26:22, což jsme dokázali už jen zkorigovat. S výkonem týmu jsem však spokojen, protože podal až nečekaně kvalitní výkon,“ dodal Blaha.
Sedmičky 4:3, vyloučení 4:4. Rozhodčí Vychodil, Vítek, 45 diváků. Poločas 13:10.
UH. HRADIŠTĚ: Polešovský - Hospodářský 4, Kašný 1, Vacula 2, Bureš 1, Svoboda 2, Čechmánek 4, Blaha 5/3, Pšenčík 5.