Kovář Lafatu nemusí

Kovář Lafatu nemusí
Foto: mao
Uherské Hradiště Sport 16 / 01 / 2012

Marián Kovář přišel od přípravy A-mužstva z devatenáctky s pověstí elitního střelce. Za podzim nastřílel v sedmnácti zápasech nejvyšší dorostenecké soutěže osmnáct branek, a tak jeho střelecké schopnosti nemohly uniknout trenéru Miroslavu Soukupovi, pro kterého je proměňování šancí největším trápením. Kovářova sobotní trefa do sítě Znojma by mohla být příslibem, že by své střelecké schopnosti mohl uplatnit i mezi muži.
Bylo to po standardce Víti Valenty. Já jsem si naběhl na přední tyč a jenom jsem to hlavou usměrnil do sítě.
První gól mezi muži. To asi neprojde bez povšimnutí u pokladníka.
Určitě je na to vypsaná nějaká taxa, takže očekávám, že to bude drahé. (úsměv)
Máte za sebou druhý zápas mezi muži. Jak tyto dva zápasy hodnotíte?
Dnes to bylo trochu jiné než s Brnem. Ztížilo to počasí. Bylo to hodně náročné na běhání. S Brnem jsem se cítil lépe. Hlavně fyzicky. Se Znojmem mně chyběly síly. Možná se na mně podepisuje kondiční část přípravy, která je přece jen větší, než byla v dorostu.
Začínáte pomalu poznávat rozdíly mezi juniorským a dospělým fotbalem?
Potvrzuje se, co mně říkali kluci, že to je o hodně těžší než v dorostu. Náročnější je to především fyzicky. Musíte být zdatnější, ale snad si na to začínám pomalu zvykat.“
Pokud byste si mohl vybrat, jestli se otloukat na pár minut v nejvyšší soutěži, nebo v ní sedět na lavičce, nebo bojovat o korunu krále ligových střelců dorostu, co byste bral?
To je těžká otázka. Kdyby to šlo, tak obojí. Samozřejmě že skok do první ligy, byť jen na lavičku či na pár minut, láká, láká mě ale i ta koruna krále střelců. Když to nevyjde v áčku, tak bych chtěl získat tu korunu.
Máte osmnáct zásahů, kolik jich máte v plánu pro jaro?
Jednou tolik.
To by bylo celkem šestatřicet gólů a asi více jak David Lafata. Máte v něm nějaký vzor či motivaci?
Nic proti němu, ale takové typy nemám rád. Motivaci u něj nehledám.
Proč jej nemáte rád?
On se většinou prosazuje v dorážkách. Já mám raději, když si gól sám vypracuji. Obejdu protihráče a podobně. Z takových gólů mám větší radost.
?
?Pohled trenéra:
Marián se ukázal už v zápase se Zbrojovkou. Proti Znojmu paradoxně nebyl tak vidět jako s Brnem, ale zase dal branku hlavou, takže ukázal, že gólovost v sobě má.

Tagy článku

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace