Kovář už z lavičky nakoukl do Ligy mistrů, v kabině sedí s Ronaldem!

Kovář už z lavičky nakoukl do Ligy mistrů, v kabině sedí s Ronaldem!
Foto: 1.FC Slovácko  /  Matěj Kovář prožívá v Manchesteru United klukovský sen.
Uherské Hradiště Sport 07 / 11 / 2021

Brankář Matěj Kovář, odchovanec prvoligového 1.FC Slovácko, si přestupem do Manchesteru United splnil v sedmnácti letech klukovský sen. A prožívá jej i dál. Od léta totiž obléká dres Rudých ďáblů společně s Cristianem Ronaldem, po jehož boku už nakoukl i do slavné Ligy mistrů, byť jen z lavičky...

„Už jen dostat se na lavičku byl pro mě obrovský zážitek a zkušenost. Kdybych se jednou posunul do brány, splnil by se mi další sen. Moc dobře ale vím, že mám před sebou ještě spoustu práce, abych se jednou dočkal,“ svěřil se v rozhovoru pro web 1.FC Slovácko jedenadvacetiletý Kovář, který si uvědomuje obrovskou konkurenci.

Kouč Ole Gunnar Solskjaer má na každý post dva až tři hráče. „Každý si své místo na hřišti musí zasloužit. Konkurence je opravdu velká a podle toho taky vypadají tréninky, na kterých si hráči nic nedarují,“ prozradil Kovář, který na Old Trafford přestoupil už v sedmnácti letech přímo z Uherského Hradiště. „Už to budou čtyři roky, co jsem odešel, a jsem rád, že jsem se tak rozhodl, je to neuvěřitelná zkušenost. Jsem v Manchesteru velmi spokojený, tak snad mi to vydrží,“ přeje si talentovaný gólman, který se v kabině od léta potkává i s megahvězdou Cristianem Ronaldem. „Každý den na sobě neuvěřitelně pracuje, je to pro mě neskutečná zkušenost. Můj příběh je motivací pro všechny mladé kluky ve Slovácku, každý si může splnit svůj sen a zamířit třeba až do kabiny Manchesteru United mezi nejlepší hráče světa,“ prohlásil Kovář, který zpoza kanálu La Manche sleduje výsledky ligového výběru Martina Svědíka. „Když je možnost, divám se na každý zápas. Je super, jak se klubu daří a prohání pražská „S“ s Plzní. Věřím, že sezona dopadne aspoň stejně dobře jako loňská, ideálně ještě s postupem do základní skupiny některého z evropských soutěží,“ přeje si člen reprezentační jedenadvacítky. Povinnosti v dresu Lvíčat si užívá. „Cíl je jasný, postup na mistrovství Evropy. Už nejbližší dva zápasy hodně napoví, tak snad to klapne,“ je optimistou Kovář.

Tagy článku

TOPlist