Kowalík srazil Boršice

Slovácko Sport 08 / 06 / 2010

Prakšice - Mladcová 2:0 (0:0)
V zápase pouze průměrné úrovně domácí rozhodli o osudu po hodině hry, kdy se střelecky prosadili Kadlček a Mudrák. Hosté se v závěru vzchopili, ale jejich největší šanci promarnil Pindryč.
1.FC Slovácko - Újezdec 2:2 (1:0)
Na umělé trávě ve St. Městě domácí nastoupili s omlazeným celkem a v první půli vedli brankou Grabce. Hosté se představili jako bojovný celek a po přestávce srovnali skóre Zemánkem. Domácí potřebují body a tak se více tlačili do útočení a Vaškem strhli vedení na svou stranu. V závěru chtěli přidat ještě další branku, ale chyba v rozehrávce je stála tři body, v 88. min. vyrovnal Kobzinek.
Ořechov - Žalkovice 0:0
Teplé počasí jakoby zaskočilo oba celky, pěkných fotbalových akcí bylo poskrovnu. Domácí měli po většinu utkání trvalou převahu, ale šance hlavně v první půli zahodili. Po přestávce šla úroveň hry ještě dolů a ani jeden celek si vážnější šanci nepřipravil.
Dol. Němčí - Zborovice 7:0 (0:0)
V souboji s posledním celkem tabulky se domácí v první půli střelecky trápili, šance Porubana a Šmehlíka volaly po gólu. Po přestávce v 51. min. byl za faul vyloučen hostující kapitán a z následné penalty se domácí ujali vedení. Branka Dolněmčany uklidnila a skóre začalo postupně narůstat. O branky se podělili T. Stojaspal 4 a Poruban 3.
Nedachlebice - Březolupy 1:1 (0:1)

Domácí mají hrací plochu nezpůsobilou a tak se hrálo na trávě v Kunovicích. V první půli byli jasně lepší domácí, ale z řady šancí se ani jedna neujala, naopak hosté z rychlého brejku dali vedoucí gól Michálkem. Po přestávce tlak domácích byl korunován vyrovnávací brankou v 88. min., autorem byl Hladiš, a tak zápas skončil přesně stejně jako na podzim 1:1.
Boršice - Kněžpole 0:2 (0:0)
Domácí více jak hodinu diktovali hru, ale na straně hostí stál výborný golman, který udržel čisté konto. Osud zápas vzal na sebe zkušený Kowalík, který se v 80. min. nejlépe orientoval v pokutovém území a v 88. min. si poradil s vyběhnuvším gólmanem a pojistil výhru hostí.
V.Otrokovice B - Kvasice 1:1
Dohrávka 24. kola: Březolupy - Zborovice 4:0 Kundrt 2, Vycudilík, Soška, Kněžpole - Žalkovice 1:1 Kozelek - nehl.