Kozák s Brandnerem posílili útok

Kozák s Brandnerem posílili útok
Foto: DDK  /  Slovácko vyztužilo ofenzívu
Uherské Hradiště - Sady Sport 23 / 06 / 2022

Po kondičních testech se minulé pondělí rozběhla naplno příprava fotbalistů Slovácka na novou sezónu.

První společný trénink na staroměstském Širůchu řídil trenér Martin Svědík, který tak utnul spekulace o svém možném odchodu do zahraničí. "Kdybych ve Slovácku neměl zůstat, tak bych přípravu ani nezačínal," zdůraznil úspěšný kouč Slovácka. Mezi hráči už chyběli  Jurečka, který odešel do Slavie, Divíšek mířící do Brna a Lukáš Sadílek, jemuž dal klub souhlas se zahájením přípravy v pražské Spartě. Jednání o jeho přestupu se do konce týdne sice neuzavřela, ale Martin Svědík se šikovným odchovancem už nepočítá. Na jeho místo by chtěl klub přivést dalšího odchovance z pražské Sparty, Michala Trávníka. Do přípravy se zapojili i Srubek s Rezkem, kteří hostovali ve Vyškově, resp. Pardubicích. Na druhé straně volno ještě dočerpávali reprezentanti Vecheta, Borek a novic Sinjavskij. 

Kolonka příchodů se významně zaplnila v pátek, kdy klub oficiálně potvrdil příchod ostříleného Libora Kozáka se zkušenostmi z italské Serie A „Zájem byl z obou stran, takže jsme se dohodli celkem rychle. Slovácko hraje poslední dva roky tam, kde hraje, do toho navíc může nakouknout do pohárové Evropy. Ambice jsou jak ze strany Slovácka, tak i pro mě. Jsem rád, že se to uzavřelo, a je čas se na soutěže připravit,“ liboval si po podpisu roční smlouvy Kozák, který střílel naposledy ligové góly za pražskou Spartu a má na svém kontě i devět reprezentačních startů s dvěma trefami.

Druhou posilou je Patrik Brandner z Českých Budějovic, který by mohl typologicky nahradit Jurečku. "Slovácko je pro mě určitě nová výzva a doufám, že navážu na předchozí dvě sezóny, které se mi povedly v Českých Budějovicích,“ těší se na modrobílý dres Brandner, který podepsal smlouvu na dva roky. Jeho přednosti vyzdvihl i Veliče Šumulikoski. „Patrik je univerzální hráč, který může hrát jak na křídle, tak i na hrotu. Věříme, že se pod vedením trenéra Svědíka může ještě zlepšit a mužstvu a klubu výrazně pomoct,“ dodal sportovní ředitel Slovácka.

Historická sezóna startuje i pro fanoušky. Už v pondělí se rozběhne výměna a předprodej permanentek a v sobotu 25. června se v 11 hodin představí Slovácko i s novými tvářemi na staroměstském ŠIrůchu proti slovenskému Trenčínu. 

autor: Aleš Mazúrek

Tagy článku

TOPlist