Koziel přišel o čočky, ale vybojoval stříbro

Uherské Hradiště Sport 16 / 08 / 2011

Biker David Koziel z Uherského Hradiště se prosadil na stupně vítězů i ve středočeské Dobříši, kde se jel třetí ročník Trek MTB maratonu Krakatit, který byl součástí Českého poháru. I když do cíle dojel bez kontaktních čoček, které mu vyplavilo bahno, slavil ve své kategorii druhé místo.
Těžká, bahnitá, 85 kilometrů dlouhá trať s převýšením 2400 metrů zavedla závodníky do nádherného prostředí brdských hvozdů, přejížděli Studený vrch s impozantní kamennou rozhlednou, zdolali vrch Plešivec i nejvyšší vrchol brdských hřebenů Písek (690 m n. m.).
Závod zpočátku vypadal jako poklidná jízda cykloturistů... Jenže pouze do druhého kopce, ve kterém se rozjelo brutální tempo, kterému stačila jen šestice. A Koziel v ní chyběl. „Zůstal jsem v tříčlenné skupince pronásledovatelů, po jednom sjezdu však třetí chyběl. Až v cíli jsme se dozvěděli, že jej z kola srazil po lese volně pobíhající labrador...,“ kroutil hlavou Koziel. I ve dvou však dokázali dojet odpadlíka z vedoucí skupiny a zdálo se, že ještě více šlápnou do pedálů. Hradišťský borec však doplatil na silně podmáčenou trať. „Lesem se valily proudy vody, které mně stříkaly od předního kola do očí a vyplavily mi kontaktní čočky. Mám dvě dioptrie a soupeř mi logicky ujel,“ vysvětlil Koziel, který projel cílem jako šestý. Ve své kategorii byl však druhý nejlepší.