Krále získali Skalka i Mrkus

Slovácko Sport 01 / 12 / 2011

Šachista Jan Skalka z Boršic a František Mrkus ze Starého Města vyhráli největší mládežnický turnaj v republice o Brankovického krále, jehož dějištěm je tradičně obec u Brna. Triumfovali v kategorii do patnácti, respektive jedenácti let a naprosto zaslouženě ukořistili  cennou trofej.
V konkurenci 121 dětí se mezi patnáctiletými prosadil na „bednu“ i boršický Petr Janska, který obsadil třetí místo. Hned za ním skončil Martin Sedlačík ze Starého Města. Zbylé pořadí zástupců regionu: 9. Pavel Tománek (Boršice), 11. Antonín Krmíček (Kunovice), 13. Michal Skalka (Boršice), 14. Michal Mašíček (Kunovice), 15. Matěj Hrabal (St. Město).
V mladší kategorii do jedenácti let kromě vítězného Mrkuse ještě zaujal výkon Patrika Pondělka z Boršic, který byl čtvrtý. Zbylé pořadí zástupců regionu, chlapci: 8. Jan Nekarda (St. Města), 12. Ondřej Vašek (Osvětimany, zároveň druhý v kategorii do 9 let), dívky: 6. Erika Náplavová (Osvětimany).