Králem jen Prchlík, tým skončil patnáctý

Králem jen Prchlík, tým  skončil patnáctý
Ostrožská Nová Ves Sport 27 / 11 / 2019

Rychlostní kanoisté TJ Ostrožská Nová Ves obsadili v konečném účtování mistrovství republiky klubů patnácté místo. V individuálním hodnocení vyšplhal až na samý vrchol čtrnáctiletý kajakář Ondřej Prchlík. Sedm jeho oddílových kolegů pak vévodí hodnocení Velkomoravské ligy, kterou Novoveští vyhráli v družstvech.
Do republikového šampionátu a Českého poháru se započítávaly výsledky kanoistů žákovských, dorosteneckých a juniorských kategorií z tří račických závodů, národního šampionátu mládeže na dlouhých tratí v Týně nad Vltavou a pohárového závodu v Mostě.
O body pro Ostrožskou Novou Ves se postaralo čtrnáct pádlujících. Největší přísun zařídili čtrnáctiletí, naopak vůbec nebyli zastoupeni sedmnáctiletí, kde však klub od Kunovské tabule žádného závodníka, startujícího pravidelně v celostátních soutěžích, nemá. „Konečné umístění ovlivňuje řada faktorů, třeba konkurence v jednotlivých věkových i lodních kategoriích, počet pádlujících v kategoriích s o rok mladšími závodníky, výkonnostní úroveň jednotlivců, přestupy do jiných oddílů, počet finálových startů nebo startů ve vyšší věkové kategorii,“ poznamenal Vít Pjajčík, novoveský kouč. Novoveští nakonec skončili mezi 38 kluby patnáctí, na Moravě však skončili třetí. Největší hvězdou byl Ondřej Prchlík, který získal 342 bodů a radoval se z vítězství, meziročně si tak polepšil o jedenáct příček. Do elitní desítky se ještě propádlovali osmá Veronika Húsková a devátí Jan Pavlíček s Nikolou Gavalovou.
Ve Velkomoravské lize, která zahrnuje devět závodů, včetně Novoveského Přespoláku a mezinárodního mistrovství Moravy Slovácká 500, se v novoveských barvách představilo 49 kanoistů a kajakářů. V jednotlivých kategoriích se radovali z vítězství Jiří Uvíra, Tereza Studničková, Karolína Pavlíčková, Nikola Gavalová, Vojtěch Veselý, Jindřich Daněk a Jan Pavlíček. V neoficiálním celkovém hodnocení získala nejvíce bodů Ostrožská Nová Ves před Kojetínem a KVS Olomouc.
„Jestliže historie Českého poháru v rychlostní kanoistice se začala psát už v roce 1979, kdy Novoveští skončili devátí a o rok později dokonce druzí, tak vznik Velkomoravské ligy se datuje rokem 2012,“ poznamenal Pjajčík.

autor: ceh, vp