Králem města je Janša, snajpr, který porazil zákeřnou rakovinu!

Králem města je Janša, snajpr,  který porazil zákeřnou rakovinu!
Foto: sal  /  Marek Janša a Martin Mazáč
Uherské Hradiště Sport 14 / 02 / 2018

Uherské Hradiště už podvacáté vyhlašovalo nejlepší sportovce, cenu převzal také Koné

Fotbalista střídá sprintera! Na trůn pro nejlepšího sportovce města Uherské Hradiště za rok 2017 usedl osmnáctiletý Marek Janša, forvard 1.FC Slovácko U19, který na podzim porazil zákeřnou nemoc a dál sní o profesionální kariéře. Kategorii mládeže do patnácti let ovládla volejbalistka Veronika Grančaiová. Titul sportovce desetiletí si odnesl dnes už bývalý atlet Martin Mazáč.
„To jsem opravdu nečekal, na vítězství jsem ani nepomyslel. Jsem za to ale rád,“ svěřil se Janša, s 23 góly ve 34 zápasech nejlepší kanonýr dorostenecké ligy, který si pro cenu přišel o berli. „Praskl mi přední křížový kolenní vaz, absolvoval jsem operaci menisku. Teď čekám, jestli bude nutná plastika. Ale zatím to vypadá dobře, tak snad se dalšímu zákroku vyhnu,“ přeje si talentovaný střelec, kterému lékař v červnu oznámil zdrcující zprávu. Máš rakovinu! Bitvu se zákeřnou nemocí ale vyhrál! Měl štěstí, že s léčbou začal včas… „I když byl nádor zhoubný, brzké odhalení zabránilo jeho šíření do těla. Absolvoval jsem operaci a dva cykly chemoterapie, dnes už je všechno v pohodě,“ řekl rodák z Fryčovic u Frýdku-Místku. Za pasování na sportovního krále určitě sáhne do peněženky. „Kluci v týmu mi to určitě spočítají. Ale jelikož jsem pokladník, tak to snad nebude tak drahé,“ usmívá se Janša. Za ním skončili fitness kulturista Miroslav Juríček, veslařka Karolína Teimerová a trio atletů Karolína Klišíková, Blanka Tomášková, Jakub Majerčák.
Sportovcem roku v kategorii do 15 let byla vyhlášena volejbalistka Veronika Grančaiová, výrazná postava družstva kadetek Slovácké Slavie, které vévodí I. lize. „Čekala jsem, že jen dojdu, podívám se a půjdu domů. Když padlo mé jméno, byl to šok,“ přiznala patnáctiletá Grančaiová, kterou k volejbalu „dokopali“ rodiče. „Měsíc jsem chodila na tréninky z donucení, nechtěla jsem hrát, ale pak mě to strašně chytlo. Dnes jsem rodičům vděčná,“ svěřila se dcera Pavla Grančaie, bývalého vynikajícího basketbalisty Uh. Hradiště, která kromě Slovácké Slavie obléká i dres extraligového Přerova. V anketě porazila sprinterku Adrianu Fornůskovou, fotbalistu Štěpána Kozla a tenisty Josefa Zapletala s Janem Rašticou.
Kanoista Jiří Zalubil se pak stal nejlepším sportovcem, který sice žije v Uherském Hradišti, ale reprezentuje jiný oddíl. V jeho případě Ostrožskou Novou Ves. Za sebou nechal klubového parťáka Davida Janíka a atletku Kateřinu Vávrovou (Olymp Brno).
Kolektivům vládnou atletky ZŠ Sportovní, které v kategorii ml. žákyň vyhrály Pohár rozhlasu ČR. Cenu pro nejlepšího trenéra roku převzal Petr Vlachovský, šéf lavičky prvoligových fotbalistek 1.FC Slovácko.
Uherské Hradiště podruhé volilo také sportovce desetiletí. Významné pocty se dostalo atletovi Martinu Mazáčovi, který před dvěma lety kvůli zranění ukončil kariéru. „Ocenění si moc vážím, hodně pro mě znamená. Vždyť Uherské Hradiště mělo a stále má spoustu kvalitních sportovců,“ svěřil se Mazáč, který tak po deseti letech navázal na vítězství skifaře Jakuba Hanáka.
Cenu Fair Play si odnesl Francis Koné, bývalý fotbalista 1.FC Slovácko, který v únoru zachránil život brankáři Bohemians Martinu Berkovcovi. Když se srazil se stoperem a upadl do bezvědomí, Koné mu pohotově vytáhl zapadlý jazyk. 

autor: PETR ČECH

Tagy článku

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace